Skocz do zawartości
sVVistak

PCLab: niezależność, publikacje, finansowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszkuję sobie z faktu iż pracownicy Łonetu musi upadać tak nisko aby tworzyć nowe randomowe konta i to nazywać oficjalną formą kontaktu z czytelnikami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam od 12stej z palcem na przycisku RAPORTUJ i co? Dalej nic :D

Mogę wrzucić jakieś stare dokumenty z projektu dla MON, wątpię żeby tam jeszcze jakaś klauzula obowiązywała ale jakby wrzucić przez VPN z Rosji wraz z opisem cyrylicą... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszkuję sobie z faktu iż pracownicy Łonetu musi upadać tak nisko aby tworzyć nowe randomowe konta i to nazywać oficjalną formą kontaktu z czytelnikami :lol2:

Konto nie jest "ranodomowe". Istnieje od 2 lat, a sam nick jest wariacją nazwiska. Po prostu kolega nie udzielał się na forum i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście konto z jednym postem i nawet niech będzie z dwuletnim stażem to idealny sposób na oficjalną komunikację z forumowiczami celem rozwiązywania problemów, skala absurdu już przekroczyła granicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam od 12stej z palcem na przycisku RAPORTUJ i co? Dalej nic :D

Takie rzeczy się zdarzają w momencie mrugnięcia, albo odświeżenia strony.

To wielkie ryzyko zostawiać możliwość pisania postów na forum. Tyle paragrafów można potencjalnie zahaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście konto z jednym postem i nawet niech będzie z dwuletnim stażem to idealny sposób na oficjalną komunikację z forumowiczami celem rozwiązywania problemów, skala absurdu już przekroczyła granicę ;)

A gdyby prezes Onetu założył sobie konto by to napisać, to też by to był dla ciebie absurd? Poza tym jakie problemy ma rozwiązywać? Głupota ludzka i teorie spiskowe to nie problem z serwisem, tylko z niektórymi użytkownikami. U jednych zwyczajna niewiedza, u innych ewidentne zaburzenia psychiczne. Autor tematu wyjaśnił bardz szczegółowo kwestie związane z procesem publikacji, ale moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo ewidentnie ci, do których było to adresowane, nie przyjmują wyjaśnienia do wiadomości. W ich chorych umysłach ciągle coś się tam czai i wszędzie węszą podstęp. Ale abstahując od kwestii omawianych przez autora, to oczywiście portal ma problemy takie czy inne, jak każdy inny. Nie ma jednego cudownego miejsca, w którym każdy będzie szczęśliwy. Jednak największym błędem PCL jest pobłażliwe traktowanie internetowych oszołomów. Na każdym innym forum, już dwano by mieli permanentnego bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę również uchylić rąbka tajemnicy, że niebawem czeka nas relaunch. Wiem ��, ze obiecane było to już wielokrotnie, ale jesteśmy na finiszu. Wraz z tym trochę nowości. Zachęcam do kontaktu ze mną (arkadiusz.swiostek@pclab.pl), z autorami (maile wg. wzoru), proponujcie tematy, zgłaszajcie uwagi. Cała redakcja jest do Waszej dyspozycji.

 

O tym, że będzie upgrade forum to my czytaliśmy już przynajmniej z 7 lat temu :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej obawiał jakiejś fuzji z pozostałymi portalami komputerowymi i technologicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję Wojtkowi za przygarnięcie moich pixów z poradnika o skalpowaniu inteli pod rodzimy serwerek :) w końcu mam pewność, że nie znikną :)

 

Dziękuję za czas i chęci.

 

A w związku z tematem publikacji - gdzież jest teścik RTX on FPS off? wink.gif

Adrian narobił smaku w newsie a tu co? Niedzielny obiadek a nie ma co czytać tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='17 Listopad 2018 - 12:18' timestamp='1542453533' post='15296756']

Ja bym się bardziej obawiał jakiejś fuzji z pozostałymi portalami komputerowymi i technologicznymi.

nie no nie przesadzaj , chcesz mieć najszybszych GTXow 1050Ti i wściekłych C2D pod jednym dachem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się sytuacja jak na forum ścigacz.pl mieliśmy fajna ekipę ludzi. Kultura, wiedza, zabawa, akcje na zloty, zakupy grupowe na fajne akcesoria... Az tu nagle... Jak nie huknęło, jak nie gruchnęło jak nie zawaliło forum buractwem.... Wszyscy w szoku, co się dzieje.. . Okazało się, że zamknęli forum Yamahy :D w świecie aut jest taki stereotyp, że wiesniak i dres jeździ Hondą albo golfem ( sam mam hondę : ) to w świecie moto podobnie jest z Yamahą... W dodatku jest to naprawdę często spełniający się stereotyp :D

U nas chyba mowilibyśmy o fuzji z purem.... Boże zachowaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kraczę o wewnętrznej fuzji w ramach Onetu, gdzie są 3 czy 4 serwisy technologiczne :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotopsokot

Przypomniała mi się sytuacja jak na forum ścigacz.pl mieliśmy fajna ekipę ludzi. Kultura, wiedza, zabawa, akcje na zloty, zakupy grupowe na fajne akcesoria... Az tu nagle... Jak nie huknęło, jak nie gruchnęło jak nie zawaliło forum buractwem.... Wszyscy w szoku, co się dzieje.. . Okazało się, że zamknęli forum Yamahy :D w świecie aut jest taki stereotyp, że wiesniak i dres jeździ Hondą albo golfem ( sam mam hondę : ) to w świecie moto podobnie jest z Yamahą... W dodatku jest to naprawdę często spełniający się stereotyp :D

U nas chyba mowilibyśmy o fuzji z purem.... Boże zachowaj...

A co z purem jest nie tak? Pod względem testów, zarówno pod względem ilości, jak i (często) jakości jest moim zdaniem lepiej niż na pclabie. Natomiast forum chyba martwe.

A co do fuzji z innymi portalami onetu, to chyba gdzieś czytałem że już i tak wszyscy siedzą razem. Zresztą "Wydawca i Szef laboratorium testowego" pclaba pisze na komputerswiat.pl (btw na pclabie jego aktywnosci nie widzialem)...

Edytowane przez kotopsokot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='19 Listopad 2018 - 21:52' timestamp='1542664379' post='15300243']

Ja kraczę o wewnętrznej fuzji w ramach Onetu, gdzie są 3 czy 4 serwisy technologiczne :cold:

A ma to jakieś zalety dla Onetu? Jednym portalem nie wypełnią tak swojej części rynku, jak czterema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Onetu cały ten portal nie ma chyba większego znaczenia, a o forum to w ogóle mogą nie wiedzieć, a nawet jak wiedzą to mają je gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma to jakieś zalety dla Onetu? Jednym portalem nie wypełnią tak swojej części rynku, jak czterema.

Cięcie kosztów?

Lab na głównej Onetu praktycznie nie istnieje, bardzo rzadko jest coś linkowane (ostatnie co widziałem, to klickbait do reklamy udemy). Gdyby był ważną częścią interesu, to chyba częściej można by z głównej trafić na wiadomości i artykuły labowe. Gdyby Lab był ważną częścią, to by miał większy priorytet na aktualizacje i rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='20 Listopad 2018 - 08:10' timestamp='1542701423' post='15300555']

Cięcie kosztów?

A gdyby tak ogarniać jedną ekipą wszystkie portale i jedynie zmieniać styl tworzonych treści (tj. pcmilab dla entuzjastów, jakieś tam kompucośtam dla początkujących itd, itp)?

Rynek internetów w Polsce jest już chyba w stagnacji z powodu stosunkowo dużego nasycenia. Pozostaje rozpychać się w profilowanych niszach.

Myślę że ludzie potrzebują 5 portali (a nie jednego), bo chcą mieć hehe "wybór".

 

Najlepszym sposobem na kontrolę nad konkurencją jest posiadanie jej. Tak mi się wydaje...

 

Oczywiście, to wszystko jest czymś oddzielnym od inwestowania w te portale. Niech się tam kolebocą, kogo obchodzi kilku malkontentów co to narzekają na silniki forum, czy jakieś tam bzdury w rodzaju merytorycznego poziomu testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z purem jest nie tak?

 

Mówię o forum. Ludzie, którzy mają wiedzę na jakiś temat to głównie ludzie "od nas" na koncie pura. Rzadko tam zaglądam, ale określenie "ciemnogród" chociaż ostentacyjnie i w sumie chamskie - pasuje czasami, jak ulał. Wystarczy poczytać podróbę naszego Disconnect-a. Nie bez powodu po Kubie jechali tutaj myśląc, że na purze też jest to on szczerbaty.gif

 

Zresztą szkoda gadać, bo mnie zaraz Jagular zaora swoim czołgiem T-34 -"niszczyciel nostalgii" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum purepc jest siedliskiem "ciemnogrodu" w stosunku do forum pclab (pytanie wcale nie retoryczne)? Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

 

:devil: :devil: :devil: :devil:

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

 

:devil: :devil: :devil: :devil:

 

Bez kitu. Działy typowo sprzętowe bardzo kuleją. Naprawdę uważam, że u nas jest pod tym kątem lepiej. szczerbaty.gif

 

Forum purepc jest siedliskiem "ciemnogrodu" w stosunku do forum pclab (pytanie wcale nie retoryczne)? Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

 

:devil: :devil: :devil: :devil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Witaj w świecie korporacji, gdzie nawet pracownika ma się w dupie nie mówiąc o czytelniku... Wymagacie od Adminów jakichś deklaracji nt. zmian w forum etc. - a to kompletnie nie od nich zależy. Nie zapłacą im za to, to tego nie będzie i **uj :)

 

thumbup.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Hejtowanie, trolowanie itd.

Internet to wolność wypowiedzi, nie może być jednak mowy o anarchii. Jako redakcja nigdy nie używaliśmy czarnego marketingu/pr. Nie wpisujemy złośliwych komentarzy u konkurencji, staramy się działać fair. Co z tego mamy? Masę hejtu, część źródeł znamy. Czasem krytyka jest konstruktywna, wtedy odpowiadamy na komentarz, a czasem to zwykle trollowanie. Trochę zaniedbaliśmy komentarze na stronie głównej oraz wpisy na forum, to prawda, Musimy ich przypilnować i zadbać, aby wróciła kultura i merytoryczne podejście. Za to zadanie odpowiedzialny jest Kain, czyli nasz redakcyjny kolega Wojtek. Wojtek posługuje się jasno określonymi zasadami, proszę Was więc o wyrozumiałość dla niego, w pełni popieram jego działania.

Ach, "hejtowanie", jedno z najmodniejszych ostatnio słów w internetach :)

I wszyscy razem możemy być jego biednymi, heroicznymi ofiarami :)

 

Próbowałem to już wam wyjaśnić pod ogłoszeniem tego dziwnego plebiscytu "tech awards", czy jakoś tak. Prędzej też o tym wspominałem.

Wylało się tam na was wiadro pomyj. Ale czy to były inne pomyje, niż to co promujecie na co dzień? Nie. To był standardowy poziom dyskusji pod newsami na Labie. Poziom wypromowany w ciągu tego roku przez pana Kotowskiego.

Pan Kotowski posługuje się rozpropagowanym w ostatnich latach wśród tzw. youtubowej prawicy modelem narracji, w którym przekaz do odbiorcy rozpoczyna się od poinformowania go, co myśli na dany temat i co ważniejsze, CO CZUJE NA DANY TEMAT.

"Nadal za drogo za coś takiego"

"Doskonała klawiatura do pracy z tekstem"

"Wersja pecetowa nadal bez żadnej łatki"

Do tej pory był to styl zarezerwowany dla brukowców, pudelków i brunatnych gadzinówek. Jego "clickbaitowość" sprawia, że pauper do tego lgnie, a potem tworzy sobie w komentarzach 2 minuty nienawiści. Już wiele osób zwracało wam uwagę, że w komentarzach jest coraz mniej merytorycznej dyskusji, a coraz więcej fanboystwa i pyskówek. Ta pauperyzacja to efekt działania redakcji. Wy nie jesteście tu ofiarami - wy jesteście tego sprawcami.

 

Może ktoś się żachnąć, że znowu doczepiłem się do redakcyjnego Goebbelsa Kurskiego, ale nie o to chodzi. Decyzja o formie newsów, czyli o wyglądzie frontu portalu, nie została przecież podjęta jednoosobowo przez newsmana. Matek, Ty jesteś tutaj wydawcą. To Tobie się dziwię. Tym bardziej, że te kilka kontaktów, które mieliśmy osobiście, były na wysokim poziomie i w życiu nie uwierzę, że nie rozumiesz tego, o czym tu piszę.

 

 

Tak już zupełnie nawiasem mówiąc, strasznie fajnie czyta się komentarze w sytuacjach, kiedy zbudowany na emocjach, alternatywny świat labowego plucia zderza się czołowo z rzeczywistością. Zazwyczaj ma to miejsce przy okazji prezentowania rekordowych wyników finansowych niemodnych firm albo kolejnych przecen akcji firm modnych. Wydawać by się mogło, że zmusi to ludzi wygrażających piąstkami przed monitorem do jakichś refleksji, ale niestety i tak potem wszystko defaultuje do "wszyscy som gupi i tylko ja jedyny myślę" :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza oprócz kilku rzeczy... W sumie dość istotnych smile.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...