Forum PCLab.pl: PCLab: niezależność, publikacje, finansowanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

PCLab: niezależność, publikacje, finansowanie W odpowiedzi na liczne zapytania, uwagi Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Listopad 2018 - 00:12

Bez przesady, serio. Bo zaraz sam zacznę się spowiadać co robiłem nie tak i gdzie powinienem siedzieć.

Zobacz postheat, o 09 Listopad 2018 - 22:46, napisał(a):

"Materiał powstał przy współpracy z..." Artykuł natywny, pisany przez redakcję przy współpracy z klientem, poruszający jakąś kwestię, ale nie odwołujący się do konkurencji etc. Nie wprowadzający w błąd, niejednokrotnie bardzo wartościowy dla czytelnika - jeden z aktualnych trendów reklamy online na całym świecie, gdzie know-how redakcji łączy się z ofertą klienta i może stanowić naprawdę fajną wartość dla czytelnika. Niejednokrotnie połączony z ref-linkami, z których redakcja również czerpie korzyści, ale przy tym nie jest szkodliwa dla użytkownika i olaboga, na której redakcja zarabia - nikt nie zmusza do czytania i wiem, że większość z Was, pro-userów podchodzi do tych artykułów bardzo zachowawczo i dobrze, bo one nie mają Was przekonać do zakupu, bo najlepiej wiecie sami co kupić, ale dla innych "mniej zaawansowanych" mogą być czymś interesującym i w większości przypadków - dobrym wyborem.

Założenia dobre ale rzeczywistość bolesna. Poczytaj teksty przy współpracy z Udemy. Ostatnio nie sprawdzałem ale oferta z reflinka Laba była gorsza niż bezpośrednio na ich stronie. Wartość merytoryczna tekstów też zostawia wiele do życzenia.

#22 Użytkownik jest niedostępny   heat 

• *
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 07:53

Masz rację, dlatego napisałem, że "niejednokrotnie" bo nigdy nie będzie tak kolorowo, że 100% tych artykułów natywnych będzie spełniać te założenia. Tak się niestety nie da, bo czasami oferta klienta jest po prostu słaba i tyle...

#23 Użytkownik jest niedostępny   Mar_S 

• 以前はKarolとして知&#
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 09:57

Zobacz postRyszardGTS, o 09 Listopad 2018 - 23:11, napisał(a):

Bono tak się przysłużył onetowi (pclab jest własnością onetu więc to onet jest głównym beneficjentem działań Bono) że parafrazując klasyczne zdanie, news o tym że Bono przechodzi w stan spoczynku powinien posiadać tytuł "Bono! ran twoich moderatorskich nie godniśmy całować!"

Masz Rysiu:

Bright traces of blood on the crags of Jangbaek still gleam,
Still the Amnok carries along signs of blood in its stream.
Still do those hallowed traces shine resplendently
Over Korea ever flourishing and free.
So dear to all our hearts is our General's glorious name,
Our own beloved Kim Il-sung of undying fame.
Tell, blizzards that rage in the wild Manchurian plains,
Tell, you nights in forests deep where the silence reigns,
Who is the partisan whose deeds are unsurpassed?
Who is the patriot whose fame shall ever last?
He severed the chains of the masses, brought them liberty,
The sun of Korea today, democratic and free.
For the Twenty Points united we stand fast,
Over our fair homeland spring has come at last!

Zamień tylko Kim il Sung na Bono i masz gotowca jak złoto. :E

Zobacz postBono[UG], o 10 Listopad 2018 - 00:12, napisał(a):

Bez przesady, serio. Bo zaraz sam zacznę się spowiadać co robiłem nie tak i gdzie powinienem siedzieć.

Założenia dobre ale rzeczywistość bolesna. Poczytaj teksty przy współpracy z Udemy. Ostatnio nie sprawdzałem ale oferta z reflinka Laba była gorsza niż bezpośrednio na ich stronie. Wartość merytoryczna tekstów też zostawia wiele do życzenia.

Tak, ale pocieszę Cię że na pewno nie sam, tutejsza moderacja potrafiła skutecznie leczyć z Laba na długie miesiące.
W sumie jakby zamknąć forum na stałe tak jak z okazji "Ciszy..." to zajebistość forum wzrosłaby nie o 10 a o co najmniej 1000%, no i jaka oszczędność czasu moderatorów!!
A wątek ten pokazał że "Zajebista Kasta" najlepiej czuje się w swoim gronie kiedy użyszkodnicy nie przeszkadzają.

Jak komuś nie chce się szukać samemu, nie potrafi, to wtedy klika reflinka i tyle.
Serwis na czymś musi zarabiać bo jak przestanie to Onet litości mieć nie będzie, więc jak portal i forum pójdzie na przemiał to wtedy dopiero będzie płacz. :P

#24 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 12:06

Może tak w ogóle wyłączyć forum?
W każdej chwili jakiś użytkownik może wrzucić nielegalny materiał...To się może wydarzyć już za 2 sekundy!

#25 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 18:25

Zobacz postRyszardGTS, o 09 Listopad 2018 - 23:11, napisał(a):

parafrazując klasyczne zdanie, news o tym że Bono przechodzi w stan spoczynku powinien posiadać tytuł "Bono! ran twoich moderatorskich nie godniśmy całować!"

Zaorałeś system :8

Rzeczywiście, Bono dostał w karierze tyle pocisków od trolli, że w 3 częściach Matrixa razem wziętych tyle kul nie wystrzelii. Dopiero ULTIMATUM go pokonało :) najbardziej mnie rozwaliło, jak kiedyś przepraszał że nie odpisuje, ale ma pełną skrzynkę :D

Ale ja liczę, że na emeryturę za wcześnie. Poszedł sobie na zasłużony, dłuższy urlop i kiedyś wróci do ekipy. Może jutro, jak zrobią nowy skrypt forum. :) ale tak szczerze - chciałbym żeby wrócił jak najszybciej, ale bardziej chciałbym tego, aby on sam tego chciał.... A do tego trzeba zmian.

Zobacz postjagular, o 10 Listopad 2018 - 12:06, napisał(a):

Może tak w ogóle wyłączyć forum?
W każdej chwili jakiś użytkownik może wrzucić nielegalny materiał...To się może wydarzyć już za 2 sekundy!

Czekam od 12stej z palcem na przycisku RAPORTUJ i co? Dalej nic :D

#26 Użytkownik jest dostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 18:32

Śmieszkuję sobie z faktu iż pracownicy Łonetu musi upadać tak nisko aby tworzyć nowe randomowe konta i to nazywać oficjalną formą kontaktu z czytelnikami :lol2:

#27 Użytkownik jest niedostępny   Mar_S 

• 以前はKarolとして知&#
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2018 - 20:20

Zobacz postPrimoGhost, o 10 Listopad 2018 - 18:25, napisał(a):

Mogę wrzucić jakieś stare dokumenty z projektu dla MON, wątpię żeby tam jeszcze jakaś klauzula obowiązywała ale jakby wrzucić przez VPN z Rosji wraz z opisem cyrylicą... :E

#28 Użytkownik jest niedostępny   SajlorMun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2018 - 18:50

Zobacz postDisconnecT, o 10 Listopad 2018 - 19:32, napisał(a):

Śmieszkuję sobie z faktu iż pracownicy Łonetu musi upadać tak nisko aby tworzyć nowe randomowe konta i to nazywać oficjalną formą kontaktu z czytelnikami :lol2:

Konto nie jest "ranodomowe". Istnieje od 2 lat, a sam nick jest wariacją nazwiska. Po prostu kolega nie udzielał się na forum i tyle.

#29 Użytkownik jest dostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2018 - 15:49

Rzeczywiście konto z jednym postem i nawet niech będzie z dwuletnim stażem to idealny sposób na oficjalną komunikację z forumowiczami celem rozwiązywania problemów, skala absurdu już przekroczyła granicę ;)

#30 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2018 - 11:19

Zobacz postPrimoGhost, o 10 Listopad 2018 - 17:25, napisał(a):

Takie rzeczy się zdarzają w momencie mrugnięcia, albo odświeżenia strony.
To wielkie ryzyko zostawiać możliwość pisania postów na forum. Tyle paragrafów można potencjalnie zahaczyć...

#31 Użytkownik jest niedostępny   SajlorMun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2018 - 21:45

Zobacz postDisconnecT, o 12 Listopad 2018 - 16:49, napisał(a):

Rzeczywiście konto z jednym postem i nawet niech będzie z dwuletnim stażem to idealny sposób na oficjalną komunikację z forumowiczami celem rozwiązywania problemów, skala absurdu już przekroczyła granicę ;)

A gdyby prezes Onetu założył sobie konto by to napisać, to też by to był dla ciebie absurd? Poza tym jakie problemy ma rozwiązywać? Głupota ludzka i teorie spiskowe to nie problem z serwisem, tylko z niektórymi użytkownikami. U jednych zwyczajna niewiedza, u innych ewidentne zaburzenia psychiczne. Autor tematu wyjaśnił bardz szczegółowo kwestie związane z procesem publikacji, ale moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo ewidentnie ci, do których było to adresowane, nie przyjmują wyjaśnienia do wiadomości. W ich chorych umysłach ciągle coś się tam czai i wszędzie węszą podstęp. Ale abstahując od kwestii omawianych przez autora, to oczywiście portal ma problemy takie czy inne, jak każdy inny. Nie ma jednego cudownego miejsca, w którym każdy będzie szczęśliwy. Jednak największym błędem PCL jest pobłażliwe traktowanie internetowych oszołomów. Na każdym innym forum, już dwano by mieli permanentnego bana.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Kris194 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 00:32

Zobacz postsVVistak, o 08 Listopad 2018 - 10:38, napisał(a):

Mogę również uchylić rąbka tajemnicy, że niebawem czeka nas relaunch. Wiem ��, ze obiecane było to już wielokrotnie, ale jesteśmy na finiszu. Wraz z tym trochę nowości. Zachęcam do kontaktu ze mną (arkadiusz.swiostek@pclab.pl), z autorami (maile wg. wzoru), proponujcie tematy, zgłaszajcie uwagi. Cała redakcja jest do Waszej dyspozycji.

O tym, że będzie upgrade forum to my czytaliśmy już przynajmniej z 7 lat temu :E

Ten post był edytowany przez Kris194 dnia: 17 Listopad 2018 - 00:36

#33 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 12:18

Ja bym się bardziej obawiał jakiejś fuzji z pozostałymi portalami komputerowymi i technologicznymi.

#34 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2018 - 18:38

Bardzo serdecznie dziękuję Wojtkowi za przygarnięcie moich pixów z poradnika o skalpowaniu inteli pod rodzimy serwerek :) w końcu mam pewność, że nie znikną :)

Dziękuję za czas i chęci.

A w związku z tematem publikacji - gdzież jest teścik RTX on FPS off? Dodaj obrazek
Adrian narobił smaku w newsie a tu co? Niedzielny obiadek a nie ma co czytać Dodaj obrazek

#35 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2018 - 17:38

Zobacz postBono[UG], o 17 Listopad 2018 - 12:18, napisał(a):

Ja bym się bardziej obawiał jakiejś fuzji z pozostałymi portalami komputerowymi i technologicznymi.

nie no nie przesadzaj , chcesz mieć najszybszych GTXow 1050Ti i wściekłych C2D pod jednym dachem ??

#36 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2018 - 19:52

Przypomniała mi się sytuacja jak na forum ścigacz.pl mieliśmy fajna ekipę ludzi. Kultura, wiedza, zabawa, akcje na zloty, zakupy grupowe na fajne akcesoria... Az tu nagle... Jak nie huknęło, jak nie gruchnęło jak nie zawaliło forum buractwem.... Wszyscy w szoku, co się dzieje.. . Okazało się, że zamknęli forum Yamahy :D w świecie aut jest taki stereotyp, że wiesniak i dres jeździ Hondą albo golfem ( sam mam hondę : ) to w świecie moto podobnie jest z Yamahą... W dodatku jest to naprawdę często spełniający się stereotyp :D

U nas chyba mowilibyśmy o fuzji z purem.... Boże zachowaj...

#37 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2018 - 22:52

Ja kraczę o wewnętrznej fuzji w ramach Onetu, gdzie są 3 czy 4 serwisy technologiczne :cold:

#38 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 19 Listopad 2018 - 23:31

Zobacz postPrimoGhost, o 19 Listopad 2018 - 19:52, napisał(a):

Przypomniała mi się sytuacja jak na forum ścigacz.pl mieliśmy fajna ekipę ludzi. Kultura, wiedza, zabawa, akcje na zloty, zakupy grupowe na fajne akcesoria... Az tu nagle... Jak nie huknęło, jak nie gruchnęło jak nie zawaliło forum buractwem.... Wszyscy w szoku, co się dzieje.. . Okazało się, że zamknęli forum Yamahy :D w świecie aut jest taki stereotyp, że wiesniak i dres jeździ Hondą albo golfem ( sam mam hondę : ) to w świecie moto podobnie jest z Yamahą... W dodatku jest to naprawdę często spełniający się stereotyp :D

U nas chyba mowilibyśmy o fuzji z purem.... Boże zachowaj...
A co z purem jest nie tak? Pod względem testów, zarówno pod względem ilości, jak i (często) jakości jest moim zdaniem lepiej niż na pclabie. Natomiast forum chyba martwe.
A co do fuzji z innymi portalami onetu, to chyba gdzieś czytałem że już i tak wszyscy siedzą razem. Zresztą "Wydawca i Szef laboratorium testowego" pclaba pisze na komputerswiat.pl (btw na pclabie jego aktywnosci nie widzialem)...

Ten post był edytowany przez kotopsokot dnia: 19 Listopad 2018 - 23:35

#39 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 02:34

Zobacz postBono[UG], o 19 Listopad 2018 - 21:52, napisał(a):

Ja kraczę o wewnętrznej fuzji w ramach Onetu, gdzie są 3 czy 4 serwisy technologiczne :cold:

A ma to jakieś zalety dla Onetu? Jednym portalem nie wypełnią tak swojej części rynku, jak czterema.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Mar_S 

• 以前はKarolとして知&#
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 08:45

Dla Onetu cały ten portal nie ma chyba większego znaczenia, a o forum to w ogóle mogą nie wiedzieć, a nawet jak wiedzą to mają je gdzieś.

• (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »