Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kendziorix

Problem z GTX 1060 6GB, artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kartę graficzną MSI Gaming GTX 1060 X 6GB i na nowszych sterownikach po 411.63 zauważyłem artefakty przy W3, no ale to nic, gdyż komputer się uśpił a potem wybudził, wykrzaczał się cały ekran.Pytanie czy odsyłac od razu na gw?Niedawno wyszły nowe stery i było to samo.Dodaję screen.

post-598045-15417965261956_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz DDU, usuń w nim sterownik Nvidii i zainstaluj 416.81. - do pobrania z stronki Nvidii.

Uruchom np. Wiesława 3 lub zrób benchmark Sky Driver i daj wynik tutaj w temacie, jak poniżej.

 

DDU: https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

All mark: https://benchmarks.ul.com/downloads/3dmark.zip

 

Zobaczymy, co się dzieje, jakie ma karta wyniki, itd.

 

https://www.3dmark.com/3dm/30235031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik GPU zadziwiająco wysoki, albo mój bardzo niski.

Czyli karta wydajnościowo OK.

Dalej masz artefakty, czy już minęły ?

 

A może artefakty powstają, ponieważ karta jest zbyt wydajna ?

Tak się dzieje, gdy za wysoko jest przeprowadzone OC, chociaż ja tam nie widzę OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Artefakty" w Wiedźminie 3 są spowodowany znanym błędem, który został naprawiony w najnowszej wersji sterowników NVidia 416.81 WHQL:

 

Fixed Issues and Other Changes:

[Witcher 3 Wild Hunt]: Flickering occurs during gameplay. [200455193]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Wiedźmin3 generował błyski na ekranie w zamkniętych pomieszczeniach.

Miałem to samo i filmik wrzuciłem.

Nowe sterowniki miały to wyeliminować i jak te błędy zniknęły, to temat rozwiązany.

Dobrze, że karty nie odsyłałeś, bo byś czekał pewnie z 3 tygodnie na powrót z opisem, że karta sprawna :E

 

Co do wyższej wydajności w grapchics score u Was, pomimo niższych taktowań karty, winny jest system.

Ja mam zaktualizowany system i stąd spadek wydajności - było głośno z tego powodu.

Spora ta różnica :hmm: prawie 4 tysiące punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie nie był problem tylko z Wiedźminem, ale też jak na ss, że jeśli komputer sam się zhibernował po włączeniu go obraz się "wykrzaczał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie w W3 ok, ale dzisiaj spowrotem na najnowszych sterach, zostawiłem na chwile komputer, ruszyłem myszką żeby wybudzić a tu ten sam efekt jak w pierwszym poście w załączniku.SsWysyłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak forumowe specyfiki nie pomagają, to wyślij kartę z dokładnym opisem i fotkami uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Wiedźmin3 generował błyski na ekranie w zamkniętych pomieszczeniach.

Miałem to samo i filmik wrzuciłem.

Nowe sterowniki miały to wyeliminować i jak te błędy zniknęły, to temat rozwiązany.

Dobrze, że karty nie odsyłałeś, bo byś czekał pewnie z 3 tygodnie na powrót z opisem, że karta sprawna :E

 

Co do wyższej wydajności w grapchics score u Was, pomimo niższych taktowań karty, winny jest system.

Ja mam zaktualizowany system i stąd spadek wydajności - było głośno z tego powodu.

Spora ta różnica :hmm: prawie 4 tysiące punktów.

ja mam tez zaktualizowany system takze to nie jest wina systemu u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie w W3 ok, ale dzisiaj spowrotem na najnowszych sterach, zostawiłem na chwile komputer, ruszyłem myszką żeby wybudzić a tu ten sam efekt jak w pierwszym poście w załączniku.SsWysyłać?

Witam!

Na najnowszych sterownikach mam dokładnie taki sam efekt, tz jak monitor sie wyłączy i później go wybudzę to tak samo rozmazane. wróciłem do starszych sterowników i problem znikną. Ja swoją i tak wysyłam na gwarancje bo sypie artefaktami. Być może u ciebie też jest coś nie tak z kartą.

Daj znać na forum czy ci uznają gwarancje w razie wysłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się czy wysyłać czy nie, bo to widocznie wina sterowników a raczej ten efekt pojawia się przy wybudzeniu a potem przy pierwszym włączeniu mam czarny ekran, ale gorzej jeśli to coś poważniejszego potem będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem dokładnie całą sprawę, sprawdzałem po kolei na różnych sterownikach dokładnie przy 411.70 w dół nie zauważyłem z tym problemów, dosyć sporo pozwalałem się komputerowo uśpić, wybudzić i nic.

Przy wersji sterownikach 416.16(akurat na tych miałem problemy z migotaniem obrazu, artefaktami w Wiedźminie 3, na tych nowszych niby to naprawili) zwyż nawet na tych z 13 Listopada(416.94), które były czwartą wersją sterownika od 416.16 pojawiały się artefakty po wybudzeniu komputera z uśpienia wiec problem dalej póki co jest.

 

Czy stawiać na to, że to jednak wina sterowników i czekać jeszcze na nowszą wersje sterowników i to naprawią czy odsyłać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja trwa dwa lata, więc warto poczekać do nowych sterowników.

No chyba, że karta w ogóle nie potrafi normalnie pracować po wybudzeniu, to odsyłać od razu, ale...

poczekaj do nowego roku, bo za miesiąc święta, remanenty, nowy rok i zejdzie pewnie z dwa miechy zanim karta zostanie rozpatrzona.

Niewygodny okres na reklamacje :(

 

EDIT: apropo wyniku w Sky Rider...

Masz 3K punktów wyższy wynik od mojej 1060, chociaż masz niższe taktowanie karty.

 

Z ciekawości, uruchom benchmark 3dmark11 i daj wynik.

 

https://benchmarks.ul.com/downloads/3dmark11.zip

 

https://www.3dmark.com/3dm11/13020875

 

EDIT: pobierz, zainstaluj i uruchom ten test: https://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/techdemos/ANewDawn.exe

On nie generuje wyników, ale będziesz widział jakość wyświetlanego obrazu.

 

Dobrze zrobić filmik i wrzucić na Yt i tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz singla RAM i stara ko0mpilację systemu.

Ale jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem forum geforce i prawdopodbnie to była wina sterowników od kabla DisplayPort póki co na HDMI jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...