Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek1991

Scam

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu dostalem taka oto wiadomosc:

(tu mój email)

wt., 6 lis, 08:31 (3 dni temu)

 

do ja cleardot.gif

I greet you!

 

I have bad news for you.

27/08/2018 - on this day I hacked your operating system and got full access to your account (moj email)

On that day your account (tu moj email) password was: (tu "moje" haslo)

 

It is useless to change the password, my malware intercepts it every time.

 

How it was:

In the software of the router to which you were connected that day, there was a vulnerability.

I first hacked this router and placed my malicious code on it.

When you entered in the Internet, my trojan was installed on the operating system of your device.

 

After that, I made a full dump of your disk (I have all your address book, history of viewing sites, all files, phone numbers and addresses of all your contacts).

 

A month ago, I wanted to lock your device and ask for a small amount of money to unlock.

But I looked at the sites that you regularly visit, and came to the big delight of your favorite resources.

I'm talking about sites for adults.

 

I want to say - you are a big pervert. You have unbridled fantasy!

 

After that, an idea came to my mind.

I made a screenshot of the intimate website where you have fun (you know what it is about, right?).

After that, I took off your joys (using the camera of your device). It turned out beautifully, do not hesitate.

 

I am strongly belive that you would not like to show these pictures to your relatives, friends or colleagues.

I think $991 is a very small amount for my silence.

Besides, I spent a lot of time on you!

 

I accept money only in Bitcoins.

My BTC wallet: 12ziVv4aQkZTA1gj86Y9uYQByG4CcdVcTA

 

You do not know how to replenish a Bitcoin wallet?

In any search engine write "how to send money to btc wallet".

It's easier than send money to a credit card!

 

For payment you have a little more than two days (exactly 50 hours).

Do not worry, the timer will start at the moment when you open this letter. Yes, yes .. it has already started!

 

After payment, my virus and dirty photos with you self-destruct automatically.

Narrative, if I do not receive the specified amount from you, then your device will be blocked, and all your contacts will receive a photos with your "joys".

 

I want you to be prudent.

- Do not try to find and destroy my virus! (All your data is already uploaded to a remote server)

- Do not try to contact me (this is not feasible, I sent you an email from your account)

- Various security services will not help you; formatting a disk or destroying a device will not help either, since your data is already on a remote server.

 

P.S. I guarantee you that I will not disturb you again after payment, as you are not my single victim.

This is a hacker code of honor.

 

From now on, I advise you to use good antiviruses and update them regularly (several times a day)!

 

Don't be mad at me, everyone has their own work.

Farewell.

Brzmi przekonująco? podał hasło i wysłał tą wiadomość z "mojego" maila prawie.
  • hasło które podali jest rzeczywiście moje ale stosowane tylko na 2-3 stronach i zupełnie inne niż w mailu

  • "haker" napisał coś co go zgubiło

after that, I made a full dump of your disk (I have all your address book, history of viewing sites, all files, phone numbers and addresses of all your contacts).
a jest to informacja łatwo weryfikowalna. Tego dnia wysłane zostało tylko 400MB(a suma od tego dnia to poniżej 15GB z czego 11 to torrent który wysyłałem)
  • moja kamerka nie działa
  • minęły 3 dni i ani widu ani słychu tych zdjęć :<

Tak wiec, dosyć słaby scam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo tego ostatnio, na parę kont w mojej domenie też przyszło, ale łatwo sprawdzić, że nie ze "zhackowanego" konta, a z prawdopodobnie komputera-zombie gdzieś w indiach czy innym pakistanie. każdy mail z innego IP z innego kraju. niektóre z maili, muszę przyznać, napisane były nawet niezłą polszczyzną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego, znany SCAM

 

Albo przejeli Twoje dane i zadaja okupu albo, ze znalezli jakies Twoje nagie zdjecia czy inne niepoprawne rzeczy na Twoim dysku i rozpowszechnia jesli nie zaplacisz. Na to drugie akurat czasem sie ludzie lapia jak sie nie znaja i maja niepoprawne rzeczy na dysku

 

A hasla podaja ze starych, wykradzionych i sprzedanych/rozpowszechnionych baz danych

 

A dla ciekawostki - tutaj mozesz sobie posprawdzac swoje maile czy znajduja sie w znanych, odkrytych wyciekach danych

 

https://haveibeenpwned.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o takich wiadomościach na niebezpieczniku. Art z kwietnia: https://niebezpieczn...omu-nie-powiem/

 

tak, to też sobie juz zdążyłem sprawdzić. Upewniło mnie to tylko w tym, że to zwykły scam.

To nic nowego, znany SCAM

 

Albo przejeli Twoje dane i zadaja okupu albo, ze znalezli jakies Twoje nagie zdjecia czy inne niepoprawne rzeczy na Twoim dysku i rozpowszechnia jesli nie zaplacisz. Na to drugie akurat czasem sie ludzie lapia jak sie nie znaja i maja niepoprawne rzeczy na dysku

 

A hasla podaja ze starych, wykradzionych i sprzedanych/rozpowszechnionych baz danych

 

A dla ciekawostki - tutaj mozesz sobie posprawdzac swoje maile czy znajduja sie w znanych, odkrytych wyciekach danych

 

https://haveibeenpwned.com

 

 

sprawdziłem, sa 2 strony. I na jednej z nich rzeczywiście miałem to hasło

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też dostałem takiego maila tylko w wersji całkowicie po polsku...

 

Zignorować to totalnie, bo niby mail wysłany z mojego adresu emaliowego, czy muszę podjąć jakieś kroki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...