Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaft

Problem z Gtx1080 G1 lub z Z370 K3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nową gpu Gtx 1080 G1 pod płytę Z370 K3, kartę zamieniłem z Gtx 1060 gaming X 6gb.

Od momentu wpięcia karty, komputer zaczął się wieszać, tzn - odpalał do pulpitu i restart, potem jakieś inne cuda, nigdy nie udało mi się uruchomić kompa normalnie...

Czyszczenie W10 + update bios mobo, nic nie dały lecz... problem występuje tylko i wyłącznie od momentu wgrania sterowników nvidia...

Walka trwała parę dni, zero efektów.

Postanowiłem zmienić port gpu i ... problem ustał, sterowniki zainstalowane i po problemie, wszystko działa jak należy.

Ale posiadam RG4T z szybą a drugie wejście na grafikę jest dosyć nisko osadzona i jest na piwnicą na zasilacz, więc obstawiam, że chłodzenie tzn wiatraki nie chłodzą odpowiedni. Przy ustawieniach w Dota 2 max detali i 120 hz na monitorze temperatura grafiki to 68 stopni. Gra mało wymagająca więc chyba to sporo.

Zasilacz to Vero m2 600 w do tego ripjaws V 2x4 gb oraz i5 8600k. CPU ma dobre temperatury tj ~55 stopni.

Pytanie moje - możliwe, że uwalony został port do GPU ? Na drugim działa wszystko bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz na drugim porcie tez nie działa... próbowałem z ramami etc... I nagle podłączyłem HDMI kabel i elo, wszystko działa jak należy...

GPU ? MOBO ? o co chodzi...

Mam monitor omen by hp 25, pytanie czy przez hdmi uzyskam 144hz? Próbowałem i w dota2 pokazywało 144 fps zarówno w programie od dota2 oraz na mai afterburn.

Proszę o wsparcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym usunął dokładnie sterowniki za pomocą DDU i zainstalował najnowsze a jeżeli to nie pomoże to sprawdził z inną kartą czy jest podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da zabawa ze sterownikami bo to ewidentnie wyglada na jakis problem sprzetowy. Skoro po instalacji sterownika wiesza sie itp. to jest jakis problem z Gpu. Probowales inny bios plyty glownej wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nic nie dają, dawałem różne... Bios również zmieniałem, format sdd zrobiony...

Karta była kupiona jako nowa, lecz... nie była ona nowa, f-v mam angielską a w niej 2x ten gtx.

Jeszcze będę musiałem sprawdzic na innej GPU.

W przypadku posiadania f-v z anglii, grafa musi być odesłana do UK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kartę kupiłeś jako nową, to reklamujesz ją w miejscu zakupu... zgłoś się do janusza, od którego ją kupiłeśszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziła dobrze przez dwa tygodnie... Kupiona na allegro jako nowa... Już napisałem do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa to ona była przed zakupem w uk... kontaktuj się też ze sprzedawcą z allegro, bo nawet jeśli sprzedał Ci jako osoba prywatna, to obowiązuje go roczna rękojmia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem czekam na odpowiedź jakąś :). Dzięki za radę chociaż i tak myślę że nic że zwrotu nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda teraz tak, zmieniłem cpu na inny:

r5 2600

2x8 trident z 3200

1080 gaming x

be quite 11 550 w gold

b450 tomahawk

i .... przez DP nie wykrywa obraazu na monitorze... masakra jakaś, wygląda na to, że monitor padł ?

Póki co działa tylko hdmi, reklamować to ? Monitor nowy, 2 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie sarkazm... i tak kupie inny żeby zobaczyć... różnicamiędzykablem za 20 zł a za 90 jakas jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość przewodu sygnałowego ma spory wpływ na obraz, a nawet jego brak.

Im krótszy, tym lepiej.

Ja mam np. 1.5 metra HDMI i wszystko jest OK.

Mam 3metry DVI i tez wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
    • Może jakieś skoki mocy trigeruja zabezpieczenie. Zasilacz ma już dwa lata wiec w jakimś stopniu się zużył.
    • Dobra, łącznie 8h za mną, zainstalowałem wszystkie gry jakie mogłem aby popatrzeć. Wad nie stwierdzam. Tu wszystko jest w miarę sensowne i w miarę logiczne. Usunałbym jedynie 3 z 5 trybów HDR bo te akurat nie mają żadnego większego sensu. Jak nie wywali jakiegoś martwego piksela w 28 dni to zostaje. Jak wywali wleci druga sztuka, bo nic lepszego nie da się kupić. Ale nadal, w trybie z peak do 1080 nit, jasność jasnych scen mogłaby być jeszcze trochę jaśniejsza. Jest przepaść względem Asus, ale no nadal chciałoby się więcej  A może już mam skrzywioną psychę po kontakcie z TV QD-OLED bo te czasami masakrują gałki jasnością Aaaaa, w SDR jasność jest dojechana totalnie. Ani MSI, ani Asus nie mają startu. Na 100 nie da się używać jest tak jasno.
    • No tak,podczas gra...ale 35 minut stresowania kombustorem przelecial(dłużej nie miałem czasu). No wiem że to nie jest topowy zasilacz,ale niby Golda ma,więc niby nie jest tragicznie   Tempy podczas grania w normie,grafika chyba 63C.ehhhh    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...