Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Igoor1991

[Zestaw] Programowanie/Multimedia za około 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję złożyć komputer, który ma służyć do codziennej pracy biurowej, internetu i programowania (w Visual Studio), sporadycznie jakieś mniej wymagające tytuły.

 

Komputer powinien mieć dysk SSD (zwykły nie jest potrzebny) i o ile to możliwe mieć jak najmniejszą obudowę i być jak najcichszy.

 

Zestaw nad którym się zastanawiam:

AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz (czy może 60 zł tańszy AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz ?)

MSI B450M PRO-VDH

Patriot 8GB 2800MHz Viper Elite Red CL16 (2x4GB) - może jakieś inne ramy? nie wiem co wybrać. Może jednak 16 GB?

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black - może jakaś inna, mniejsza obudowa?

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 Dobry dysk? Nie potrzebuję dysku talerzowego, te 500 GB mi wystarczy.

Edimax EW-7612PIn (802.11b/g/n 300Mb/s) Low Profle - potrzebuję też karty WiFi, ale zupełnie nie wiem co wybrać.

https://www.x-kom.pl/lista/fsuro0g39 - Zestaw bez karty graficznej, razem 1905 zł.

 

Nie wiem jaką kartę graficzą wybrać, nie potrzebuje niczego szczególnego gdyż nie gram w żadne nowe tytuły. Mam monitor AOC 27" 27V2Q który ma FreeSync. Myślałem o Gigabyte GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5. Dobrze, gdyby karta miała wejście DisplayPort - wiem że ten GeForce GT 1030 go nie ma i nie wspiera FreeSync.

 

Komputer nie będzie raczej w przyszłości rozbudowany, jak się zestarzeje to prawdopodobnie wymienię go na nowy. Nie gram w nowe gry więc nie potrzebuję mega wydajności - ale myślę nad 16 GB ramu chociaż nie wiem czy to nie za dużo do takiego zestawu?

Nie planuję też OC.

 

Planuję kupić w X-Komie, ESC (prawdopodobnie tu bo mają składanie za darmo) lub morele. Części muszą być nowe.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja dla Ciebie ciekawego i wydajnego zestawu komputerowego - https://link.do/l893u ( lub o 100zł droższy - https://link.do/Yw1FW )

 

Chyba że preferujesz karty od nVdii to też przygotowałem ciekawe zestawienie :) - https://link.do/bfviR ( lub https://link.do/Ke3IE )

 

 

Od razu pragnę wytłumaczyć, że moje propozycje to typowe zestawy pod rozbudowę w niedalekiej przyszłości, gdzie przyda się z czasem dołożyć drugą identyczną kość pamięci RAM, aby cieszyć się z 16GB pamięci RAM w komputerze.

 

Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłem.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowaniu wybrałem taki zestaw

AMD Ryzen 5 2600

ASRock B450 Pro4 - którego B450 wybrać? ta płyta jest okej?

GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 -

Palit GeForce GTX 1050 StormX 2GB GDDR5 nie będę w nic grał, więc szukam płyty do 500 zł

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - jaki dysk SSD? może lepiej coś na M.2?

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

 

Problem mam z dyskiem SSD i nie wiem czy wybrałem dobrą płytę główną bo ona ma dużo modeli.

 

Zastanawiam się czy nie dołożyć 200 zł i kupić 16 GB ram, na przykład: G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis. Te ramy są ok czy wybrać jakieś inne? Może lepiej dołożyć niecałe 100 zł do G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w porządku, m2 nie musi być.

Ramy Aegis też mają dobre opinie, można je jeszcze do 3200 podkręcić, no ale to zależy też od płyty. Jak nie jesteś graczem to nie ma sensu dopłacać do droższych.

 

Płytę wolałbym MSI B450-A PRO > lepszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450-A PRO

G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Taki zestaw wybrałem, wszystko ok?

Chciałem go złożyć w X-Komie, ale tam Ryzen jest tak drogi i nie ma MSI B450 Pro4, że pewnie zrobię to w ESC.

Chcę żeby ESC złożyło mi Ryzena + Mobo + obudowę i zasilacz a resztę kupię w X-Kom czy morele lub tam gdzie będzie taniej. To dobry pomysł? ESC złoży mi za darmo? Dobrze zabezpieczą paczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co z wydajnością? Przecież Ryzen 5 2600 jest dużo wydajniejszy niż i3-8100t pomimo podobnej ceny, dodatkowo ten i3 jest używany. Ten zasilacz jest 3 razy droższy niż SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze. Zależy mi na ciszy, ale nie aż takim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy mi na ciszy, ale nie aż takim kosztem.

Jak chcesz, to było rozwiązanie dla wrażliwych uszu. A czasem 20 dB denerwuje. Moim zdaniem warto dopłacić.

Nie znam innego wydajniejszego dostępnego CPU 35W

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450-A PRO

G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Taki zestaw wybrałem, wszystko ok?

Chciałem go złożyć w X-Komie, ale tam Ryzen jest tak drogi i nie ma MSI B450 Pro4, że pewnie zrobię to w ESC.

Chcę żeby ESC złożyło mi Ryzena + Mobo + obudowę i zasilacz a resztę kupię w X-Kom czy morele lub tam gdzie będzie taniej. To dobry pomysł? ESC złoży mi za darmo? Dobrze zabezpieczą paczkę?

 

Cały zestaw na pewno jest gratis ale w twoim przypadku poprostu zapytaj ich przez meila czy ci złożą. Chociaż bez dysku nie powinno być problemu.

 

EDIT//

 

 

 

Jak możesz dołóż do tego zasilacza:

 

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold - lepszy zasilacz i 2 lata więcej gwarancji

 

Najlepiej jednak by było jakbyś kupił tego:

 

świetny zasilacz w tej cenie - Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold

 

Wspominałeś o ciszy podczas pracy - tutaj włączysz eco mode i wiatrak nie będzie się kręcił jak nie będziesz grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw na pewno jest gratis ale w twoim przypadku poprostu zapytaj ich przez meila czy ci złożą. Chociaż bez dysku nie powinno być problemu.

 

Dlaczego dysk miałby być problemem? Planuję dysk, kartę i ramy włożyć sam, to coś skomplikowanego? Wydaje mi się, że dysk SSD to dosłownie dwa kabelki do podłączenia.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy zamiast Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5 lepiej wziąć MSI Radeon RX 560 AERO OC 4GB GDDR? Obie są za te same pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dysk miałby być problemem? Planuję dysk, kartę i ramy włożyć sam, to coś skomplikowanego? Wydaje mi się, że dysk SSD to dosłownie dwa kabelki do podłączenia.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy zamiast Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5 lepiej wziąć MSI Radeon RX 560 AERO OC 4GB GDDR? Obie są za te same pieniądze.

 

Problemu nie ma, pytanie czy cenowo za darmo gdy nie składają całego zestawu:D. Weż tego 1050.

 

Zobacz na górze jeszcze co napisałem o zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dołóż do tego zasilacza:

 

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold - lepszy zasilacz i 2 lata więcej gwarancji

 

Najlepiej jednak by było jakbyś kupił tego:

 

świetny zasilacz w tej cenie - Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold

 

Wspominałeś o ciszy podczas pracy - tutaj włączysz eco mode i wiatrak nie będzie się kręcił jak nie będziesz grał.

 

Warto dopłacać 200 zł (czyli ponad 100%) do tego zasilacza?

 

Zestaw wygląda tak:

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450-A PRO

G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Nie wiem, czy nie lepiej te 200 zł dołożyć do G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)?

 

 

Dodatkowo, potrzebuje karty WiFi, czy TP-Link TL-WN881ND będzie ok? W necie są różne opinie, ale nie chcę wydawać 300 zł na kartę Wifi. Może w podobnej kwocie znajdę coś lepszego? Router mam dwuzakresowy (NETIS WF2780 AC1200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest znacząco lepszy od Vero. Lepsze komponenty, więcej zabezpieczeń. Bedzie też cicho gdy nie będziesz grał. " Troszeczkę" więcej latek gwarancji. Czy chcesz dołożyć to już sam zdecyduj.

 

Ripjawsy są niewiele droższe od aegisów, jeżeli masz ochotę to dołóż, obie pamięci są ok.

 

Co do karty.. napisz w dziale : Sieci i komunikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC nie mają MSI B450-A PRO, czy zamiana na MSI B450 Gaming Plus to dobry pomysł?

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to dodam, że kupiłem Gigabyte 1050 Ti, bo była w dobrej cenie. Reszta zestawu jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi doradzić? MSI B450-A PRO jest niedostępne, więc co wybrać?

 

Gigabyte B450 Aorus Elite?

MSI B450M Mortar?

MSI B450 Gaming Plus?

Płyta będzie w obudowie bez okna, wiec kolory nie mają znaczenia. Nie będę też robił OC.

 

Chciałbym dziś złożyć zamówienie, wiec z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming Plus, praktycznie to samo co B450-A Pro więc mozna smialo brac. Ew. Mortar tez moze byc jesli nie potrzbujesz ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...