Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubinek83bb

Zmiana gtx970 na rx580 8gb dla freesync i 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem monitor 2k 32" AOC Q3279VWFD8 który bardzo mi podpasował jakością oferowanego obrazu i wielkością, ale jego rozdzielczość to 2560x1440 (wcześniej miałem 1920x1080 i tu gtx970 spoko dawał radę) teraz karta puchnie i często są spadki poniżej 75fps i rwanie obrazu.

 

Czy dobrym pomysłem byłoby kupno karty z freesync? ten monitor ma zakres od 45-75 więc byłoby chyba ok, ale wolę zapytać kogoś kto miał styczność, bo w internecie są różne opinie.

 

A może lepiej kupić używkę gtx 1070 i podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej szukać używanej GTX 1070 / GTX 1070 Ti? Bo RX 580 to fajna karta ale do Full HD a nie 1440p. Jakiś tam skok z GTX 970 będzie ale bez szału, a samo FreeSync nie jest lepszym rozwiązaniem od mocniejszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi tu o $ jak zawsze :)

 

Rx 570/580 8gb to ok 600zł (czyli bezkosztowa wymiana z gtx 970)

 

gtx 1070 8gb ok 1200zł.

 

Oczywiście nie celuje w ultra i 75fps, tylko raczej High/Medium textury na Max zależnie od gry i żeby było te 45 fps minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiedz, że w grę wchodzą tylko dwa modele RX 580, czyli Sapphire RX 580 8GB Special Edition oraz Powercolor RX 580 8GB Red Devil Edition.

Inne karty z serii RX 580 - owszem istnieją ale nie są moim zdaniem warte uwagi jeśli w grę wchodzi ograniczony budżet, jednak najlepiej by było jak pisał kolega wyżej nie wchodzić wcale w RX 580 tylko dociułać kasy do GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi tu o $ jak zawsze :)

 

Rx 570/580 8gb to ok 600zł (czyli bezkosztowa wymiana z gtx 970)

 

gtx 1070 8gb ok 1200zł.

 

Oczywiście nie celuje w ultra i 75fps, tylko raczej High/Medium textury na Max zależnie od gry i żeby było te 45 fps minimum.

 

Skoro w tej samej cenie, możesz mieć kartę świeższą, trochę wydajniejszą i z o wiele dłuższą gwarancją, to nad czym tu zastanawiać się?

 

Przy dopłacie jest jeszcze coś takiego, tylko 8 miesięcy gwarancji zniechęca:

https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx1070-8gb-gddr5-256bit-i7661990213.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie podsuwaj mu kart z koparek bo to najgorsza opcja jaka może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro w tej samej cenie, możesz mieć kartę świeższą, trochę wydajniejszą i z o wiele dłuższą gwarancją, to nad czym tu zastanawiać się?

 

Sprzedaż i kupno nie zawsze są oczywiste, zależy na jakich ludzi się trafi.

 

Ludzie raczej odradzają freesync stąd założyłem temat żeby potwierdzić/zaprzeczyć, średnio chce mi się wydawać tysiaka na kartę, na razie zostaje na tym co mam (testowałem bez v-sync i spoko da się grać, oczywiście nie jest to stałe 60fps ani ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie podsuwaj mu kart z koparek bo to najgorsza opcja jaka może być.

 

Wyjaśnisz dlaczego ?

 

 

 

 

 

@Kubinek freesync To fajna sprawa, sam zmieniłem GTX 1070 na RX 580, miałem celować w Vegę ale cena wygrała, i nie słuchaj bzdur o kartach po koparkach, poszukaj tak jak ja RX 580 Nitro + SE w dobrej cenie z gwarancją, ja kupiłem swoją dokładnie za 700 zł + 20 zł wysyłki, dostałem komplet w idealnym stanie,kartę, opakowanie, dokumenty, , w stanie BDB do tego fakturę z gwarancją na rok i dwa miesiące i możliwość wymiany karty u sprzedawcy, w każdej chwili kiedy tylko coś będzie nie tak i to na piśmie. Mam kontakt z tym sprzedającym. Jak chcesz więcej info daj znać na priv. Wziąłem od niego 2 karty, druga poszła do brejdaka, tyle że on ma monitor 42" 4K, jest zadowolony, co prawda gra tylko w WOT, ale ma te 35-40 klatek i sobie chwali po przesiadce z R9 290 bo na niej nie mógł w ogóle grać w tą grę 4k +teraz  ma ciszę bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mu pamięci siądą zaraz. 8 m to króciutko. Cena kusi, owszem, ale osobiście sądzę, że za duże ryzyko.

 

OP

Co do FreeSync - jeśli ktoś może potwierdzić, że w przedziale 60-75 FPS działa to tak jak G-Sync, to będziesz miał b fajne doznania, bo płynność nie wynika tu z liczby klatek, ale ogólnie z braku ich rwania i idealnego spasowania FPS i odświeżania.

Miałem przez chwilę G-Sync WQHD i w Wiedźminie 3 na 1070 osiągałem właśnie ok 70-80 FPS - więcej na tym sprzęcie to raczej nie wyrwę. Ale płynność była absolutnie lepsza niż przy 60 Hz, mimo że klatek niewiele więcej. Monitor miałem b krótko tylko i nie sprawdzałem innych gier, ale na pewno będę na dniach nowego kupował. Pozostaje tylko pytanie, czy w przedziale do 75 FPS obie te technologie działają tak samo. Nie miałem styczności z FreeSync a z przeczytanych artów ciężko coś rozsądnego wyciągnąć - no ale też tego uczucia płynności nie da się tak słowami opisać.

 

Tak czy siak ja bym wynienił na Radeona chociażby dlatego, że 970 są już dawno po GW, a wśród 580 spokojnie znajdziesz świeżą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo, że pamięć może paść jest takie samo jak w nowych czy normalnie używanych kartach, no chyba że kupi nową RTX to tam ryzyka nie ma, bo po prostu padają jak muchy szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitt_34

prawdopodobnie wielu myśli że kopanie odbywało się na maksymalnym OC karty, a prawda jest taka że obecnie wszyscy walczyli nie o taktowanie tylko napięcie dla gpu (pobór energii) jak i dobre timingi dla pamięci.

 

Przy zakupie dziś używanej karty ja dzisiaj zwracam uwagę na długość gwarancji oraz gdzie została zakupiona. Zagraniczne sklepy sobie daruje zabawa z gwarancja, karty z fakturą na firmę również (inne warunki gwarancji/rękojmi), oraz sklepiki lokalne bo jak nie mieszkam w tym samym mieście (pobliżu) to realizacja gwarancji też będzie utrudniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Markiz88 

Dokładnie masz rację, zresztą to nie pierwsza moja karta po koparce, nigdy nie miałem na szczęście problemu z takimi kartami, cenowo powiedziałbym że wręcz rewelacyjnie, przykład karta z sygnaturki. Cicha, chłodna i jedna z najwydajniejszych RX 580 a do tego świetnie się prezentuje w budzie. Dostałem fakturę (gwarancja) dodatkowo dostałem możliwość wymiany w każdej chwili, sprzedawca 1 klasa, wysyłka i opis sprzedawanego towaru 1 klasa, no i cena 700 zł za kartę z gwarancją 1.2 roku. Mało tego zakup odbył się poza Alledrogo.

 

Dlatego poprosiłem kolegę caleb56, o jakieś konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz rację, zresztą to nie pierwsza moja karta po koparce, nigdy nie miałem na szczęście problemu z takimi kartam

 

Jakbym słyszał górnika...a te karty pokoparkowe to już ze 20 lat pewno są na rynku, że "nigdy nie miałeś z nimi problemu"...lol2.gif.Było już wiele razy dlaczego nie warto ich kupować.Po co drążyć temat?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słyszał górnika...a te karty pokoparkowe to już ze 20 lat pewno są na rynku, że "nigdy nie miałeś z nimi problemu"...lol2.gif.Było już wiele razy dlaczego nie warto ich kupować.Po co drążyć temat?

 

Nigdy nie byłem górnikiem i nigdy nie kopałem, i tak jak jak pisałem, nie miałem tymi kartami problemu, i zamiast durno się naśmiewać to napisz jakieś konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem nową kartę, tylko dla tego ze w czasie w którym potrzebowałem karty (kwiecień 2018), choć akurat boom kopalniany się kończył, to ceny używanych kart były w zbliżonej cenie do nowych. Na dzień dzisiejszy na pewno nie brał bym nówki, tylko szukał używanej, z jak najdłuższą gwarancją, choćbym miał ją sprzedać na miesiąc/trzy przed upływem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty z koparek są spoko. o ile sprzedamy je przed końcem gwarancji. tyle czasu może wystarczyć nawet do pojawienia się słabszych modeli z nowych generacji. na pewno nie warto do tych kart przywiązywać się na dłużej. a po zakupie i tak lepiej odpuścić sobie żyłowanie i zrobić solidne uv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty z koparek są spoko. o ile sprzedamy je przed końcem gwarancji. tyle czasu może wystarczyć nawet do pojawienia się słabszych modeli z nowych generacji. na pewno nie warto do tych kart przywiązywać się na dłużej. a po zakupie i tak lepiej odpuścić sobie żyłowanie i zrobić solidne uv.

Sam mam UV na nówce, na obecną chwilę nie widzę sensu OC, nie gram na benchmarkach, a przy mniejszym napięciu osiągam większe turbo, niż na standardowych ustawieniach, a przy okazji jest ciszej i chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem górnikiem i nigdy nie kopałem, i tak jak jak pisałem, nie miałem tymi kartami problemu, i zamiast durno się naśmiewać to napisz jakieś konkrety.

 

To ile miałeś tych kart? Wysyp pokoparkowego złomu mamy dopiero od kilku miesięcy jak się nie mylę, wcześniej takiej ilości raczej nie było...Miałes którąś dłużej niż rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile miałeś tych kart? Wysyp pokoparkowego złomu mamy dopiero od kilku miesięcy jak się nie mylę, wcześniej takiej ilości raczej nie było...Miałes którąś dłużej niż rok?

 

Widzę, że kolega nie w temacie, pomyśl trochę zanim coś napiszesz. No tak, bo wcześniej, nie było kopania i tylko w tym roku mamy karty pokopaniu szczerbaty.gif Złom boink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile miałeś tych kart? Wysyp pokoparkowego złomu mamy dopiero od kilku miesięcy jak się nie mylę, wcześniej takiej ilości raczej nie było...Miałes którąś dłużej niż rok?

Tak z ciekawości zapytam, czym różni się pokopalniana karta, od karty od gracza, który wyżyłował ją na maksa, bo walczył o każdą klatkę, do tego miał ją w ciasnej niewentylowanej budzie, która nie wie co to czyszczenie? Chyba bym wolał już pokopalnianą. Podsumowując kupując używaną kartę, wszystko to jeden .... byle by gwarancja była długa, i z dobrego sklepu, bo nikomu ta na prawdę do końca nie możesz zaufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, czym różni się pokopalniana karta, od karty od gracza, który wyżyłował ją na maksa, bo walczył o każdą klatkę, do tego miał ją w ciasnej niewentylowanej budzie, która nie wie co to czyszczenie? Chyba bym wolał już pokopalnianą. Podsumowując kupując używaną kartę, wszystko to jeden .... byle by gwarancja była długa, i z dobrego sklepu, bo nikomu ta na prawdę do końca nie możesz zaufać.

 

thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jednak na stronie AMD mój monitor ma zakres FS 48-75.

 

Kart pokoparkowych się nie boję, byle by była gwarancja w miarę długa.

 

Za ok 600 zł mogę mieć Power Color rx580 8gb Red Devil OC z ponad rokiem gw.

 

Ale dalej się zastanawiam i głowie czy zmieniać, teraz testowałem AC Origins w 2k wszystko High + postać/woda/szczegóły Ultra i wypluło 50fps w benchmarku a płynność była ok, więc może nie warto kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jednak na stronie AMD mój monitor ma zakres FS 48-75.

 

Kart pokoparkowych się nie boję, byle by była gwarancja w miarę długa.

 

Za ok 600 zł mogę mieć Power Color rx580 8gb Red Devil OC z ponad rokiem gw.

 

Ale dalej się zastanawiam i głowie czy zmieniać, teraz testowałem AC Origins w 2k wszystko High + postać/woda/szczegóły Ultra i wypluło 50fps w benchmarku a płynność była ok, więc może nie warto kombinować.

Wszystko zależy od gry, taki wspomniany przez Ciebie AC Orgins, czy np. Watch Dogs 2, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands, na GTX1080 w ultra nie daje stabilnych 60fps w 1440p, ale wystarczy odrobinę zjechać z odpowiednim suwakiem, by nie zauważając spadku jakości w obrazie, wszystko było okej.

 

Edit: PS takie 48fps (mniemam ze chodzi Ci o monitor od AOC, który u mnie się fajnie spisuje) z freesynkiem powinno robić całkiem dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, czym różni się pokopalniana karta, od karty od gracza, który wyżyłował ją na maksa, bo walczył o każdą klatkę, do tego miał ją w ciasnej niewentylowanej budzie, która nie wie co to czyszczenie?

Na tej do grania żyłowany jest rdzeń, przy kopaniu orane są pamięci.

Różnica sprowadza się do tego, że dziś popularny jest UV rdzenia, szczególnie w przypadku polarisów była to częsta praktyka, a pamięci zawsze jadą grubo ponad przewidzianą normę - przy wydobyciu krypto są maksymalnie kręcone z jednocześnie zaciskanymi timingami. To był wyznacznik wydajności przy chyba najpopularniejszym ETH.

 

p.s. Zanim któryś klepnie bzdurkę, że pamięci też można UV. Wattman/overdriventool potrafią sterować tylko napięciem kontrolera pamięci. Nie samych pamięci.

 

Moim skromnym zdaniem, pamięci orane 24/7 przy wydobyciu zdechną szybciej, niż rdzeń ciupany kilka h dziennie. Czy ktoś widzi w tym problem? To już indywidualna sprawa. Nie widzisz problemu, to za grosze zgarniasz teraz polarisa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej do grania żyłowany jest rdzeń, przy kopaniu orane są pamięci.

Różnica sprowadza się do tego, że dziś popularny jest UV rdzenia, szczególnie w przypadku polarisów była to częsta praktyka, a pamięci zawsze jadą grubo ponad przewidzianą normę - przy wydobyciu krypto są maksymalnie kręcone z jednocześnie zaciskanymi timingami. To był wyznacznik wydajności przy chyba najpopularniejszym ETH.

 

p.s. Zanim któryś klepnie bzdurkę, że pamięci też można UV. Wattman/overdriventool potrafią sterować tylko napięciem kontrolera pamięci. Nie samych pamięci.

 

Moim skromnym zdaniem, pamięci orane 24/7 przy wydobyciu zdechną szybciej, niż rdzeń ciupany kilka h dziennie. Czy ktoś widzi w tym problem? To już indywidualna sprawa. Nie widzisz problemu, to za grosze zgarniasz teraz polarisa i tyle.

Tylko dla czego uważasz ze gracze robią OC tylko rdzenia? Ja kupując swoją kartę dużo czytałem, zarówno o OC jak i o UV, by zobaczyć jak to "zjeść" i co jest czego warte. W ogromnej ilości porad "gracze" sugerowali OC GPU + OC pamięci o 400mhz+ Więc jaką masz pewność kto co robił? Bardziej przemawia do mnie to ze ktoś ładując w koparkę ogromny hajs, robi wszystko by mu chodziła przede wszystkim stabilnie, bez problemów by nie musieć jej co chwila resetować/włączać/wyłączać ustawiać od nowa, a w razie W odzyskać pieniądze sprzedając kartę, i nie mieć kłopotów ze zwrotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...