Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

latexmen

Problem z przeglądarką fotografii windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z podglądem zdjęć w windowsie 7.

Przez windowsowską przeglądarkę zdjęcia wyświetlają się bardzo ciemne i kontrastowe.

Muszę odtwarzać fotki programem by normalnie się wyświetlały (używam photo mechanica).

Dzieje się tak, odkąd monitor był kalibrowany. Gość, który kalibrował powiedział, że już tak musi być.

Denerwuje mnie to strasznie, za każdym razem jak chcę szybko jakąś fotkę zobaczyć to muszę program włączać :/

W załączniku dodaję fotkę ze screenami zdjęcia otwartego przez photo mechanica i przeglądarkę windowsowską.

Proszę o pomoc :)

 

post-601916-15416735184828_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie aplikacja stosuje jakiś dziwny profil kolorów. To coś jak problem z żółtym tłem w tej wyświetlarce, który też się zdarza na win7/8.

Zerknij na ten filmik, co prawda u Ciebie nie ma żółtego tła, ale zmieniony jest kontrast i jasność, może źródło jest to samo, czyli profil kolorów.

Zobacz co masz w Color management.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie profilu, zdjęcia wyświetlają się dobrze. Problem zniknął. Niestety jest kolejny, ponieważ profil sRGB (taki jak w filmiku) różni się kolorystycznie od tego, który powstał po kalibracji monitora. Zajmuję się fotografią, dlatego zależy mi bardzo, żeby monitor idealnie wyświetlał kolorki. Wszystko wskazuje na to, że problem jest w profilu po kalibracji :/ Jeśli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie problemu to proszę o pomoc, a jeżeli nie to będę musiał jeszcze raz zamówić gościa do kalibracji. Tym razem innego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...