Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hardkor321

Upgrade procesora - socket 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W aktualnej chwili posiadam taką konfigurację

i5 4460

GTX 970

12 GB RAM (2x 2 GB + 2x 4 GB)

2x SSD

GIGABYTE GA-P85-D3

Fera 3 HE1224 v2

XFX Pro Core 550 W

 

Wpadło ostatnio troszkę kasy to pomyslałem nad małym upgrade. Z tego co czytałem to procesor jest trochę słabszy od karty graficznej i ogółem najlepiej jego wymienić. Niestety ze względu na ograniczony budżet (tak z 1000 zł max bym chciał wydać) to zostałbym przy sockecie 1150. Patrząc na : http://www.jaki-procesor.pl/lga-1150

 

Najlepsze co mogę włożyć to i7 4770K. On akurat jest w cenie 900/1000 zł. Ewentualnie mocny również jest i5 4690K i kosztuje z 500/600 zł. Jak patrzę po testach to średnio w porównaniu do mojego procesora to i7 to różnica 5-20 klatek zależnie od gry. Osobiście gram we wszystko, głównie overwatch. Sam skłaniam się bardzie do i5 (bo różnica miedzy i5 a i7 to tylko HT, a nie streamuje, nie nagrywam za bardzo filmów ani nie robie nic do czego by się przydał). Niestety testy z gier były sprzed wielu lat i szczerze nie wiem czy jest sens kupować czy poczekać dłuższy czas, kiedy już całkiem nie będę mógł w nic nowszego zagrać i kupić od 0 porządny komputer (bo taki jest plan na kiedyś, jak aktualny zacznie padać). W tej chwili i7 mega mi poleca kolega (że więcej mocy i że warto i zeby nie patrzec na i5). Dodatkowo jak sprawa z gwarancją? Wiadomo nigdzie nie kupię już nowego jednego z tych procków, ale niektóre sklepy ją dają. Sam jestem raczej nieufny i wolę kupować rzeczy tylko z gwarancją, ale z tego co wiem to procesor trudno zniszczyć i musiałby być mega kręcony, aby coś było z nim nie tak. Tak więc jak radzicie panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej plycie procka nie podkrecisz wiec daruj sobie wersje z K. Nowe gry dzialaja lepiej na i7 i tego nie oszukasz. Roznica potrafi byc widoczna i to bardzo. Zaleznie od ceny i7 4770 lub i7 4790. Jezeli roznica w cenie bedzie dla ciebie istotna to bierz tanszego ( nie warto doplacaca np 100 zl za 200 mhz w taktowaniu )

 

Tak naprawde to i tak ram cie spowolni wiec...moze pomysl o nowej platfromie? Plyta, procek, ram? Masz mozliwosc zeby cos kupic na raty? Wtedy za ten 1000 zl wzialbys procka i plyte a ram na raty tam 600 zl by bylo

 

Bo zakladam ze ram masz 1600 mhz wiec... beda spadki w takim Origins czy Watch Dogs 2 nie z powodu samego procka ale ram podetnie skrzydla i7

Wiem co mowie bo sam to przerabialem. i7 4790, 16 gb ram 1600 i gtx 1080 a w Origins w miejscach procesorowych spadki do 40 fps mimo ze karta to by 80 dala. Ten procek z szybszym ramem dziala duzo lepiej w tych grach a nie oplaca sie juz wkladac kasy w 1150

 

Reszta sprzetu czyli karta, zasilacz, dyski, fera 3 sa spoko i nie ma potrzeby jakichkolwiek zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można z góry zakładać, że RAM jest do wymiany, gdy się nie zna jego szybkości. Ja też mam platformę LGA1150 i 2x8GB DDR3 (CRUCIAL BALLISTIX TACTICAL) ale ustawione na 2400MHz a timingi: 10-12-12-37. Jak widać, pamięci DDR3 a szybkością dościgają średniej jakości DDR4 mając przy tym dużo lepsze timingi. Efekt jest taki, że w testach moje DDR3 lepiej wypadają jak DDR4 2666 MHz CL16 czy DDR4 3000MHz CL19

A wracając do tematu, to polecam wymianę procka na i7-4790 ostatecznie i7-4770. Oczywiście procki dokładnie jak podałem czyli bez dopisków "K", "T" czy "S" w nazwie ("T" i "S" są dużo słabsze a "K" twoja płyta nie wykorzystuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można z góry zakładać, że RAM jest do wymiany, gdy się nie zna jego szybkości.

Ależ znamy tę szybkość wszyscy. Intel® B85 Express Chipset = 1600 MHz

 

Niestety testy z gier były sprzed wielu lat i szczerze nie wiem czy jest sens kupować czy poczekać dłuższy czas, kiedy już całkiem nie będę mógł w nic nowszego zagrać i kupić od 0 porządny komputer (bo taki jest plan na kiedyś, jak aktualny zacznie padać).jak radzicie panowie ?

Plan był dobry i się go trzymaj. Miałem taki sam dylemat i ... zbieram na nowy komputer. Oddawanie 900 zł na starą i7 to utopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za i5-4460 dostaniesz ze 350 zł, nie wiem ile za płytę, więc liczmy 100 zł, + za ram ze 120-150 + twoje 1000zł = 1480 +,-

 

Ryzen r5 2600 -705 zł

MSI B450-A PRO 400 zł

Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 359 zł

 

Razem 1464 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda jest taka, że każdy i7 będzie lepszy, niż i5. 4790K mógłbyś też kupić, bo ma 4200Mhz w 4 rdzeniach, choć to marnowanie jego potencjału, ale i tak 400Mhz więcej niż 4790.

 

No ale patrząc na allegro 4790K to 1200zł aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał kartę, pamięć, procesor i płytę główną i kupił Ryzena nówkę albo próbkę inżynieryjną intela 6/12.

4770 to stary rep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co obsługuje Twoja płyta i czy możesz tam wsadzić np. Xeona E3 v3. Je da się często wyrwać dużo taniej a masz wtedy właściwie i7 Haswell

 

Przykładowo

E3 1230 V3za 128$ - 490 zł po kursie Revoluta.

 

Mocniejszy Haswell Refresh za 200$

 

 

Sam zmieniłem swojego i5-2500k na Xeona z chin za 80$ i jestem zadowolony

Według mnie teraz nie jest jakiś wybitnie super czas na zmianę platformy, co najwyżej na kupno SSD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...