Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

r0n1N

Laptop do ok. 3000 do użytku domowego - MSI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w planach zakup laptopa do ok. 3000 PLN. Obecnie od ponad 8 lat pracuję na MSI GE600 i szczerze bardzo dobrze sobie chwalę tą firmę i najchętniej bym przy niej pozostał. Laptop będzie głównie służył do użytku typowo domowego (internet/poczta/film itd.), od czasu do czasu zagrać w coś (głównie dota) lub stworzyć jakiś rysunek w CAD. Matryca ok. 16", mat czy połysk bez różnicy.

 

Czy bardziej opłaca brać się sprzęt z systemem czy osobno dokupić?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/W10/IPS MX150 - 3299 zł

 

Idealny do Twoich zastosowań - jest system Windows 10, dysk SSD, 4 rdzeniowy procesor, 8GB RAM. Ekran matowy IPS - bardzo istotna rzecz, niedoceniana przez większość kupujących - dużo lepszy komfort użytkowania niż zwykłe matowe nawet ekrany w tanich laptopach. Dodatkowo jest MX150 czyli karta która pozwoli pograć w większość nawet najnowszych gier.

 

Poniżej bardzo podobna konfiguracja ze słabszą grafiką ( ale nadal w 100% wystarczająca do DOTY, LOLA itp ) za to z dyskiem dodatkowym 1TB HDD:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD+1000/Win10 FHD MX130 - 3299 zł

Oczywiście też ekran IPS, SSD i 4 rdzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując z systemem wychodzi trochę taniej.

 

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150 2999 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

 

Lenovo Ideapad 320s-15 i5-8250U/8GB/120+1000/Win10X MX130 3199 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym PCIe, przyzwoite audio, lekki i mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być laptop z ciut większą przekątną, to ciekawym rozwiązaniem może być:

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/256+1TB/W10 IPS Silver za 3099zł

Z 17" matrycą FHD IPS, 4-ro rdzeniowym procesorem, zintegrowaną kartą Vega 8 i pamięcią działającą w trybie dwukanałowy (co jest dosyć istotne w przypadku korzystania ze zintegrowanej karty). HP został też wyposażony w dwa dyski-256GB SSD i 1TB HDD. W cenie jest też system operacyjny Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie odrzuć MX150-to słabsza karta od GTX'a 1050.

W takim budżecie możesz też mieć:

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050 za 3499zł

Taniej niż MSI, a już z dyskiem SSD i matową matrycą FHD IPS. Procesor i karta graficzna są takie same jak w GV. Oczywiście w cenie jest też system operacyjny Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/240+1000/Win10 RX560X - 3299zł

Alternatywnie taniej Acer Nitro w wersji z 4 rdzeniowym procesorem AMD Ryzen i kartą graficzną RX560X, która do mniej wymagających gier typu Dota spokojnie wystarczy, 8GB RAM, dyskami SSD 240GB + 100GB HDD, systemem operacyjnym Windows 10 wliczonym w cenę. Laptop ma matrycę IPS FULLHD 15,6" cala z dobrymi kolorami i kątami widzenia, oraz jest solidnie wykonany.

 

MSI GV62 i5-8300H/8GB/120+1TB/Win10 GTX1050 - 3699zł

MSI GV62 jest również dobrze wykonanym laptopem o ciekawym gamingowym wyglądzie, tylko polecam dopłacić 100zł do wersji z dyskiem SSD 120GB na system operacyjny Windows 10, który w wersji powyżej jest zainstalowany właśnie na tym dysku, dzięki czemu laptop jest szybszy niż w wersji z jednym talerzowym dyskiem HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję bardzo wszystkim za podpowiedzi. Udałem się wczoraj do jednej z sieci sklepów żeby zobaczyć jak laptopy prezentują się na żywo. Odniosłem wrażenie jakby wszystkie laptopy typu MSI GV, Acer Nitro, Lenovo legion itd trąciły plasikiem. Czy jest to tylko pierwsze wrażenie czy rzeczywiście ich wykonanie jest najwyższej klasy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Modele które wymieniłeś nie są z wykonane z metalu, aczkolwiek materiały użyte do ich wykonania są bardzo dobrej jakości.

 

MateBook polecony przez Czekoladkę jest w całości wykonany z blachy (aluminiowa obudowa i wnętrze), oraz Lenovo 320s jest częściowo wykonany z metalu (aluminiowa obudowa). W zasięgu budżetu częściowo wykonane z metalu są też laptopy HP Omen z CPU i5-7300HQ (aluminiowe wnętrze) i Asus GL553VD (aluminiowa obudowa), oraz niektóre wersje Acera Aspire. Pod gry bardziej polecał bym Acera Nitro niż Aspire z uwagi na to, że posiada klawiaturę przystosowaną dla graczy. Z kartą graficzną GTX 1050 w całości wykonany z aluminium jest też Asus N580GD, chociaż z wyglądu jest to bardziej biznesowy niż gamingowy laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie w grze zostały 2 poniższe laptopy. Czy warto rzeczywiście dopłacić 200zł i mieć i5-8300H/GTX1050? Oczywiście w jednym i drugim przypadku dołożę dysk SSD. I tu kolejne pytanie - jakiej firmy cena/jakość najbardziej opłaca się kupić dysk? Mowa o 256GB.

 

https://www.x-kom.pl/p/389569-notebook-laptop-156-msi-gv62-i7-7700hq-8gb-1tb-win10x-mx150.html

 

https://www.x-kom.pl/p/455559-notebook-laptop-156-msi-gv62-i5-8300h-8gb-1tb-win10-gtx1050.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie odnośnie obudowy z plastiku: sam mam MSI GL62 6QD i ten plastik jest bardzo wytrzymały. Jak złapiesz za róg jedną ręką i przeniesiesz lapka w inne miejsce to nic tam się nie wygina, nie ma możliwości ukruszenia, pęknięcia czy coś. Ten plastik jest naprawdę mocny i całkiem nieźle się prezentuje. Za szczotkowe aluminium to byś musiał ponad 4000PLN położyć. Elegancko się czyści, nic tylko brać. Co do opisywanej przez kogoś matrycy matowej IPS też bym teraz się skusił. Szukaj lapka z 2 wentylatorami - są chłodniejsze, a na minimalnych obrotach to prawie niesłyszalne. Boost z jednym wentylem fajnie działa, ale robi się głośniej przy 6k rpm. Klawiatura koniecznie podświetlona, u mnie bardzo tego brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Już ostatnie zapytanie w temacie - co sądzicie o MSI MSI PL62 i7-7700HQ w odniesieniu do MSI GV62 i5-8300H?

 

 

Zdecydowanie gorsza karta graficzna MX150, moim zdaniem nie warto za te pieniądze (lepiej GV), tym bardziej że w takim budżecie można mieć też np.:

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/240SSD+1000/Win10 GTX1050 FHD za 3599zł

Z matową matrycą FHD IPS, dwoma dyskami, GTX'em 1050 i systemem operacyjnym. Oczywiście jest tu podświetlana klawiatura (w MSI PL62 nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, już niedostępne, ale rzeczywiście Nitro byłby lepszym rozwiązaniem (bo ma GTX'a 1050).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo IdeaPad 720-15IKB Ciekawy, zgrabny laptop, ze stosunkowo mocną kartą graficzną:

+Procesor intel Core i5 8250U

+8GB RAM

+Radeon RX550M 4GB

+SSD m2 PCIe 240GB

+HDD 1TB - na dane

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+Czytnik linii papilarnych

+Windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, już niedostępne, ale rzeczywiście Nitro byłby lepszym rozwiązaniem (bo ma GTX'a 1050).

 

Mam obydwa zamówione, tylko nie mogę się zdecydować który wybrać finalnie. Na papierze wszystko przemawia za Nitro, natomiast przez moje przywiązanie do MSI nie mogę się finalnie zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...