Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin1242

Jak przełączyć pulpit zdalny ze zintegrowanej karty graficznej na dedykowaną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, który utrudnia mi pracę na moim laptopie i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ulżenia mi w tych "cierpieniach" ;)

Mianowicie, mam laptopa w którym znajdują się dwie karty graficzne: 1. zintegrowana Intela 2. dedykowana NVIDIA GeForce 840M 2GB.

Tak jak w temacie, potrzebuję pracować na dedykowanej, a dokładnie zależy mi na tym żeby pulpit był wyświetlany z karty graficznej dedykowanej (jest to dla mnie ważne). Niestety wujek google nie pomógł mi w tej kwestii, a wszelkie starania grzebania w BIOSI'e nic nie przyniosły (wydaje mi się, że nie mam w BIOS możliwości zmiany karty).

Prosiłbym o odpowiedz czy jest w moim przypadku możliwość przełączenia tej karty (byłaby to dla mnie zbawienna informacja) i w jaki sposób to zrobić. No chyba, że nie ma w moim przypadku takiej możliwości to również proszę o informację zwrotną..

 

Komputer (laptop):

ACER Aspire E15 E5-572G-76MN

Procesor: Intel Core i7-4712MQ

Karta: Inegra+ Dedykowana NVIDIA

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w windowsie wysoką wydajność.

Mógłbyś mi powiedzieć gdzie dokładnie? Niestety jestem w tym temacie troszkę zielony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmieni? Przecież zdalny pulpit specjalnie nie zajmuje zasobów?

 

Na upartego w sterowniku Nvidii -

Nvidia Control Panel - > manage 3D settings - > Program Settings

1. Select Program

 

Tam dodajesz

C:\Windows\system32\mstsc.exe

 

I ustawiasz kartę jaką chcesz. Natomiast wpływ na działanie będzie to miało zerowy poza może krótszym czasem pracy na baterii. Działania Remote Desktopu Ci to nie przyspieszy nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmieni? Przecież zdalny pulpit specjalnie nie zajmuje zasobów?

 

Na upartego w sterowniku Nvidii -

Nvidia Control Panel - > manage 3D settings - > Program Settings

1. Select Program

 

Tam dodajesz

C:\Windows\system32\mstsc.exe

 

I ustawiasz kartę jaką chcesz. Natomiast wpływ na działanie będzie to miało zerowy poza może krótszym czasem pracy na baterii. Działania Remote Desktopu Ci to nie przyspieszy nijak.

 

Jest mi to potrzebne przy obsłudze programu OBS Studio. Po wykonaniu tych czynności niestety nie mam możliwości zmiany z integry na dedykowaną. Czy jest jakaś możliwość obejścia tego czy to już "wyrok"? Dołączam ss.

post-601968-15417744889515_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widocznie dla tej usługi jest to zablokowane. Musisz używać konkretnie wbudowanego RDP? Może rozwiązaniem byłoby przejście na jakieś VNC np. TightVNC, ewentualnie TeamViewer. Są też chyba inne klienty do samego RDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widocznie dla tej usługi jest to zablokowane. Musisz używać konkretnie wbudowanego RDP? Może rozwiązaniem byłoby przejście na jakieś VNC np. TightVNC, ewentualnie TeamViewer.

Nie mam parcia na RDP. Jeśli przejście na VNC nie wiąże się z żadnym ryzykiem awarii (możesz mnie tu oświecić, bo przyznaję że nie mam na ten temat wiedzy) to chętnie to zrobię, bo tak jak pisałem zależy mi na pulpicie z dedykowanej. Prosiłbym tylko o instrukcję jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...