Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miist

Jako podłączyć amplituner do PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie robię remont i pod to już sobie okablowanie chce na zapas zrobić i tu moje pytanie w przyszłości amplituner chce kupić i jak go podłączyć do kompa ?

 

Jaki kabel itd. jakiś lepszy żeby dźwięk przesyłać?

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz oglądać filmy 5.1/grać w gry 5.1? Bo tylko do tego nadają się takie zestawy, a korzystanie z amplitunera przy 2.0 nie ma sensu. Jeśli chciałbyś uzyskać dźwięk przestrzenny to będziesz potrzebował karty dźwiękowej, która taki oferuje i trzech kabli jack - 2x RCA (na przód, tył i środek+subwoofer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy amplituner glownie pod tv ,ale skoro by był to fajnie było by go podpiąć pod kompa tylko wtedy układ głośników się zmienia tylko kable jack nadają się do 5.1 czy hdmi też ? np jakiś film z kompa przez tv puścić to,żeby dźwięk z amplitunera był to amplituner do kompa muszę jeszcze podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też użyć HDMI czy spdif, wtedy dźwięk przetwarza DAC w amplitunerze, wtedy byłoby mniej kabli. Komputer podpinasz osobno, jako osobne źródło, nie ma sensu robić jakichś kombinacji z TV. Możesz też podpiąć jednym jack-RCA, wtedy będziesz korzystał z systemu jako 2.0, do muzyki i tak tylko 2.0 będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jakie wyjście jest najlepsze 3 czincze czy hdmi ,,żeby u uzyskać najlepszy efekt dłg kabla około 5 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej długości kabla, zakładając że masz zintegrowaną kartę graficzną to HDMI/SPDIF może okazać się lepszą opcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie kompa w przyszłym roku można pomyśleć nad jakąś lepszą k.dzwiękową narazie czekam na nowego zen-a co pokaże ;]

jak hdmi to jakiś lepszy czy zwykły wystarcza ?

 

podsumowując przy lepszej k. graficznej to czincz lepsze zakładając ,że ma się jakąś porządną k. dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak teraz myśląc ,bo kompa będe zmieniał w nowym roku i pewnie grafike teżjakąs z top będe chciał opgarnąć pytanie tylko czy znajdę na k. graficznej 3 wejścia hdmi 1 monitor ,1tv i 1 ampituner czy raczej standardem są 2 wejścia na grafice i lepiej do ampi jest dowalić jack-rca x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić jak chcesz to podłączyć. Do TV wystarczy HDMI, wtedy jeśli masz podłączony amplituner do TVm to będziesz miał obraz z kompa na telewizorze a dźwięk na amplitunerze. Do monitorów zazwyczaj wykorzystuje się DVI lub display port, ale możliwe że nie masz takich złącz w swoim, wtedy potrzebujesz już przynajmniej dwóch HDMI na karcie graficznej. W takim wypadku amplituner lepiej podłączyć kablem SPDIF z gniazda z karty dźwiękowej. Pamiętaj że przesyłając dźwięk z komputera do amplitunera przez złącza cyfrowe (HDMI lub SPDIF) dźwięk przestrzenny uzyskasz tylko i wyłącznie z filmów zakodowanych w odpowiedniej technologii (DD, DTS). Gry czy tym bardziej muzyka będą grały jedynie w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ,zeby mieć stały dźwięk przestrzenny w przypadku podłączenia komputera z ampitunerem w yt itd. to jedyne wyjście to 3 x jack-rca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś modelu, więc dla pewności sprawdź czy amplituner ma 6 kolorowych wejść RCA oraz czy twoja karta dźwiękowa w komputerze posiada 3 wyjścia jack (zielone przód, czarne tył, pomarańczowe środek+sub). Niebieskie i różowe (liniowe i mikrofonowe) Cię nie interesują w tym przypadku.

 

Pamiętaj że youtube czy muzyka to nadal tylko stereo. Właściwie połączeniem analogowym (jack - rca) zyskasz tylko dźwięk przestrzennych w grach. Właściwie jeśli oglądasz filmy 5.1 na kompie to mógłbyś je przerzucać na pendrive i podłączać pod TV, a komputer z kinem domowym spiąć tylko jednym kablem jack-RCA żeby uzyskać stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modelu nie mam ,bo narazie robię remont i chce kable ogarnąć przyszłościowe ampli za miesiąc 1-2 będę kupował

 

w kompie 6 kolorowych wejść jest

osobiście wolałbym hdmi podpiąć ,ale nie wiem czym w przyszłej karcie dzwiękowej będą 3 wyjścia hdmi żeby wszystko podpiąć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zaznaczyc za amplituner nie musi byc 5.1, sa jak najbardziej ampli pod 2 glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zaznaczyc za amplituner nie musi byc 5.1, sa jak najbardziej ampli pod 2 glosniki

Oczywiście, ale z tego co zrozumiałem ma być to kino domowe 5.1. W przypadku stereo lepiej będzie kupić porządny wzmacniacz.

 

Swoją drogą ze sprzętem też mógłbym coś doradzić, ale nie było takiej prośby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod tv 5.1 jak najbardziej z chęcią wiecej bym wziął ,ale brak funduszy na takie cacka :D

a z chęcią bym przyjął jakieś propozycje co do sprzętu najlepiej wraz z kolumnami i subwoofer mile widziany ;p ?[gdzieś do ok.3500 zł)

 

a co do podłączenia to ten 3 x jack - rca ogarniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompa pod tv wpiętego pod ampli i idzie tak:

komp--> hdm do ampli i ten rozdziela dźwięk na głośniki i z ampli obraz na tv przed hdmi

2,0 czy 7,1 czy 2,1 czy 5,1 - sam ampli rozdziela i moge ustawic sobie jak chce

oto strona z instrukcji

post-559363-1542124012749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli działa to tak komp do ampli podpięty przez hdmi i komp przekazuje dźwięk i obraz 1 kablem do ampli potem z ampli do tv 2-gi hdmi i wtedy ampli przekazuje obraz z kompa ? czyli finalnie potrzebuje 2 kabli hdmi jeden z kompa do ampli i z ampli do tv

Dobrze wszystko zrozumiałem ?

Muszę wiedzieć pewne zanim remont trwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to u mnie wygląda

przez hdmi mam wpięte: konsole i kompa do ampli

dekoder tv kablowej coś świruje z tym ampli ale generalnie tez planuje go tak wpiąć - przez hdmi

i ampli podpięte jednym kablem z tv

konfiguracja głośników zajmuje się samo ampli

jak robisz remont i planujesz kino to w ściany: hdmi z ampli do tv i kable głośnikowe - tyle ile chcesz tam robić 5,1 czy 7,1 czy ile

pozostałe zostawiłbym na wierzchu - suba i na podłączenie ampli z tym co chcesz wpinać

osobiście buduje kino i początkowa moja kwota to było za mało i mam wstawione ampli i 2 kolumny niebylejakie a resztę wepnę jak kupie i ampli pozwala mi na ustawienie wszystkiego jak chce (i jak mam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdmi mam puszczone co wcześniej dałem ,ale na wszelki wypadek kupiłem 3x rca-jack 5m :D

 

jakieś propozycje co do sprzętu ktoś ma ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ampli i kolumny 5.1 najlepiej z tym ,że wysokość kolum też nie może być zbyt duża ;/ z tego co rozumiem wysokie kolumny na tył się daje wiec zbyt wysokie nie może to być jutro pomierze ile max wys. mogą mieć tylnie kolumny

 

budżet jeszcze w sumie nie pewny możesz podrzucić jakieś ciekawe zestawy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tył daje się małe i np. przymocowuje do ściany.

 

Z ciekawszych to np. Jamo S606 5.0, spoko jako kino domowe a przede wszystkim dobre do muzyki w stereo. Eltax Liberty też nie są złe, jest sporo modeli ale zalezy ile masz kasy. Z amplitunerem raczej nie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kino domowe to najlepiej hdmi ja wysyłam z karty graficznej do amplitunera wszystko działa bez problemu DD DTS DTS MA DD HD jedynie z atmosem są jaj coś średnio ogarnia to windows 10. Można też wysłać po optyku ale wtedy tylko DTS i DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tył małe

 

 

czyli przód 2 większe kolumny plus mała na srodek tył 2 małe kolumny takie coś by mi pasowało ,bo z przody wiecej miejsca noi te większe kolumny też jakoś do ściany musiałbym przymocować ;]

 

co do modeli to jednak fajnie by było ,ze subwoofer był w zestawie ;]

co do budżetu jeszcze nie zdecydowałem ,wiec możesz podrzucić jakieś ciekawsze modele ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach pokroju Jamo S606 subwoofer nie jest szczególnie wymagany, masz na basie 2x 8 cali. Lepiej sprawdzą się w muzyce. Eltaxy przykładowo mają już suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...