Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil281993

Wymiana procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Oglądałem już wiele filmików i stron o tym temacie ale nadal nie wiem co zrobić. Komputer jakiś czas temu składany w morelach. Mam takie pytanie do was czy zmieniać procka G4560 na i5 6400? Czy to nie wiele da? Grafika 1050Ti MSI. 8GB ram. Planuję dokupić kolejne 8 żeby był dual channel. Procesor praktycznie dostaje za wartość tego G4560. Więc koszty minimalne. Co o tym myślicie? Płyta główna MSI Mortar B150. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jelenia w tej samej cenie to zmieniaj czemu nie, jak spekulujesz to się okaże że nikomu go nie wciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koszty minimalne to bierz, era 2 jajowców już sie dawno skończyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam możliwość sprzedania G4560 za 250 i kupienie tamtego za 300. Roczny. Więc na luzie z nim wszystko ok. Gram głównie w CS:GO. Ale zamiast nowego procka wolałbym wymienić na tego i dołożyć do drugiej pamięci RAM. To chyba najlepszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6400 kosztuje teraz ponad 500zł a możesz kupić za 300zł i się jeszcze zastanawiasz? Serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koszty minimalne to bierz, era 2 jajowców już sie dawno skończyła

A tu na forum grzmi, że era 4 jajowców się skończyła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wymieniam się. Może trochę poprawi wydajność. Wiem że nie ten temat ale nie będę tworzył nowego z jednym pytaniem. Do tego i5 ww. dokupić jeszcze jedna kosc ram? Teraz jest jedna 8GB 2133 CL15. A czytałem że pod tą płytę główną lepiej mieć dwie kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu na forum grzmi, że era 4 jajowców się skończyła :E

w niektórych grach, owszem, nawet wykręcone z literką K się dławią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co 4r to nie 2r/4w ;)

różnica będzie spora

a to forum czasami grzmi a czasami pierdzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co 4r to nie 2r/4w ;)

różnica będzie spora

a to forum czasami grzmi a czasami pierdzi :E

Ok ale co z tym RAMem ?. Bo jeśli mam coś robić to może od razu bym dokupił i miał z głowy na dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co 4r to nie 2r/4w ;)

różnica będzie spora

a to forum czasami grzmi a czasami pierdzi :E

jak ci grzmi i pierdzi to nie zaglądaj, siłą cię tu trzymają? masz bencha , ppc i jeszcze jakieś inne pudelki, tam się możesz wykazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4

nie rozumiesz zwykłej ironii :hmm:

 

normalnym jest że lud ma swoje zdanie i jego broni

jak również i pieprzy różne bzdety.

sparafrazowałem tylko wypowiedź @SysWOW64

a tobie od razu żyłka skacze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wymieniam się. Może trochę poprawi wydajność. Wiem że nie ten temat ale nie będę tworzył nowego z jednym pytaniem. Do tego i5 ww. dokupić jeszcze jedna kosc ram? Teraz jest jedna 8GB 2133 CL15. A czytałem że pod tą płytę główną lepiej mieć dwie kości?

Kup drugi, najlepiej taki sam moduł pamięci. Jeśłi nie najdziesz takiego samego to kup o tych samych parametrach (pojemność, częstotliwość, timingi itp.) Zysk z dual channel będzie wyraźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźny to znaczy ile? 1 FPS wiecej? Przecież tego nikt nie zauwazy nawet.

że niby co? chyba jak masz jakąś kartę biurową za 100 zł, z mocniejszymi kartami różnice są bardo duże, lepiej mieć 8 gb dual niż 16 single

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica kolosalna.

Czyli kupić tego proca i dokupić drugi moduł pamięci i będzie o wiele lepiej niż obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wchodziły core2quad, głoszono wszem i wobec, że właśnie skończyła się era procesorów dwurdzeniowych. To tak a propose kończenia się ery procesorów czterordzeniowych dzisiaj :)

 

Ram w dualu jest tym ważniejszy, im nowocześniejsza platforma. Zobacz sobie na podzespoły z filmiku. Masz takie? Chyba nie za bardzo :) Filmik jak to argument - pokazuje warunki, w których teza jest najbardziej jaskrawo widoczna. Odpalisz na takich samych ustawieniach te gry i też będziesz miał zysk na poziomie 10-15% w porywach, czyli w praktyce 1-2 klatki :E

 

Reality check mamy już za sobą, więc proca jak najbardziej brać, a najlepiej polować na 6700, które kiedyś chodziły w znakomitych cenach. Nie wiem, jak to dzisiaj wygląda.

Ram w dualu cię nie zbawi, ale 8GB na dzisiaj to już trochę mało, a dual channe to realny zysk, nawet jeśli dużo mniejszy, niż tutaj zazwyczaj się to maluje, więc jak najbardziej nalezy brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wolałbym mocniejszy ale tu chodzi o procek w cenie tej samej za którą mogę sprzedać obecny. Nie ponosząc kosztów. Więc musi wlecieć ten 6400. Ram dokupię i może chociaż trochę się poprawi wydajność. Dzięki za pomoc Panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...