Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skajti

Dobra oferta na radeona rx 580

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Poszukuje obecnie okazji do kupienia gpu do jednego z moich pc i natknąłem się na allegro na taką oto ofertę radeona rx 580 8 gb od xfx w cenie 820 zł.

https://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-i7639137909.html

I teraz pytanie gdzie ejst haczyk gdyż cena jest mocno zachęcająca. Ciekawe też jak sprawuje się ten konkretny model. Ciakwe jak też z gwarancją, w aukcji napisane jest, że obowiązuje gwarancja producenta. Wystarczy mi wtedy wystawiony dowód zakupu przez sklep kr9 i wysyłam kartę do np holandii? Wątpię że xfx ma serwis w Polsce. Ogólnie co o tym sądzicie, warto się tym zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest wydajny jak GTX 1060. Przy tej gwarancji wystarczy Ci wtedy wystawiony dowód zakupu. Warto się tym zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła oferta

a ja k...... jestem akurat spłukany :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Poszukuje obecnie okazji do kupienia gpu do jednego z moich pc i natknąłem się na allegro na taką oto ofertę radeona rx 580 8 gb od xfx w cenie 820 zł.

https://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-i7639137909.html

I teraz pytanie gdzie ejst haczyk gdyż cena jest mocno zachęcająca. Ciekawe też jak sprawuje się ten konkretny model. Ciakwe jak też z gwarancją, w aukcji napisane jest, że obowiązuje gwarancja producenta. Wystarczy mi wtedy wystawiony dowód zakupu przez sklep kr9 i wysyłam kartę do np holandii? Wątpię że xfx ma serwis w Polsce. Ogólnie co o tym sądzicie, warto się tym zainteresować?

Gwarancji nie ma.

Nie wystawiam faktury VAT

Okazja dla frajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest co najmniej podejrzane z tym opisem, bo przecież nie można bezpośrednio do XFX wysyłać kartę na gwarancji, tutaj jest niby "przedłużona gwarancja producenta", ale faktury na to nie ma.

 

Chyba, że chodzi z tym o to, że faktury już są wystawione przez inny sklep w dniu 05.09.2018, bo o takim dniu mowa i od tego dnia biegnie 3-letnia gwarancja na podstawie faktury wystawionej przez sklep x.

 

Tylko pytanie: Przez jaki sklep, czy na osobę fizyczną czy na firmę i czy karty są osobno fakturowane czy x ileś tam na jednej fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na nikogo rzucać podejrzeń, ale sam omijam aukcje, na których osoba fizyczna niewystawiająca faktur ma do dyspozycji kilkaset kart. Wiadomo przecież, że nikt tego nie kupuje prywatnie. Oczywiście może po prostu mieć dojścia do zapasów jakiejś firmy, ale to przecież taka firma mogłaby wystawić fakturę i nie powinna mieć nic przeciwko temu. A jeśli np. chodzi o to, żeby nie wykazać dochodu, to ja już bym wolał kupić gdzie indziej, żeby jednak to nasze wiecznie niemające kasy państwo dostało swój należny podatek -- jeśli wszyscy byśmy płacili przepisowo, a nikt by nie unikał, to wszystkim byłoby lżej. Oczywiście jeśli kupuję od gościa używaną kartę wyjętą z kompa, to wtedy on raczej też nie zgłosi tego w Picie, ale to jest jednak inna sytuacja, nie jest to zarobkowy handel, a tylko po prostu sprzedanie czegoś, czego się już nie potrzebuje. Też niedobrze (ja zgłaszam takie dochody -- koszt uzyskania przychodu jest 50%, więc podatek płaci się tylko od połowy kwoty te 18% czy ile tam kto płaci), ale jednak.

 

Poza tym nówka nówką, ale na "gwarancję producenta" bez dowodu zakupu to ja bym nie liczył. Producenci domagają się realizowania gwarancji przez sklep (pomijając poszerzoną gwarancję bezpośrednią Zotaka czy ewentualnie legendarny serwis EVGI). Można się wkopać.

 

Natomiast warto pamiętać, że Allegro stosuje Program Ochrony Kupujących, a sprzedawcy w opisach aukcji dają gwarancje rozruchowe. Tak więc karty niedziałające ("DoA", "dead on arrival") raczej nie spowodują trwałej utraty zapłaconej ceny, tylko trzeba się będzie poużerać ze zwrotem. Ale gdyby nie było gwarancji sprzedawcy, nawet rozruchowej, to ja już bym wolał używkę, która jeszcze kilka dni (tygodni) temu działała w jakimś kompie, niż kartę zafoliowaną w pudełku. Poza tym nówka może mieć artefakty, wadę zasilania, wadę chłodzenia czy inny problem, a tu już może być ciężej, żeby 1) wykryć to w ciągu 14 dni; 2) potwierdzić/udowodnić, że to nie jest wina naszego kompa/niekompatybilność ("a proszę przeinstalować sterowniki i najlepiej cały system i sprawdzić kartę na 3 innych pecetach"… tak się może bawić nawet firmowy serwis)…

 

Co do XFX nie wiem, ale jest prosty sposób -- zadzwonić do serwisu XFX na Polskę i zapytać, czy przyjmują na podstawie numeru seryjnego, zwłaszcza bez dowodu zakupu. Bo może z takiej gwarancji nic nie być.

 

Jeszcze jedna rzecz -- Allegro daje możliwość zaznaczenia "faktury VAT", a nie faktury. Sporo firm jest zwolnionych z VAT-u ze względu na małe obroty. Na przykład ja mam działalność gospodarczą, ale nie płacę VAT-u. Taki rachunek ostatnio również nazywa się "faktura", ale 1) ludzie o tym nie wiedzą i 2) nie jest to faktura VAT. Więc tak czy owak nie mógłbym powiedzieć, że wystawiam fakturę VAT. A reszta to niuanse, w których ludzie nie będą się zagłębiać w prostym opisie aukcji. Dlatego warto zadzwonić i dopytać.

 

Już bym chyba wolał poszukać promocji w sklepie, ewentualnie np. skorzystać z outletu na Morelach czy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto, lepiej kupić w dużym sprawdzonym sklepie, takie małe firmy albo znikają z rynku po kilku latach albo robią cyrki z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 komentarz - może wszystko ok, a może na zachętę dla kolejnych 100 naiwnych :)

 

osobiście bym nie ryzykował ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze poczekał bym jeszcze bo premiera RX 590 za kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie.de jest nitro+ za coś 960 zł tak więc jak ktoś musi to może atakować gwarka pewniejsza niż w PL xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie.de jest nitro+ za coś 960 zł tak więc jak ktoś musi to może atakować gwarka pewniejsza niż w PL xD

Ja kupiłem swoją na amazon.fr 28.10 z wysyłką wyszła 212,94 euro co daje 925,- pln. nówka sztuka, 3 lata gwarancji. Zrobiłem mały UV na 1100mV nie ruszając rdzenia. Mam monitor z Freesync to się trochę pobawię, a między czasie szukam okazji na 1080ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z gwara z Amazona? Nigdy nie robiłem tam zakupów. I załóżmy że padła na gwarancji karta z niemieckiego Amazona to wtedy co wysłać mam paczkę na swoj koszt a Niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją na amazon.fr 28.10 z wysyłką wyszła 212,94 euro co daje 925,- pln. nówka sztuka, 3 lata gwarancji. Zrobiłem mały UV na 1100mV nie ruszając rdzenia. Mam monitor z Freesync to się trochę pobawię, a między czasie szukam okazji na 1080ti :E

 

4 czy 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją na amazon.fr 28.10 z wysyłką wyszła 212,94 euro co daje 925,- pln. nówka sztuka, 3 lata gwarancji. Zrobiłem mały UV na 1100mV nie ruszając rdzenia. Mam monitor z Freesync to się trochę pobawię, a między czasie szukam okazji na 1080ti :E

No właśnie, jak to jest z gwara z Amazona? Nigdy nie robiłem tam zakupów. I załóżmy że padła na gwarancji karta z niemieckiego Amazona to wtedy co wysłać mam paczkę na swoj koszt a Niemcy?

 

Amazon zapewnia 2 lata ochrony i koniec. Jeżeli producent oferuje 3 letnią gwarancję, to ostatni rok trzeba realizować bezpośrednio u producenta. W razie awarii sprzęt odsyła się do ich niemieckiego magazynu w Bad Hersfeld. Koszt przesyłki z wadliwym produktem zwracają na konto po przestawieniu faktury / potwierdzenia nadania z ceną usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie głupio z tymi zakupami na amazonie. Warto chyba poczekać na black friday i coś sobie upolować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...