Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Didymos123

Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem użytkownikiem pclaba od kilku lat. Lubię czytać artykuły na stronie i wiem, że są tutaj niezłe spece od sprzętu. Z fora rzadko korzystam (wręcz w ogóle), więc proszę o wyrozumiałość.

 

Problem jest taki, że mamy komputer, który obsługuję drukarkę DTG. Normalnie bym nie pisał, tylko kazał szefowi kupić nowy komputer, a to niestety na razie wyklucza, ponieważ jest tam soft do obsługi drukarki DTG, który na razie nie wiadomo jak zainstalować na innym komputerze.

Wpadłem na pomysł tuningu tego komputera, ponieważ pracownicy niemiłosiernie narzekają, że program się zawiesza itp (Ps: obok stoi drukarka już z komputerem, która ma I3 II gen i tam działa normalnie).

Znalazłem na magazynie stary ramy DDR2 i tam dorzuciłem. Komputer ma 6 GB ramu teraz. System działa ok, problem jest z programem.

 

Wpadłem na pomysł kupna nowego procesora, komputer stary, więc ceny procesorów nie są kosmiczne. Komputer ma sokcet LGA-775, a procesor, jaki w nim siedzi to Core 2 Duo E7400.

Podaję link do płyty głównej:

https://www.supermicro.com/products/motherboard/Core/Q35/C2SBC-Q.cfm

 

Więc moje pytanie brzmi tak. Widziałem, na allegro XEONy, które są chyba najmocniejszymi procesorami, ale z tego co widzę ta płyta główna nie obsłuży takiego procka. Czyli pytanie nr 1, czy będzie to widziało xeona ? np. Intel Xeon X5450 @ Q9650 LGA775 ?

Drugie pytanie czy będzie widziało Procesor Core 2 Quad Q9550 i czy będzie skok wydajnościowy na tym komputerze ?

Trzecie pytanie czy w ogóle jest sens wymiany procesora (moim zdaniem trochę to pomoże, ale chętnie poznam opinie innych), jeśli tak to co będzie najlepszym rozwiązaniem ?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć socekt 775 to już zabytek. Włożenie nawet quada 6600 da jakiś przyrost wydajności ale z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej byłoby zainwestować nawet w i3/i5 3-4gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q9550 obsłuży wg tego co masz w linku. Xeony to już inna bajka. Może tak może nie. Po pierwsze albo musiałbyś modować socket, a tu chwilka nieuwagi i po pinach. Albo od razu kupić xeona z wycięciami. Druga sprawa to musiałbyś zainfekować BIOS microcodami pod Xeony by w pełni był rozpoznawalny. A i tak nie wiadomo czy to ruszy, bo płyta dość egzotyczna.

 

Co do wzrostu wydajności to zależy czy w Twoich zastosowaniach przydaje się wielowątkowość. Bo bądźmy szczerzy wzrost wydajności na xeonach to głównie zasługa dodatkowych rdzeni. pojedynczy wątek nie jest wydajniejszy od c2d. No może troszkę ze względu na to że e7xxx ma cięty cache. Czyli responsywność systemu zyska i zyskasz tam gdzie wiele rdzeni potrzebnych. Jeżeli masz oprogramowanie co zajeżdża jeden wątek lub góra 2 to nic praktycznie to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jakoś czy to wina procesora, jakie ma użycie podczas drukowania? Wydaję się trochę dziwne żeby core 2 duo nie mógł obsłużyć drukarki, przecież to nie jest jakaś technologia nasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do xeonów i moda 771. Płyta obsłuży jak najbardziej:

https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/2/

chipsety Q nie osblugują xeonow 771 serii 5 ktore są najbardziej spotykane, serii 3 xeonow sa cale 3 modele (quad)

 

przy cenach q9550 200-300zł warto bylo poszukac xeona bo za 100zł mozna bylo kupic - aktualnie q9550 kupisz za 90zł wiec szkoda wg mnie czasu na zajmowanie sie pierdołami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tę płytę nie warto już inwestować. Bo to już zabytki (chociaż sam mam taki socket :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...