Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skletcher

Ram 2x8gb do ryzen 2600 i b450m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam w sumie 2raz temat..slyszalem o jakichś promocjach. Nie jestem fanem jakiegoś podkrecania, wiadomo jak będzie trzeba to kiedyś się podkręca. Budżet to 660zl może trochę więcej ae fajnie jakby jakieś fajne ramki do powiedzmy 550zl się znalazły bo jak ma być różnica na poziomie wydajności 2% to chyba lepiej tańsze. Komputer głównie do gier tak więc panowie fajnie jakby ktoś coś fajnego i rozsadnego polecił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz jakiekolwiek kości, zobacz czy są na liście QVL danej płyty. Kilka osób kupiło w ciemno np.G.SKILLe bo były w promocji a potem niespodzianka - nie chodzą z deklarowaną częstotliwością :lol2: Looknij na https://www.ceneo.pl/40990837;0284-0.htm#tab=click ceny RAMu systematycznie spadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie głupie pytanko. Może lepiej kupić dysk m2 / ssd i 8gb ? Czy raczej "powoli do celu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy RAM do 3000/3200mhz z jak najniższymi timingami będzie ok, na listy QVL nie patrzcie, ponieważ one nie są odzwierciedleniem rzeczywistości. Zalinkuj RAM, który by cię interesował, to się coś doradzi, ja bym Ci polecił np. 2x8gb 3200mhz cl16 HyperXy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/g-5/c/2250-pamieci-ram-ddr4.html?f[price][to]=660&f[1796][18905]=1&f[1797][49476]=1&f[1797][49481]=1&f[1797][127546]=1 te za 575zl lub 629 dobre?

Aegisy będą działać, natomiast Tamte Ripjaws V GVKB czasem działają bez problemu z samego XMP, a czasem dopiero po ręcznym ustawieniu.

Brałbym z tych 2 chyba jednak Aegisy, bo są single rank, a G.skille 3200mhz cl16 z końcówką B to są z reguły słabsze kości i w dodatku dual rank.

https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-black-cl16-2x8gb.html

Ty Hyperxy powinny chodzić na 3200mhz z samego XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wezmę te aegisy jak piszesz że lepsze za 575 lub te hyperx

 

A różnica w ogóle między tymi a tymi będzie jakaś kolosalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo będą bardzo podobne, natomiast wiem, że kupując Hyperxy jest największe prawdopodobieństwo, że RAM ruszy i będzie działał jak trzeba po włączeniu samego XMP.

Natomiast przykładowo, jak kupisz te Aegisy, to na 95% jak będziesz chciał to je podkręcisz na 3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biorę pany tańsze czyli hyperx co podał kolega. Mam nadzieję że się nie zawiodę :) pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jeszcze potrzebował fajnych kostek pod Ryzena to polecam te

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB) z końcówka GVR. Są to kostki na b-die od samsunga.

 

Kosztują teraz 699pln. Mi się jeszcze udało załapać na dodatkowa promocje z kodem memory i kupiłem jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robią stabilnie 3200mhz cl14? Te F4-3200C15D-16GVR?

Tego jeszcze nie wiem. Składałem kompa do trzeciej w nocy . Dziś system i reszta aplikacji. Nie miałem czasu bawić się w poważniejsze oc.

Jutro jadę w delegacje, wiec dam znać jak wrócę . W każdym razie 3200mhz weszły od kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w morelu - zakładka - aralm cenowy są za 599 zł:

Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...