Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zozolek

RTx 2070 usmiercił PC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec :

- odebralem rtx 2070 msi armora,- zamonowałem go w kompie ( jestemprzekonany ze poprawnie )- daje POWER - komp dosłownie na 1s spróbował chyba wystartowac po czym poszedl w czarna otchłan ...

myślę ze może zasilanie poszło lub płyta :

- odpalanie na krotko plyty nic nie daje, komp nawet drgnie- slysze po podłączeniu "syczenie" ze strony płyty głownej - takie bardzo delikatne

 

Próbowałem odaplic jedynie podłączony zasilacz z płyta główna, 0 reakcji ....

Ogólnie najgorsze że komp nie wstaje nawet na ułmek sekundy, wiec cięzko zdiagnozować co strzeliło

Zasilacz to 650W - do zwracia nie doszlo mneimam, bo porzadek w kablach to mam,,,

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko teraz mój PC nie wstaje z rtx2070 gtx1070 czy na Integrze . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz poszedł, skombinuj od znajomego zasilacz i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy zasilacz działa (zewrzyj czarny z zielonym) na kostce 24 pin. Jak masz możliwość sprawdź napięcia.

Kiedyś miałem podobny problem jak zmieniłem grafikę na AMD R9 270. PC cały czas się restartował bez obrazu. Okazało się, że w zasilaczu trzy kondensatory kwalifikowały się do wymiany (wyschły), nowa karta potrzebowała więcej mocy. Po wymianie kondków wszystko wróciło do normy,a zasilacz był 3 letni 450W firmy be quiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocz modxstream 650w - no ma kilka latek. Mozliwe ze strzwlil bo armor chcial 6 pin wiecej niz 1070. Jutro podlacze inny zasilacz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta seria zasilaczy nie miała jednostki 650 W. Były 500, 600, 700 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

jesli po czyms takim zasilacz nie wstaje to znaczy ze padl.

modl sie oby ci nie uwalil innych rzeczy.

jak mi rm550x wybuchl (bylo slychac huk) to grafa czy dzwiekowka przezyla, plyta+proc juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy zasilacz działa (zewrzyj czarny z zielonym) na kostce 24 pin. Jak masz możliwość sprawdź napięcia.

Kiedyś miałem podobny problem jak zmieniłem grafikę na AMD R9 270. PC cały czas się restartował bez obrazu. Okazało się, że w zasilaczu trzy kondensatory kwalifikowały się do wymiany (wyschły), nowa karta potrzebowała więcej mocy. Po wymianie kondków wszystko wróciło do normy,a zasilacz był 3 letni 450W firmy be quiet.

U mnie był taki sam objaw resetowania z tym że zasilacz w innym kompie działał a okazało się że płyta się zepsuła :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie go niepotrzebnie. OCZ jest całkiem porządny, jutro się przekona co i jak. Raczej nie powinien uwalić reszty sprzętu. Na 99% padł zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

jesli po czyms takim zasilacz nie wstaje to znaczy ze padl.

modl sie oby ci nie uwalil innych rzeczy.

jak mi rm550x wybuchl (bylo slychac huk) to grafa czy dzwiekowka przezyla, plyta+proc juz nie.

 

i szok , zasilacz sie uruchoimił, wiatrak wystartował, ogólnie wentyl  ledwo  sie kreci  i zasilacz tyrkocze ,  w sensie wydaje dziwny dzwięk.

wiec byc moze nie jest w stanie uruchomic PC bo  cos w nim poszło.

Co  do  innych podzespołów, jestem w miare spokojny,  bo  ocz raczej  solidna firma, i  nawet jak wysiadł  to nie powinien zabrac ze sobą innych podmiotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od innej zasiłki (od kogoś znajomego) jak nie masz - zanieś do serwisu na diagnoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

...  bo  ocz raczej  solidna firma, i  nawet jak wysiadł  to nie powinien zabrac ze sobą innych podmiotów

 

OCZ nigdy nie produkował/projektował zasilaczy, zwykle w środku siedziały produkty FSP, Sirfa, Great Wall i chyba nawet CWT (nie pamiętam już kto dokładnie klepał ModXStream).

Z tym, że faktycznie to były zasilacze całkiem w porządku, lepsze lub gorsze modele ale nigdy totalne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i szok , zasilacz sie uruchoimił, wiatrak wystartował, ogólnie wentyl  ledwo  sie kreci  i zasilacz tyrkocze ,  w sensie wydaje dziwny dzwięk.

wiec byc moze nie jest w stanie uruchomic PC bo  cos w nim poszło.

Co  do  innych podzespołów, jestem w miare spokojny,  bo  ocz raczej  solidna firma, i  nawet jak wysiadł  to nie powinien zabrac ze sobą innych podmiotów

Jeżeli odpalił na sucho to już jakiś sukces.

Jak masz czas i chęci rozkręć zasilacz i obejrzyj wszystkie kondensatory czy któryś nie ma podniesionej czapki (góra wypukła, spuchnięta).

Tu masz trochę info na ten temat https://expressit.pl/porady-komputerowe/wymiana-kondensatorow-lutowanie-naprawa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy płyta wystartuje z odpiętym przewodem 8pin EPS, jeżeli tak to sekcja zasilania od strony CPU poszła na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zasilacz umarł na linii 12 Volt po uruchomieniu prądożernej karty.

Najgorszy dla zasilacza jest moment uruchomienia - stan nieustalony.

Pierwszym krokiem autora powinno być:

 

1. wymontowanie RTX2070

2. zamontowanie sprawnego zasilacza

3. uruchomienie platformy bez dodatkowej grafiki

 

Monitor podłączyć do zintegrowanej grafiki na tylnym panelu płyty głównej.

Jak komputer ruszy, wyłączyć i podpiąć RTX2070 i uruchomić maszynę.

Na forum napisać, co jest grane, bo już zakłady są porobione :)

 

Głowa do góry, czasem okropnie wyglądające efekty, są drobnymi uszkodzeniami.

To tak, jak z bąkami... najgorsze są niesłyszalne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to slychac. Zdecydowanie buczy jsk nigdy wczesniej. Kołuje dziś zasilanie i dam znać. Sekvja na płycie moze tez, ale komp nawet drgnie na aktualnym PSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby to tylko psu padło.

Jak płyta czy procek to raczej zabije ci radość z nowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz woltomierz ?

Ten zasilacz odłącz całkowicie od komputera i uruchom go na stole i wykonaj pomiary: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

 

Mógłbyś np. do linii 12 Volt podłączyć jakieś poważniejsze obciążenie, żeby sprawdzić, czy zasilacz wytrzyma i jakie ma pod obciążeniem napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego z vs 550w + rx 480 nitro

kilka restatów a potem ze dwa razy brak reakcji przy próbie uruchomienia

szlag trafił tylko ssd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec :

- odebralem rtx 2070 msi armora,- zamonowałem go w kompie ( jestemprzekonany ze poprawnie )- daje POWER - komp dosłownie na 1s spróbował chyba wystartowac po czym poszedl w czarna otchłan ...

myślę ze może zasilanie poszło lub płyta :

- odpalanie na krotko plyty nic nie daje, komp nawet drgnie- slysze po podłączeniu "syczenie" ze strony płyty głownej - takie bardzo delikatne

 

Próbowałem odaplic jedynie podłączony zasilacz z płyta główna, 0 reakcji ....

Ogólnie najgorsze że komp nie wstaje nawet na ułmek sekundy, wiec cięzko zdiagnozować co strzeliło

Zasilacz to 650W - do zwracia nie doszlo mneimam, bo porzadek w kablach to mam,,,

dobrze obejrzałeś kartę podczas rozpakowywania czy nie nosiła śladów użytkowania?

Jesteś chyba jedyną osobą, która kartę zamówiła 18.10 i już ją dostała więc kto wie czy nie dostałeś karty ze zwrotu (ktoś uwalił i zwrócił a sklep zamiast wozić po polsce wysłał do pierwszej osoby w kolejce w mieście w którym została zwrócona-taka tam teoria spiskowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej fuszery bym się nie spodziewał, nawet jeżeli  będzie uwalona,  to nie powinna uwalić reszty  sprzętu .

Karta była zapieczętowana, oklejona ze wszystkimi nalepkami na wiatrakach czy innych  elementach.

 

 

Jade po  focusa 550W Gold -powinien wystarczyć w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obecnie zasilacz ma znaczenie a ludzie oszczedzaja, ten OCZ to straszne badziewie z gwarancja ledwo na 3lata i slabe certyfikaty. Seasonic Focus, najlepsze zasilacze ale wez sobie wiekszy zeby miec zapas bo wtedy sprawnosc energetyczna jest najlepsza jak pracuje na pol gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKURAT KILKA LAT TEMU DALEM ZA NIEGO RÓWNIEZ KILKASET ZŁOTYCH - wiec nie cebuliłem.

 

niestety na 650W trzeba kilka dni czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...