Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KlamotPL

ps4 pro tryb supersamplingu oraz turbo boost

Rekomendowane odpowiedzi

Hej posiadam monitor 24 cale FHD TN LG 24GM77-B i na nim gram na ps4 pro. Wszedłem sobie w ustawienia konsoli ps4 pro i znalazłem tam dwie ciekawe opcje mianowicie Tryb supersamplingu i turbo boost. Obydwie opcje domyślnie są odznaczone. Co z tego warto włączyć? To są opcje dedykowane tylko pod telewizor czy na monitorze takim jaki posiadam też dobrze by było coś z tego odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb supersamplingu możesz włączyć w każdej grze, lecz obciąża ten tryb konsolę znacznie bardziej. Konsola może się głośniej zachowywać. Wszystko zależy od gry. W spider-man wygląda bardziej wygładzony i działa dobrze. Dziwne ale w w nocy zdarzały się spadki klatek, kiedy i tak grafika wydawała się brzydsza z braku dobrego oświetlania. Grałem i przeszedłem z supersampling.

 

W Red Dead Redemption 2 nie widzę większej różnicy w grafice jeśli supersampling jest włączony ale za to w miastach zdarzają się spadki fps, takie widoczne chrupnięcia. Co najgorsze, to chyba jakiś bug. Bo kiedy supersampling jest włączony wiatrak konsola chodzi cicho, ale kiedy włączę torbę lub kliknę L1 czyli wybór broni ekran robi się szary, gra spowalnia abyś mógł wybrać broń czy inny gadżet. Wtedy ewidentnie słychać jak wiatrak konsoli zwiększa obroty. To się dzieje tylko jak widać ten szary ekran który spowalnia akcję gry na rzecz twojego wyboru z torby lub wybór broni. Ale to denerwujące. Gram bez supersampling.

 

turbo boost chyba można włączać w części gier które wyszły przed ps4 pro aby dostać 60 fps. Miałem to sprawdzić w Uncharted 1,2 tak się dobrze grało, że zapomniałem. Sprawdzę w części 3 :)

 

Tak że supersampling włączaj zawsze i sprawdź czy czy jakość obrazu jest lepsza i jak konsola się zachowuje. Jeśli praca konsoli i gry nie nie zadowala wyłącz.

 

supersampling to taki dodatek jak grasz w 1080p w 4k chyba nie ma możliwości włączenia, bo obraz w 4k i tak wygląda super gładko. Nie potrzebne wygładzanie krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Zależy od gry czy dostała łatkę aby ten tryb obsługiwać. Wpisz w google "turbo boost ps4 pro". Dowiesz się więcej niż ja napisze a nie będę kopiować tu czyjejś wiedzy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo boost chyba można włączać w części gier które wyszły przed ps4 pro aby dostać 60 fps. Miałem to sprawdzić w Uncharted 1,2 tak się dobrze grało, że zapomniałem. Sprawdzę w części 3 :)

Zremasterowana trylogia Uncharted działa już na PS4 w 60 klatkach na sekundę, nie jest do tego potrzebny tryb Turbo z Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze odpalony tryb turbo, w te gry co gram jeszcze nie spotkałem, żadnych anomalii, a w zdecydowanej większości gier jednak z tym trybem jest stabilniejszy lub wyższy fps

 

https://www.youtube.com/watch?v=BLFatxFg0nM

 

Supersampling też korzystam, ale bardzo sporadycznie bo zwykle gram na TV 4k, a na monitorze 1080p bardzo okazjonalnie, ale w większości gier wygląda to lepiej bo masz obraz skalowany w dół z wyższej rozdzielczości do 1080p, co poprawia wygładzanie krawędzi i ostrość obrazu. Działa podobnie jak dsr na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 4 grosze i powiem, że dopóki miałem prosiaka to wszystko było odpalane z trybem Turbo i nie narzekałem, wręcz przeciwnie, nie wyłączał bym tego, naprawdę nie ma takiej potrzeby bo IMO nic się nie psuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...