Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zozolek

RTx 2070 usmiercił PC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie problem to czy możesz mi wysłać screena ze strony x-komu z datą złożenia zamówienia i nr zamówienia?

Skoro zamówiłeś 18.10 i dostałes kartę, a ja 17.10 i dalej piszą, że jest kolejka to jestem ewidentnie robiony w chuja co mi się bardzo nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK PRZEŚLĘ, ale bez numeru zamówienia.

 

Zamówiłem jednak 650W Platinium Focusa .

 

te 550W po namyślę z moimi zapędami oc mogłoby być wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK PRZEŚLĘ, ale bez numeru zamówienia.

 

Zamówiłem jednak 650W Platinium Focusa .

 

te 550W po namyślę z moimi zapędami oc mogłoby być wąskim gardłem.

Zamówiłes zasilacz a nie wiesz czy to on się zepsuł :E:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obecnie zasilacz ma znaczenie a ludzie oszczedzaja, ten OCZ to straszne badziewie z gwarancja ledwo na 3lata i slabe certyfikaty. Seasonic Focus, najlepsze zasilacze ale wez sobie wiekszy zeby miec zapas bo wtedy sprawnosc energetyczna jest najlepsza jak pracuje na pol gwizdka.

niby tak, ale powiem ci taką ciekawostkę, be quiet za 4 stówy mi padł po 4 latach, a i-box z czarnej listy chodzi mi w kolejnym kompie 11 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączałem MSI Armor RTX 2070 i też komputer nie chciał mi zadziałać. Okazało się,że mam burdel w kablach (chociaż ułożone). Wypiąłem wszystko i wpiąłem jeszcze raz i zadziałało.

 

Co do zasilki to może być różnie. Jak padł mi Seasonic to zabrał ze sobą płytę główną, a właściwie dwa pamięci (pechowo bo dual nie chciał działać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączałem MSI Armor RTX 2070 i też komputer nie chciał mi zadziałać. Okazało się,że mam burdel w kablach (chociaż ułożone). Wypiąłem wszystko i wpiąłem jeszcze raz i zadziałało.

 

Co do zasilki to może być różnie. Jak padł mi Seasonic to zabrał ze sobą płytę główną, a właściwie dwa pamięci (pechowo bo dual nie chciał działać)

wrzuc jakas relacje, ludzie otrzymuja karty a malo info na forum, jestem ciekaw jaki boost robi po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączałem MSI Armor RTX 2070 i też komputer nie chciał mi zadziałać. Okazało się,że mam burdel w kablach (chociaż ułożone). Wypiąłem wszystko i wpiąłem jeszcze raz i zadziałało.

 

Co do zasilki to może być różnie. Jak padł mi Seasonic to zabrał ze sobą płytę główną, a właściwie dwa pamięci (pechowo bo dual nie chciał działać)

 

Jaki to był konkretnie model Seasonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz woltomierz ?

Ten zasilacz odłącz całkowicie od komputera i uruchom go na stole i wykonaj pomiary: https://www.elektrod...pic1199202.html

 

Mógłbyś np. do linii 12 Volt podłączyć jakieś poważniejsze obciążenie, żeby sprawdzić, czy zasilacz wytrzyma i jakie ma pod obciążeniem napięcia.

 

przepraszam  zrobilem pomiar jest 12.3 i 5.11  zaraz dam link,

 

wiec moze jednak plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juro bede miec przed zakupem inny, to przetestuje.

z tym zasilaczem i z podpięciem 24 pin czy 8 nie odpala, próbowałem śrubokrętem na styki odpalic, ale tez 0 reakcji ze strony płyty.

czy gdyby ten zasilacz byl walnięty to by pokazywał te 5v i 12v ze ok ???.

Wiec jeżeli jest ok, to jakim cudem walnęła płyta....bo zaczne RTX przeklinac zanim zaczne je uzywac mad2.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obecnie zasilacz ma znaczenie a ludzie oszczedzaja, ten OCZ to straszne badziewie z gwarancja ledwo na 3lata i slabe certyfikaty. Seasonic Focus, najlepsze zasilacze ale wez sobie wiekszy zeby miec zapas bo wtedy sprawnosc energetyczna jest najlepsza jak pracuje na pol gwizdka.

 

Żebyś Ty chociaż miał pojęcie z którego roku jest ten zasilacz, bo na prawde trzeba być mocno udanym żeby porównywać 9-10 letniego ModXStream do Focusa.

 

przepraszam  zrobilem pomiar jest 12.3 i 5.11  zaraz dam link,

 

wiec moze jednak plyta

 

Mówiłem Ci żebyś spróbował odpalić płytę bez wpiętego EPS'a, jeżeli odpali to masz winowajcę na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem odaplic płytę bez 8 pinowego epsa, jedynie 24 mam wpiety i rowniez 0 rekacji.

plyte mam na gwarancji, ale to zadna nowosc , bo bede miec smierc w oczach jak mam probowac nowa plyte na tym psu uruchamiac....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma kilka wyjść napięciowych, nie tylko te robocze woły 12, 5 i 3.3 Volt.

Dla tego poczekaj na sprawny zasilacz i wtedy podepnij do płyty, ale bez RTX-a.

Płytę uruchom na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś Ty chociaż miał pojęcie z którego roku jest ten zasilacz, bo na prawde trzeba być mocno udanym żeby porównywać 9-10 letniego ModXStream do Focusa.

 

 

 

Mówiłem Ci żebyś spróbował odpalić płytę bez wpiętego EPS'a, jeżeli odpali to masz winowajcę na tacy.

 

Nie robie porownania tylko odnosze sie do tak starego zasilacza na obecne czasy jakim jest OCZ. Jak kupujesz nowy sprzet to chyba trzeba pomyslec tez o zasilaczu a nie ladowac do 10letniego zasialcza nowe klamoty z mysla ze bedzie wszystko smigalo a o tym autor nie pomyslal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juro bede miec przed zakupem inny, to przetestuje.

z tym zasilaczem i z podpięciem 24 pin czy 8 nie odpala, próbowałem śrubokrętem na styki odpalic, ale tez 0 reakcji ze strony płyty.

czy gdyby ten zasilacz byl walnięty to by pokazywał te 5v i 12v ze ok ???.

Wiec jeżeli jest ok, to jakim cudem walnęła płyta....bo zaczne RTX przeklinac zanim zaczne je uzywac mad2.gif

 

sprawdź, czy jest napięcie na fioletowym (5v) i szarym przewodzie (2-3v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem zastepczy zasilacz- 0 rekacji komputera na start.

czy wiec calkowicie ten rtx mogl uwalic płyte ????

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem zastepczy zasilacz- 0 rekacji komputera na start.

czy wiec calkowicie ten rtx mogl uwalic płyte ????

Skąd wiesz, że RTX uwalił płytę, a nie zasilacz uwalił? Możliwe, łącz na pająka i testuj z osobna każdy element.

Bo karta nawet jakby miała zrobić zwarcie, to jest tam sporo zabezpieczeń, łącznie z zabezpieczeniem płyty od strony slotu PCIE.

Za to zasilacz ma zabezpieczenia, które mogą, a nie muszą zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że RTX uwalił płytę, a nie zasilacz uwalił? Możliwe, łącz na pająka i testuj z osobna każdy element.

Bo karta nawet jakby miała zrobić zwarcie, to jest tam sporo zabezpieczeń, łącznie z zabezpieczeniem płyty od strony slotu PCIE.

Za to zasilacz ma zabezpieczenia, które mogą, a nie muszą zadziałać.

 

Otóż to najprostsze usterki potrafią być najgorsze, ja też miałem ciekawy epizod, karta zaczęła się wysypywać po odpaleniu aplikacji 3D, czarny ekran i tyle, dorzuciłem obok 1080 bez ti na drugi monitor i wyszło że błąd 43 na 1080Ti, byłem gotowy już obwinić kartę, a finalnie okazało się że z jednej wtyczki PEG8 wyskoczył mi jeden pin od 12v, zwyczajnie się cofnął i nie było styku, karta wysypywała się najpewniej przez brak wystarczającej mocy, szybka poprawka wtyczki i wszystko działa jak złoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Padł zasilacz oraz płyta główna.

Ale miałem już pełno gdy po podłączeniu na nowej płycie i zasilaniu wszystko zadziałało, a po montażu RTX wyskoczył komunikat aby podłączyć kable PCE - taka ciekawostka dla potomnych :

U mnie RTX nie uruchomi się, gdy z zasilacza wychodzi 1 kabel 8pin z rozdzieloną końcówką na 2x8 - trzeba prosto z zasilacza podpinać osobno 8 pinowe fazy.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł zasilacz oraz płyta główna.

Ale miałem już pełno gdy po podłączeniu na nowej płycie i zasilaniu wszystko zadziałało, a po montażu RTX wyskoczył komunikat aby podłączyć kable PCE - taka ciekawostka dla potomnych :

U mnie RTX nie uruchomi się, gdy z zasilacza wychodzi 1 kabel 8pin z rozdzieloną końcówką na 2x8 - trzeba prosto z zasilacza podpinać osobno 8 pinowe fazy.

lol, a to ci dopiero magia, a ja myślałem , że 2+2=4 , a tu widać , kosmos :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się jakimś fartem wyłapać dziś MSI Z5 za 550zł nową z 3 letnią gwarancją.

i zasilacz focus gold 550W , mam nadzieję że nię będzie jaj, nic ide ogarniac całe ustaiwenia OC na nowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia, daj znac jakie roznice w grach i jakies 3d marki oraz jak sie kreci karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 setek za Z270 to raczej słaby interes, to już lepiej było brać Z370 cofnąć management engine i posadzić na niej 7700k a potem za grosze wskoczyć na 8600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...