Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shikiin

Ustawienie krzywej wiatraków w komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam pytanie. Mam 2 wentyle na froncie, 1 na topie i 1 z tylu + 1 na chłodzeniu procesora i to wszystko podpięte do fan hub'a (który jest kontrolowany przez gniazdo wentylatora procesora). Generalnie, chciałbym się dowiedzieć czy mogę ustawić wiatraki na najniższe rmp i żeby wbijały na wyższe obroty gdy temperatura procesora przekroczy 50/60 stopni? Czy ten próg nie byłby za wysoki dla 8700k (nie podkręcony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawdź jaką max temp osiąga procesor przy max obciążeniu - np niech to będzie 70 st-ustaw oczywiście przy krótkim czasie tzn daj mu zadanie obciążające max procesora - odczekaj 60 sec i zobacz jaka będzie temperatura.

Dolny zakres najlepiej ustawić tak długo niskie obroty, aby była cisza i ciągnij to jak najdłużej zachowując jednak linie pochyla (jak dasz linie pionową - to nagle przy temp niech będzie 50st wiatrak pojedzie na 100%). Na i5 7500 mam 20% poziomo do 40st, potem linia pochyla do 100% przy 60 st - i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% może być i 70 nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...