Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marek.b

Bzyczenie w słuchawkach TYLKO podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem właśnie kompa:

i7-8086k

ascrock z370 taichi

gigabyte rtx 2080

 

Wydaje mi się, że reszta komponentów nie ma znaczenia. Wszystko pięknie, wszystko wspaniale, ale podczas grania słychać lekkie bzyczenie w słuchawkach - słyszalne tak naprawdę tylko w momencie kiedy nie ma innych dźwięków w grze, lub po prostu kiedy wyciszę wszystkie dźwięki w ustawieniach gry. Z kolei alt+tab do systemu i bzyczenie znika...

Ewidentnie jest to związane z graniem. Słuchawki podłączone do frontowego panelu. Przy podłączeniu bezpośrednio do wejść z tyłu bzyczenie się wzmacnia.

 

Drastyczne rozwiązania, które mam w zanadrzu to kupno karty dźwiękowej lub wymiana płyty głównej (kupiona w x-kom mam wrażenie, że sztuka ze zwrotu - naderwane opakowanie i lekko porysowane folie zabezpieczające naklejone pierwotnie na radiatory).

 

Szukałem rozwiązania w internecie - próbowałem zmiany częstotliwości dźwięku w ustawieniach, próbowałem wyłączanie VSYNC...nic nie pomaga. Co sądzicie ? Szlag mnie trafi mając na uwadze, że komputer kosztował grubą kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

któraś przetwornica sieje... albo coś nie tak z masą układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele mi to mówi, ale rozumiem, że wymiana płyty głównej może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w wymianę płyty tylko dokup sobie zewnętrznego dac-a i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłać do lepszej płyty mówili, będzie lepsza dźwiękówka mówili...

 

Sprawdź dokładnie pod jakim obciążeniem jest buczenie. Odpal syntetyk na procku, później na gpu, zobacz z czym to jest dokładnie skorelowane.

Ustawienia stock? XMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z kartą graficzną im więcej klatek na ekranie tym większe zakłócenia, meni czy plansze reklamowe etc bez dźwięku w tle zakłócenia będą najbardziej słyszalne. To jest klasyczny przykład źle odseparowanego kodeka to nie jest pojedynczy przypadek tylko na wielu płytach to występuje.

 

Dlatego nie ma co się babrać tylko wewnętrzna karta muzyczna lub DAC i problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłać do lepszej płyty mówili, będzie lepsza dźwiękówka mówili...

 

Sprawdź dokładnie pod jakim obciążeniem jest buczenie. Odpal syntetyk na procku, później na gpu, zobacz z czym to jest dokładnie skorelowane.

Ustawienia stock? XMP?

RAM chodził w 2133 - zmieniłem ustawienia w biosie i już jest 3200 mhz. Dobrze, że napisałeś o tym, bo totalnie mi to wyleciało z głowy.

 

Jakiś konkretny program możesz polecić?

 

Dlatego nie ma co się babrać tylko wewnętrzna karta muzyczna lub DAC i problem rozwiązany.

Tak, to jest opcja, ale niekoniecznie rozwiązanie problemu. Zakładałem kupno karty dźwiękowej, ale jeśli płacę ciężką kasę za każdy komponent kompa, a w słuchawkach słyszę bzyczenie przy cichych fragmentach gry to coś tu jest nie halo...Zresztą odłożyłem zakup karty dźwiękowej na kiedy indziej, bo "Dopłać do lepszej płyty mówili, będzie lepsza dźwiękówka mówili..." ...ale o bzyczeniu nie wspomnieli :)

 

Generalnie rozumiem, że wymiana płyty Waszym zdaniem nie pomoże? Nie chce mi się wierzyć, żeby każdy z rtx 2080 i z370 taichi miał ten problem. Przecież to jest wręcz śmieszne...

 

 

[edit] Ok, krótka piłka - pobawiłem się w ustawieniach overwatcha. Zarzucając hardkorowe ustawienia graficzne słychać bzyczenie, przy zrzuceniu ustawień do wysokich i rozdzielczości 1440p bzyczenie ustaje, a więc sideband strzelił w dziesiątkę.

Pytanie jakie jest rozwiązanie poza kartą dźwiękową - jasne, pewnie i tak ją kupię, ale po prostu nie mogę przeboleć tego, że płyta za 9stów w połaczeniu z grafiką za prawie 4 tysiące sobie bzyczy w słuchawkach przy większym obciążeniu... co to za szroty produkują w dzisiejszych czasach - monitory z plamami na matrycy, piszczące płyty główne - co jeszcze?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając płytę problemu nie rozwiążesz raz na zawsze. Przy zmianie platformy znowu możesz trafić na płytę na której będzie ten sam problem.

 

Jedynie co można spróbować zrobić przedłużki do zasilania karty na własną rękę by można było przepleść przez nie przynajmniej po dwa koraliki ferrytowe. Na gotowym kablu nie ma jak wsadzić koralików.

 

 

Jak się uprzesz na zmianę płyty to raczej bym celował w coś od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię płytę. Zobaczę czy na taichi czy może zmienię model...przyznam że kupowałem głównie pod kątem karty wi fi i własnie audio które wydawało się być dobre.

Ewentualnie może to zasilacz sieje zamęt? Sonic Plus 650W Platinum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Z390 Aorus Pro jakbyś chciał coś z dodatkowym DAC-iem to trzeba dorzucić kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo. Buczenie słyszysz na słuchawkach czy głośnikach? Jak słuchawkach to jakich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach bo gram tylko w słuchawkach. HyperX Cloudy, ale na akg od samsunga s9+ ta sama sytuacja więc to nie jest kwestia słuchawek...

 

Zleciłem wymianę na inny egzemplarz Taichi. Liczę na szczęście z nowym egzemplarzem, a jak się nie uda to będę kombinował dalej z inną płytą, a w międzyczasie kupię kartę dźwiękową. DAC mnie nie interesuje...

Może jakieś porady co do karty? Początkowo planowałem zakup Asus Strix Raid Pro, ale w sumie to tylko komp - od muzyki mam inny sprzęt, więc moze znalazłoby się coś tańszego wsrtego uwagi? Coś polecacie powiedzmy że w okolicach 300zl lub mniej? Widzę na xkomie creative soundblastery w okolicach tej kwoty - są warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej inna sztuka nic nie wniesie do tematu. Myślę, że połowa Asrocków jaką posiadałem na różne podstawki miała zakłócenia w torze audio podczas obciążenia karty graficznej. Nawet na obecnej gdy na ekranie jest parę tysięcy klatek owe zakłócenia słychać, ale w innych sytuacjach jest cisza. Co do karty muzycznej to kwestia czy brzmienie jest istotne czy nie, jeżeli jest istotne to w sieci znajdziesz testy/opinie na temat większości kart muzycznych i znajdziesz coś dla siebie. Możesz być pewien, że nawet SB Z jest lepszy od integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź odłącz jacka od wejścia mikrofonowego i zostaw same słuchawki. Sprawdz jak szumi bez mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon nic tutaj nie miesza.

 

Nastąpiła zmiana taktyki. Wymieniam procka na i7-9700k i przy okazji biorę inną płytę - myślicie, że ta będzie ok ? LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu być problem z płytą, ale równie dobrze z kartą graficzną lub zasilaczem. I nie chodzi tu nawet o model, a o konkretny egzemplarz, czasami się takie trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 6c/12t na 8c/8t uchodzi miejscami za... dyskusyjną.

 

Będzie ok jak to zmontujesz i problem nie będzie występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, różnica wydajności gry/render już teraz jest na poziomie błędu pomiarowego, a w przyszłości może się okazać że starszy 6/12 będzie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wydajność się nie boję. Myślę, że będzie w najgorszym wypadku tak samo, a już na pewno różnicy nie odczuję.

Kwestia płyty głównej, bo nie chcę wtopić - jakieś porady :)? Ciężko cokolwiek znaleźć w necie na tym etapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co się babrać tylko wewnętrzna karta muzyczna lub DAC i problem rozwiązany.

;)

 

No serio - każda płyta to mniejsza lub większa loteria pod tym względem. Siedzę teraz na topowym modelu gigabyte'a z97 - wzmacniacze słuchawkowe, wymienne opampy, cuda na kiju... a w stresie i tak buczy :brow:

 

Szkoda czasu na żonglowanie płytami, bo nikt Ci nie zagwarantuje spodziewanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dlatego na pewno kupię kartę dźwiękową, ale i tak muszę wybrać inną płytę pod z390 więc proszę o pomoc w wyborze najlepszej możliwej w okolicy 900zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak muszę wybrać inną płytę pod z390

Ale dlaczego i po co? Poprzedniej konfiguracji nic nie można zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9700k wychodzi mnie taniej, mam wydajnosc na tym samym poziomie a nawet lepsza. Do tego mniejsze ryzyko na trafienie buczącej płyty (bałbym się drugiej taichi) - wolę zaryzykować z nowym modelem na z390.

Co mi szkodzi - zawsze mogę wrócić do z370 w ostateczności. Od tego są właśnie zwroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, skoro i tak chcesz zmienić zestaw to nie będziemy Cię powstrzymywać. Być może dostaniesz lepiej wykonaną sztukę. Warto też poszukać w internecie informacji na ten temat, być może jakiś model któregoś producenta jest zauważalnie lepszy/gorszy od innych pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamówię jakąś płytę główną pod Z390, ale chcę przy okazji od razu zamówić dźwiękówkę.

 

ASUS Strix Raid Pro (PCI-E)

Creative Sound Blaster ZX (PCI-E)

Creative Sound BlasterX AE-5

 

Którą zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...