Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FMXMX

I7 8086k OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

kupiłem i78086k + Asus rog strix h gaming + Kraken x52

 

Chciałem podkręcić go czy ustawić na stałe 4.8 ghz i teoretycznie zrobiłem to na podstawie tego poradnika

 

Niestety procesor sam sobie zbija taktowanie i mnożnik na tyle ile mu pasuje , dodam że brat ma ten sam sprzętu tylko płyta Asus F nie jak u mnie H i u niego działa stałe taktowanie 4.8 GHz

 

Ktoś by mi mógł pomóc w czym tkwi problem ? Jak ustawić żeby u mnie procesor pracował ze stałym taktowaniem ?

 

Pozdrawiam serdecznie Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co zbija gdzie zbija? na pulpicie to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W occt czy cpuz taktowanie i mnożnik cały czas się zmieniają , a chciał bym ustawić stałe jak mój brat ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zbija mnoznik itd. w OCCT to problemem jest throttling. Albo temperatury albo nie wytrzymuje sekcja zasilania

 

Jakie napiecie procka ? Jaka temp. w momencie zbijania taktowania ? Jaka plyta glowna ? Chlodzenie/pasta dobrze nalozone/zalozone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie przekracza 40 stopni (32 w biosie ) podczas normalnego używania i zbija podczas normalnego używania

 

Płyta Asus rog strix h gaming napięcie 1.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania - opcje zasilania -> ustaw wysoka wydajność i powiedz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z pracy to sprawdzę , dodam że zmieniłem też zasilacz z Corsair cx550m na evga gq 850w , i OC robiłem na tym pierwszym , nie pomyślałem że to może robić różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skąd wybór takiej płyty do mocnego OC i7? Sekcja zasilania tam to pomyłka. Jak masz jeszcze możliwośc zwrotu to oddałbym tę płytę w cholere i kupił coś z porządną sekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taka jak brat tyle że kolor mi bardziej pasował w wersji h niż f . A brat wysłał złożony zestaw do video blog i powiedziano że będzie ok , nie pytał o OC tylko ogólnie cały zestaw

 

Jaka płytę polecasz ?

 

Ogólnie jeszcze dodam że nie interesuje mnie osiąganie 5ghz , ale fajnie by było jak by działało ze stałym 4.5ghz na każdym rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty chcesz, żeby bez obciążenia nie zrzucał zegarów? Dlaczego? Wtedy właśnie dobrze, że zrzuca. Jest cicho i chłodno. Dopiero kiedy potrzeba to zegary i napięcie idą w górę.

 

A jeśli pod pełnym obciążeniem Ci zrzuca, to pewnie VRM na płycie głównej przekracza 100 stopni i klęka pod tym prockiem. Tym bardziej że masz krakena i pewnie niewiele przewiewu w okolicy proca. Dodaj jakiś wiatrak, który będzie wiał na sekcję zasilania i po problemie. Miałem to samo w moim Asusie Z370-P. Bez wiatraka sekcja łapała ponad 100 stopni w ciągu kilku minut na podkręconym 8700k. Teraz mam max 80 stopni na niej, bo przy obciążeniu załącza się dołożony wentylator nad sekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taka jak brat tyle że kolor mi bardziej pasował w wersji h niż f . A brat wysłał złożony zestaw do video blog i powiedziano że będzie ok , nie pytał o OC tylko ogólnie cały zestaw

 

Jaka płytę polecasz ?

 

Ogólnie jeszcze dodam że nie interesuje mnie osiąganie 5ghz , ale fajnie by było jak by działało ze stałym 4.5ghz na każdym rdzeniu

 

Wersja F ma znacznie mocniejszą sekcję na której spokojnie można kręcić, H to się nadaje do procków bez kręcenia co najwyżej, ale cenę ma z kosmosu więc i do tego jest kiepska.

 

No i właśnie dlatego takie kanały jak video blog i inni pseudo-eksperci to powinni być banowani :E Oczywiście na YT jest sporo fajnych kanałów, ale też masa takich gdzie później wychodzą podobne kwiatki jak płyta za 850 zł która się nie nadaje do OC.

 

Co do płyty - no kwestia tego ile chcesz wydać i czy możesz jeszcze zwrócić tę płytę. Bo jak nie no to już sobie ją zostaw bo będziesz mocno stratny przy odsprzedaży i najwyżej kombinuj z kręceniem na tyle by było stabilnie. Można też kombinować z dodatkowym chłodzeniem na VRM jak pisze kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Norwegii z oddaniem nie powinno być problemy , czy z wymianą na dopiero 2tyg , MSI z370 gaming M5 ? Będzie lepsza ?

 

I nie sprawdzałem temperatury sekcji jak to sprawdzić ? W biosie pokazuje mi 30 stopni temp płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Norwegii z oddaniem nie powinno być problemy , czy z wymianą na dopiero 2tyg , MSI z370 gaming M5 ? Będzie lepsza ?

 

I nie sprawdzałem temperatury sekcji jak to sprawdzić ? W biosie pokazuje mi 30 stopni temp płyty głównej

Weź coś na z390 :)

 

Nawet MSI Tomahawk z390

 

albo:

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON

ASUS PRIME Z390-A

MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC

 

 

Nie wiem co tam jeszcze masz dostępne u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Norwegii z oddaniem nie powinno być problemy , czy z wymianą na dopiero 2tyg , MSI z370 gaming M5 ? Będzie lepsza ?

 

I nie sprawdzałem temperatury sekcji jak to sprawdzić ? W biosie pokazuje mi 30 stopni temp płyty głównej

 

 

Polecam lekturę tego postu oraz sprawdzenie tabelki polecanych płyt pod oc w linku do forum overclockers ;)

Sam się tym kierowałem przy wyborze płyty z370 pod oc i wszystko śmiga.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1254383-16-modeli-Ranking-p%C5%82yt-g%C5%82%C3%B3wnych-Z370-dla-Coffee-Lake-ich-OC/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo większe ceny , jest w tej samej cenie ta MSI z370 gaming M5 , też lipa czy. Lepsza od Asus rog strix h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas te wszystkie są w podobnej cenie. Twój strix nawet jest jedną z droższych..

 

Nie wiem jak dzisiaj sieciówki killera, która jest w Z370 M5. Jeśli same się instalują to dobra płyta i będzie bezproblemowa :)

 

Jak siecówka w win10 sama się nie instaluje, to będzie problem pobrać stery z sieci bez sieciówki :) Ale to jednorazowy problem.

 

 

ps, strix H to gówno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę wifi na pci-ex i zawsze sterowniki na pen drivie do niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z370 Gaming M5 będzie na pewno lepsza od Asusa ale szału nie ma.

 

Najlepiej byłoby dorzucić do np. ASrock Z370 Taichi, topowa płyta z potężną sekcją. Dobrą sekcję ma też ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na ta MSI , nie mają asrocka jakieś mini ATX albo trzeba czekać kilka tygodni :/ cena ta sama tego MSI z370 gaming m5 co Asus rog strix h gaming , w takim wypadku nie kombinuje nic zoc , dojdzie płyta to sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, to zawsze lepiej niż ten wykastrowany z sekcji zasilania Asus :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku obciążenia CPU zrzuca zegary. 8086k ma w trybie TB 4,3Ghz na wszystkich 6 rdzeniach bez podkręcania. Możesz ustawić na wszystkich rdzeniach 4,8Ghz. Stałe 4,5Ghz bez obciążenia mija się z celem. Brat ma źle ustawiony procesor, skoro działa cały czas na 4,8Ghz i nie zrzuca zegarów. Trzeba ustawić procesor w biosie tak, aby w przypadku braku obciążenia zrzucał taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem plan zasilania na wydajny i taktowanie już jest stałe , podczas godziny grania w coda nowego pch 48 stopni procesor 50 to chyba nie tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zadam pytani: Po co ci stałe taktowanie?

Już wcześniej wytłumaczyli, że ma to średni sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zależy od mobasa i biosu.

Na adaptacyjnym lub ofsecie nie zawsze trzyma stabilność w idle.

U mnie też bios do wersji 1002 potrafił wypluć blue screana w pulpicie, lub internecie, bo ofset zaniżał napięcie do wartości tak niskich, że po prostu przy skoku taktowania, bios nie potrafił zasilić proca i lipa.

Problem był taki, że ofset na minus musiał być ustawiony, żeby pod obciążeniem nie wbijał 1.3 Vcore.

Przez jakiś czas trzymałem proca na manual i 4.3GHZ nawet w idle, ale za to stabilnie było.

Teraz nowy bios 1412 poprawiony i ofset nie pluje niebieskim ekranem w pulpicie.

Nawet fajnie skaluje napięcie pod obciążeniem, bo jest dynamiczny i nie skacze w kosmos, jak było wcześniej do 1.3 Vcore.

Teraz podbija w mocno obciążających syntetykach z 1.16 do 1.2 Vcore, ale to już AVX w linpacku.

W grach stoi na 1.16Vcore.

W idle ledwo pyka.

 

7 Wat i 0.06 Vcore :lol2:

 

2878743600_1541868182_thumb.jpg

 

Teraz ten mobas jest wart swoich 699 zeta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na adaptacyjnym musi trzymać bo to dodaje tylko pod obciążeniem.

Offset jak dasz ujemny i przesadzisz to w idle będziesz miał BSOD-y. No ale od tego jest LLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...