Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

toja321

Płyta główna ASRock Z97 EXTREME3 WYMIENIĆ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam zestaw

 

-Dysk SSD Crucial MX100 512GB SATA3 2.5" 550/500 MB/s 7mm (CT512MX100SSD1)

-Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5)

-Pamięć Team Group Vulcan DDR3 2400 2x8GB TLAD38G2400HC10TDC01-

-Płyta główna ASRock Z97 EXTREME3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (Z97 EXTREME3)

-Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K)-

-Zasilacz Corsair CS 650W (CP-9020077-EU)

-Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1150 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131

Załączone miniaturki

 

RAM odmówił posłuszeństwa, poszedł na gwaranję i oddali 600zł. Teraz mam dylemat czy wydać te 6 stówek na drugie 16GB DDR3 czy zainwestować w nową płytę i nowszy RAM. Doradzicie? Opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet>?

samo 600zł mało bo wymiana procka,mobo/ram wtedy się przydałaby.

 

Ram szukałbym używany jak ddr3 bo kupno nowego za 600 stów się mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki budżet>?

samo 600zł mało bo wymiana procka,mobo/ram wtedy się przydałaby.

 

Ram szukałbym używany jak ddr3 bo kupno nowego za 600 stów się mija z celem.

 

Budżet by się znalazł. To nie jest aż taki problem, tylko pytanie czy warto. Po co procek wymieniać? Płyta nie obsługuje DDR3, więc to rozumiem ale procek? Z tego co widzę, to używany RAM 2400 też ponad 400zł kosztuje. Nie potrzebuję mega osiągów, bo rzadko teraz z PC korzystam, ale zastanawiam się, czy nie lepiej dołożyć parę stówek z myślą o przyszłości, a jakoś szczególnie na tym się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku można pomyśleć o przesiadce na AMD. Procki Intela są obecnie w cenie, tak samo płyty Z97. Pogonić to, trochę dorzucić i masz sprzęt nowy i na gwarancji.

Sam siedzę na intelu, ale w razie awarii na bank będzie zmiana platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład

-Ryzen 1600 cena ok 700,- chociaż ostatnio na sferis był 1700 za 750,- (można poszukać i jeszcze kilka dyszek uciąć)

-płyta MSI B450-A PRO 419,-

-pamięci G.Skill Aegis CL16 3000 575,-

Można poczekać na Black Fraiday, mogą być ciekawsze ceny.

Na alle... 4690 non K poszedł za 430. Wrzuć graty na licytację, dobrze opisz i powinny się w miarę dobrze sprzedać. Reklama dźwignią handlu :E

Do nowego zestawu dopłaty może wyjść około 600,- licząc na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to, że dostałeś zwrot na kwotę którą możesz pokryć zakup ddr4. Mając i5, I tak zaraz zaczniesz narzekać że cpu nie wyrabia. Z kolei i7 pod twoją płytę są drogie, jedynie 4770 non-k w miarę znosne ceny mają. Licząc że robisz przy okazji upgrade CPU, przejść na ryzena to rozsądna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi raczej o to, że dostałeś zwrot na kwotę którą możesz pokryć zakup ddr4

 

O to chodzi przede wszystkim :)

 

Przykład

-Ryzen 1600 cena ok 700,- chociaż ostatnio na sferis był 1700 za 750,- (można poszukać i jeszcze kilka dyszek uciąć)

-płyta MSI B450-A PRO 419,-

-pamięci G.Skill Aegis CL16 3000 575,-

Można poczekać na Black Fraiday, mogą być ciekawsze ceny.

Na alle... 4690 non K poszedł za 430. Wrzuć graty na licytację, dobrze opisz i powinny się w miarę dobrze sprzedać. Reklama dźwignią handlu :E

Do nowego zestawu dopłaty może wyjść około 600,- licząc na szybko.

 

Super, dzięki! O takie propozycje mi właśnie chodziło. Nie chciałbym bez sensu wtapiać kasy w DDR3 a później za 2 lata wymieniać...

Ktoś miałby do tego jakieś uwagi? Ja już zerkam na ceny w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi przede wszystkim :)

 

 

 

Super, dzięki! O takie propozycje mi właśnie chodziło. Nie chciałbym bez sensu wtapiać kasy w DDR3 a później za 2 lata wymieniać...

Ktoś miałby do tego jakieś uwagi? Ja już zerkam na ceny w sklepach.

 

https://www.amazon.de/AMD-Ryzen-5-1600x-Prozessor/dp/B06XKWT7GD/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1541625741&sr=8-2&keywords=ryzen%2B5%2B1600&th=1

Jest tańszy od zwykłego 1600 i wyjdzie coś około 635,- pln

Ewentualnie poluj na 1700 jeżeli potrzebujesz więcej rdzeniów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 1700

 

Na sferis Ryzen 7 1700 744zl wiec chyba wole ta stówkę już dołożyć.

płyta MSI B450-A PRO rozumiem, że będzie OK? Karta graficzna i karta dźwiękowa podejdą bez problemu?

no i RAM :D ostatnio wieczysta gwarancja uratowała mi tyłek bo oddali kase 5 lat bo zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 1700

 

Na sferis Ryzen 7 1700 744zl wiec chyba wole ta stówkę już dołożyć.

płyta MSI B450-A PRO rozumiem, że będzie OK? Karta graficzna i karta dźwiękowa podejdą bez problemu?

no i RAM :D ostatnio wieczysta gwarancja uratowała mi tyłek bo oddali kase 5 lat bo zakupie :)

Możesz jeszcze sprawdzić MSI B450 Tomahawk, ale ona kosztuje 495,- (inny wygląd, więcej ledów i nic więcej).

Odnośnie karty dźwiękowej to sprawdź na jakie jest PCI i czy nowa płyta takie posiada. Raz zrobiłem się w konia jak kupiłem Asrock Z97 Extreme 4 okazało się że nie ma zwykłego PCI, a miałem dźwiekówkę Audigy 2ZS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne... No to dzięki Ci wielkie kolego :) Posłucham Twojej opini i zamawiam procka. Czytając recenzje, to wielkiej róźnicy pomiędzy Ryzenem 5 1600, a 7 1700 to nie ma, ale 1700 wychodzi dosyć fajnie cenowo teraz. Płytę i ram zamówię jutro, może morele da jakiś rabat, bo na ogół jak napiszę, to coś tam odejmą. I takim oto sposobem z reklamacji RAMu zrobi się mała modernizacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK płyta i RAM zamówione. Rabacik jakiś dali i cena jest OK. Ale tak czytam jeszcze o tych prockach i im dłużej czytam, tym bardziej głupieję? Na MSI B450-A PRO da się coś podkręcić Ryzena 7 1700 czy 6 rdzeni to max? Różnica w kasie niewielka i nie jestem do końca pewien, co wybrać....

Ryzen 1600 za 650zł

Ryzen 160X za 600zł- chyba lepszy wybór bo tańszy, bez chłodzenia ale mam Thermalright HR-02 - Macho - Black White- chyba będzie kompatybilny z płytą?????

Ryzen 1700 za 750zł- trochę droższy ale i lepiej w testach wypada, tylko czy płyta poradzi sobie bez problemu z OC?

 

Dodam, że komputer do użytku codziennego. Nie używam żadnych programów graficznych, od czasu do czasu jakaś gra typu Civ 6, PUBG czy Wiedźmin 3.

 

A może Ryzen 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...