Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ARTURRO$$

Jaki dysk SSD 240-275 GB na SATA III do 180 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie tak jak w temacie: jaki dysk SSD 240-275 GB na SATA III będzie najlepszy w kwocie do 180 zł?

 

Ceny nieźle poleciały w dół, więc można znaleźć wiele tanich modeli. Myślałem nad Adata SU 650, parametr TBW na poziomie 140, więc chyba jakąś tam wytrzymałość reprezentuje?

 

Myślę, iż wytrzymałość/trwałość dysku jest dla mnie raczej ważniejsza, niż jego szybkość (chyba, że są wyraźne różnice, ale na SATA III parametry nie powinny raczej jakoś bardzo od siebie odbiegać).

 

Panowie jakie modele polecicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trwałych Goodram Iridium Pro 240GB na pamięciach MLC. Mieszcząc się w budżecie 170zł dostaniesz SSD Goodram CX400 256GB na pamięciach TLC, lub Micron 256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Zaraz zaraz a czy SU650 nie jest wykastrowane z Buffora DRAM ? jeśli tak to omijaj z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz a czy SU650 nie jest wykastrowane z Buffora DRAM ? jeśli tak to omijaj z daleka.

I właśnie na takie wypowiedzi liczę, generalnie producenci w tych tańszych modelach raczej się nie chwalą czy jest jakiś bufor, a jeśli jest to jakiej wielkości. W sumie jest to zrozumiałe w budżetowych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Patriot Burst 240 GB? Nie ma limitu TBW, jest jeszcze ten Goodram CX400 i SU 650 od Adaty. Który z tych 3 byłby najlepszy? (głównie trzeba chyba porównać wydajność, ponieważ wytrzymałość to chyba podobna?).

 

Jeszcze jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź Krisol, liczyłem właśnie na twoją wypowiedź ;) W wielu tematach o SSD widziałem, że masz sporo sensownych rzeczy do powiedzenia, wrzucasz testy, wiesz co siedzi w jakich dyskach ;)

 

Cóż widzę, że będę musiał polować na SU 800. A co sądzisz o Samsungu 860 Evo 250GB? Czasami Samsung robi niezłe promocje na swoje dyski to mógłbym też tam się zakręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU800 za 200 zł to średnio się opłaca. Lepszy jest Micron 1100 256 GB W dodatku kosztuje kilkanaście złotych mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 Evo jest w porządku, chyba drugi najlepszy po IRDM Pro, jak możesz to wstrzymaj się z zakupem do czarnego piątku, wtedy może być za 199 zł.

@up

Rzeczywiście zapomniałem o nim, jest lepszy od SU800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Micron 1100 wygląda bardzo zacnie pod względem ceny. Orientujecie się czy siedzą tam jakieś dobre kości TLC?

 

Co sądzicie o tej wersji OEM od X-KOM: Link Micron 1100 ?

 

Wersja OEM to chyba może być ze zwrotu od jakiegoś użytkownika (14 dni na zwrot) i chyba można trafić słabszą sztukę jeśli ktoś przetestował, wyniki były niezadowalające i zwrócił? Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ten Micron 1100 wygląda bardzo zacnie pod względem ceny. Orientujecie się czy siedzą tam jakieś dobre kości TLC?

 

Co sądzicie o tej wersji OEM od X-KOM: Link Micron 1100 ?

 

Wersja OEM to chyba może być ze zwrotu od jakiegoś użytkownika (14 dni na zwrot) i chyba można trafić słabszą sztukę jeśli ktoś przetestował, wyniki były niezadowalające i zwrócił? Co myślicie?

 

SLC > 3D MLC > MLC >3D TLC.

 

TLC i QLC odradzam.

 

 

O ile pamięć mnie nie myli to Micron 1100 to to samo co Crucial BX500 albo jakoś tak.

 

 

A co sądzicie o Patriot Burst 240 GB? Nie ma limitu TBW, jest jeszcze ten Goodram CX400 i SU 650 od Adaty. Który z tych 3 byłby najlepszy? (głównie trzeba chyba porównać wydajność, ponieważ wytrzymałość to chyba podobna?).

 

Jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Patriot Burst ma bufor SLC i DRAM natomiast CX 400 i SU 650 mają tylko bufor SLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLC > 3D MLC > MLC >3D TLC.

Nie zawsze, IRDM Pro na 2D MLC ma żywotniejsze i szybsze kości od SU900 na 3D MLC, Samsung 860 Evo na 3D TLC tak samo(poza żywotnością).

 

O ile pamięć mnie nie myli to Micron 1100 to to samo co Crucial BX500 albo jakoś tak.

Nie do końca, BX500 to gorszy model, Micron 1100 wygląda bardziej jak MX300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie o wersji OEM? Wysłałem już zapytanie do X-KOM-u czy mogą to być dyski po zwrocie 14-dniowym, ale wolałbym jeszcze poznać waszą opinię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Panowie, a co sądzicie o wersji OEM? Wysłałem już zapytanie do X-KOM-u czy mogą to być dyski po zwrocie 14-dniowym, ale wolałbym jeszcze poznać waszą opinię ;)

 

OEM oznacza że dostaniesz sam dysk w folii antystatycznej tzn. bez pudełka i akcesoriów oraz jak się nie mylę z gwarancją 2 lata zamiast 3 lat.

 

X-Kom jest o tyle ok że jak dysk pochodzi ze zwrotu to zazwyczaj trafia do wyprzedaży Outlet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...