Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

takitamrandom

Kupić teraz czy czekać do GTX 2050?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniłem niedawno platformę na ryzena i siedzę dalej na GT9500 1GB ze starego pc. Mam dylemat co tu teraz zrobić. Z początku miałem w planie GTXa 1050, ale patrząc na 2x większą wydajność 1060 i ceny w granicach 600zł to ta karta wypada o wiele lepiej jesli chodzi o perf/$.

Rx570/580 też brałem pod uwagę, ale zależy mi na ciszy, więc raczej stawiam na nvidie.

 

Budżet mam elastyczny, ale jako że nie gram za dużo to myślę że tak do 600zł, ale lepiej mniej. Główne moje pytanie to jakie są wasze przewidywania co do 2050/2060 i cen. Gdzieś czytałem że przewidują 100$ za 2050 co się wydaje trochę nie realne. Myślicie że teraz jest dobry moment na kupno? czy GTX 1xxx będą lawinowo taniały po premierze 2050/2060 i lepiej poczekać? Nie spieszy mi się specjalnie, ale aktualnie ciężko w coś pograć na tym co mam. Zależy mi głównie żeby było te 50-60fps przy monitorze 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrząc po tym jak wyglądają te 2xxx to nie spodziewałbym się wielkich rzeczy, a jedynie wyższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 2050 to bedzie 1050 ti za 1200 zl hahahha

 

aha i wiem ze karty ponizej rtx 2070 to beda gtx a nie rtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1060. Nie warto czekać na 2050/60. Ceny z pewnością będą z sufitu i nie wiadoma data dostępności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po premierze 2050/2060 i lepiej poczekać?

 

A kiedy ta premiera? Za rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jak wyglądają te 2xxx to nie spodziewałbym się wielkich rzeczy, a jedynie wyższej ceny.

 

No myślę żę taki 2050 może być na poziomie 1050 Ti albo 1060. Ale pewnie będzie mniej prądożerny co jest dla mnie dosyć ważne.

 

 

gtx 2050 to bedzie 1050 ti za 1200 zl hahahha

 

aha i wiem ze karty ponizej rtx 2070 to beda gtx a nie rtx

 

Bez przesady. Za 1200 nikt by tego nie kupił.

 

 

Bierz 1060. Nie warto czekać na 2050/60. Ceny z pewnością będą z sufitu i nie wiadoma data dostępności.

 

Co do cen kart 2000 to możliwe że sporo jest dopłaty za RTX, a jeśli 2050 wyjdzie w wersji GTX to może jakoś rozsądniej go wycenią. Przecież oni nie mają w tym interesu żeby nikt nie kupił ich GPU.

 

A kiedy ta premiera? Za rok?

 

No właśnie nie wiem :P Są już jakieś wycieki? bo nic nie znalazłem... Jak to było w poprzednich latach z innymi generacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotym środkiem będzie zakup 1070, póki jeszcze są dostępne. Wymienisz dopiero po premierze RTXU 3090 HIPER. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotym środkiem będzie zakup 1070, póki jeszcze są dostępne. Wymienisz dopiero po premierze RTXU 3090 HIPER. :E

 

1070 kosztuje tyle co wydałem na cała nową platforme, więc cenowo taka średnia okazja do bardzo okazyjnego grania :E

 

Póki co to praktycznie wszystkie głosy są przeciw 2050. Więc chyba zdecyduję się na coś z 1000 generacji.

Np coś takiego:

https://allegro.pl/palit-geforce-gtx1050ti-4gb-kalmx-gwarancja-i7651104217.html

 

lub jakiś gtx 1060 3GB, muszę jeszcze poczytać testy i przemyśleć. Ważne dla mnie też żeby był jak najniższy pobór mocy w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 1060, 1050 to kiepska wydajnosc a masz dobry proc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale co Cię pobór mocy obchodzi, jeśli karta zazwyczaj nie pracuje na 100% użycia?

 

No i patrząc też na aktualne 2xxx to one też nie mają niższego poboru prądu, niż Pascale. Ogólnie NVIDIA 0 postępu zrobiła, felerna seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rx570/580 też brałem pod uwagę, ale zależy mi na ciszy, więc raczej stawiam na nvidie.

 

A później się dziwią dlaczego nikt Radeonów nie kupuje. Radeon (w tym przypadku RX 570) może mieć najlepszy stosunek wydajność/cena, ale przyjdzie ci taki gościu jak OP i wklei coś w stylu - chcę mieć ciszę, więc wolę Nvidię. No ręce mi opadają gościu. Bierz chłopie swojego 1050, tylko później nie narzekaj, że masz 20fps, w tym samym momencie w którym jego cenowy konkurent ze stajni AMD ma tych fpsów 40.

Cisza to jest kwestia zastosowanego chłodzenia, a nie marki kart graficznych. Okulary przeciwsłoneczne też masz pomalowane na zielono? CHRYSTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Ja bym brał Radeona. Jeśli będzie dobre chłodzenie, to z hałasem nie będzie problemu. A przy pracy biurowej/ internecie prawie każdy wyłącza wentylatory do 0.

Sam niedawno kupiłem Radeona i mogę polecić. Wcześniej miałem GTX1060 6Gb MSI Armor i był głośniejszy + bez trybu pasywnego, więc wszystko zależy od chłodzenia. Miałem też GTX1050Ti Zostać Mini i też był głośniejszy (ten z kolei to budżetowa konstrukcja, dlatego słaba kultura pracy).

Swojego 3-miesiecznego z GW kupiłem tydzień temu za ok 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A później się dziwią dlaczego nikt Radeonów nie kupuje. Radeon (w tym przypadku RX 570) może mieć najlepszy stosunek wydajność/cena, ale przyjdzie ci taki gościu jak OP i wklei coś w stylu - chcę mieć ciszę, więc wolę Nvidię. No ręce mi opadają gościu. Bierz chłopie swojego 1050, tylko później nie narzekaj, że masz 20fps, w tym samym momencie w którym jego cenowy konkurent ze stajni AMD ma tych fpsów 40.

Cisza to jest kwestia zastosowanego chłodzenia, a nie marki kart graficznych. Okulary przeciwsłoneczne też masz pomalowane na zielono? CHRYSTE.

 

Wystarczy, żebyś zaproponował konkretny, cichy model AMD i byłoby po sprawie, a tak dużo napisałes, ale niewiele konkretów. Z RX580 to chyba tylko Nitro+ jest opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o zielonych okularach jest trochę bez sensu biorąc pod uwagę, że siedzę na platformie AMD :D

 

Co do ciszy i poboru mocy to może nie wyjaśniłem zbyt precyzyjnie o co mi chodzi. Radeony też biorę pod uwagę, tylko że używam retro obudowy z 2000 roku która nie ma nawet 1 wentylatora (nie pytajcie czemu, po prostu mi się podobała :E ). Mam zrobiony undervolt procka do 1V/3.4GHz żeby było chłodno i cicho, dlatego zależy mi żeby karta też spełniała te założenia. Aktualnie głównym źródłem ciepła jest mój pasywny 9500 Gt który praktycznie niezależnie od obciążenia ma 60-70C stopni non stop. Na jakimś wykresie widziałem że gtx w idle bierze 7W, a RX, aż 11W.. niby mała różnica, ale mimo wszystko to ponad 50% więcej. Podczas gier też o jakieś 50W więcej dla RX-a.

 

Jeśli będzie za gorąco to planuję poszerzyć dremlem tylną dziurę do 120mm i kupić jakiś wentylator np od be quiet-a, ale wolał był tego nie robić jeśli nie będzie potrzeby. 50W więcej w radeonie może tutaj dużo zmienić. Aktualnie PC jest prawie niesłyszalny bo obudowa jest gruba i dobrze tłumi dźwięk z wewnątrz, z tylnym wentylatorem pewnie już będzie :P

 

No ale faktycznie jak tak patrzę stosunkowo cena/wydajność radeon wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tej obudowy, to wejdzie Ci karta o długości 260mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Jeśli ma być cicho, to pierwszy krok zmień obudowę. Te nowe są znacznie bardziej przewiewne, mają optymalizowane konstrukcje pod kątem temperatur. Twoja pewnie nawet ma zasilacz na górze. W takim przypadku jakiej karty nie kupisz, to będzie głośno.

Chyba że jakieś gtx1050 czy rx560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zasilacz na górze. Wolał bym nie zmieniać, ale jak będzie za gorąco to nie ma innego wyjścia. Będę kombinował po zmienia karty, nie ma co gdybać.

 

aktualnie pozostaje na liscie:

GTX 1050 Ti 4GB kalmx - 500-550zł - nie opłacalny ale za to 100% pasywny

GTX 1060 3GB wersja pół-pasywna (po koparkowy) - 650zł - chyba najlepsza opcja ale droga z niezbyt pewną gwarancją i pochodzeniem

RX 570 4GB wersja pół-pasywna - 500zł (niby tańszy, ale biorąc pod uwagę że będzie u mnie pracował pewnie kilka lat po 10h dziennie to ta różnica się zniweluje w rachunkach za prąd :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później się dziwią dlaczego nikt Radeonów nie kupuje. Radeon (w tym przypadku RX 570) może mieć najlepszy stosunek wydajność/cena, ale przyjdzie ci taki gościu jak OP i wklei coś w stylu - chcę mieć ciszę, więc wolę Nvidię. No ręce mi opadają gościu. Bierz chłopie swojego 1050, tylko później nie narzekaj, że masz 20fps, w tym samym momencie w którym jego cenowy konkurent ze stajni AMD ma tych fpsów 40.

Cisza to jest kwestia zastosowanego chłodzenia, a nie marki kart graficznych. Okulary przeciwsłoneczne też masz pomalowane na zielono? CHRYSTE.

 

Miałam najlepszy model 1050 Strix, tyle że sprzedałam póki był coś wart i zmieniłam na rx 570. Sorry ale cisza jest jak była wcześniej na 1050, a gry chodzą 2x lepiej. 760 zł dałam za nową. Trochę mnie śmieszy ta nagonka na amd.

;)

Rx 570 trochę zjada prądu, nie mniej przy pracy jest to od 50-90 W, w grach 160-200 W.

Zestaw z 1060 pewnie zeżre z 160W w szczycie. przy 1050 to chyba 120 W miałam w szczycie.

Wyniki watomierzem mierzę, nie programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie taka kiepska.

Sory ale 60fps w FHD na ultra to chyba nie kosmiczne wymagania?? a te daje dopiero gtx 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam najlepszy model 1050 Strix, tyle że sprzedałam póki był coś wart i zmieniłam na rx 570. Sorry ale cisza jest jak była wcześniej na 1050, a gry chodzą 2x lepiej. 760 zł dałam za nową. Trochę mnie śmieszy ta nagonka na amd.

;)

Rx 570 trochę zjada prądu, nie mniej przy pracy jest to od 50-90 W, w grach 160-200 W.

Zestaw z 1060 pewnie zeżre z 160W w szczycie. przy 1050 to chyba 120 W miałam w szczycie.

Wyniki watomierzem mierzę, nie programami.

 

O fajnie że wypowiedział się ktoś kto miał porównanie i z watomierzem. Te pomiary to rozumiem że cały system tyle pobierał z gniazdka? Twoj RX działa z wyłączonymi wentylatorami podczas spoczynku? Patrząc na testy to 570 zamiata 1050 ti, że nie ma co po nim zbierać. To raczej konkurent dla 1060 3GB.

 

https://www.techspot.com/review/1660-geforce-gtx-1060-3gb-vs-radeon-rx-570-4gb/

 

Tu widać że w 33% gier 570 ma więcej fps nawet od 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem niedawno platformę na ryzena i siedzę dalej na GT9500 1GB ze starego pc. Mam dylemat co tu teraz zrobić. Z początku miałem w planie GTXa 1050, ale patrząc na 2x większą wydajność 1060 i ceny w granicach 600zł to ta karta wypada o wiele lepiej jesli chodzi o perf/$.

Rx570/580 też brałem pod uwagę, ale zależy mi na ciszy, więc raczej stawiam na nvidie.

 

Budżet mam elastyczny, ale jako że nie gram za dużo to myślę że tak do 600zł, ale lepiej mniej. Główne moje pytanie to jakie są wasze przewidywania co do 2050/2060 i cen. Gdzieś czytałem że przewidują 100$ za 2050 co się wydaje trochę nie realne. Myślicie że teraz jest dobry moment na kupno? czy GTX 1xxx będą lawinowo taniały po premierze 2050/2060 i lepiej poczekać? Nie spieszy mi się specjalnie, ale aktualnie ciężko w coś pograć na tym co mam. Zależy mi głównie żeby było te 50-60fps przy monitorze 1080p.

 

Dla mnie to jest jednoznaczne, że jeśli w ogóle mówisz o budżecie rzędu 600 zł, to nie ma co myśleć o GTX 2050, który pewnie wyjdzie za min. pół roku za bliżej 1000 zł niż 500, z cholera wie jaką wydajnością (wystarczy spojrzeć, ile wynosi różnica, między 1050ti a 1060…). Bierz teraz jakieś Palit Dual 1060 3GB za 550 zł z gwarancją rozruchową, przetestuj dobrze i miej z głowy. Palit Dual ma tę zaletę, że łatwo się swoje własne wiatraki wpina w to chłodzenie bez zmiany osłony, więc w razie czego kupisz 2 używane ciche wiatraki po taniości też na Allegro i po zabawie (noctuaterapia, chłechłechłe), a Palit sam w sobie ma akurat b. niską awaryjność, mimo budżetowej marki. Ewentualnie Gigabyte Windforce czasem za tyle pójdzie. Co innego, to nie warto, bo płacisz jak za wyższy model karty, np. +15% ceny, a +15% fps to z pewnością nie dostaniesz. Co najwyżej jeśli bardzo kochasz ciszę, to możesz poczekać na MSI GamingX 1060 3GB za jakieś 650 zł. To jest niekwestionowany król 1060-tek.

 

Po stronie AMD możesz za ok. 600 zł kupić Saphire Nitro+ 580 4GB (czyli króla 580-tek), a to jest mega porządnie zrobiona karta (chyba lepsza niż MSI GamingX 580), przy okazji cicha. To rzeczywiście jest cichy 580. W pomiarach wypada ciszej niż niektóre 1060. Oczywiście nie tak cicho jak najlepsze karty na układach nVidii, ale ciszej niż przeciętne. Tylko w budzie lepiej, gdybyś miał dobry przepływ powietrza, bo watów z Radka będzie szło jednak więcej. Za jakieś 650 zł już kupisz 8GB, ale np. od XFX czy PowerColora, a to już nie jest ta kultura pracy. Nawet Saphire Pulse to już nie jest Nitro.

 

Dodatkową zaletą u AMD jest tańszy FreeSync niż G-Sync na monitorze.

 

Popieram też dobre słowa o 570. Tylko po prostu najczęściej jest tak, że używane 580 jest niewiele droższe niż używane 570 (570 niżej 500 zł nie widziałem, a 580 za 550 zdarza się; nawet Nitro za 590 zł było ostatnio kilka sztuk, dzisiaj się aukcje skończyły), czasem są te same ceny, czasem nawet 570 wychodzi drożej (przy 8GB jest czeski cyrk na kółkach). Zamiast 570 można wziąć pod uwagę 480 (z reguły drogo się cenią, ale bywa te kilkadziesiąt zł poniżej 580), ale 470 jest już słabsze, choć i tak spuszcza gęsty łomot 1050ti.

 

1050 moim zdaniem to słabizna (a kupić 280X za 300 zł zamiast tego…), a 1050ti fajna karta, ale nie zbliża się do 60 na ultra i ogólnie jest takim wodotryskiem, jak się wydaje nabywcom i sprzedawcom „gamingowych laptopów”.

 

EDIT: Jeszcze stara 970-tka od nVidii idzie dość równo z 1060 3GB, a da się kupić sporo taniej i ma 4GB, więc problemu z RAM-em mniej. Chociaż ja już bym raczej wolał nowszą kartę przy tych różnicach. No chyba, żeby jakaś dobra oferta była (np. ta aukcja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest jednoznaczne, że jeśli w ogóle mówisz o budżecie rzędu 600 zł, to nie ma co myśleć o GTX 2050, który pewnie wyjdzie za min. pół roku za bliżej 1000 zł niż 500, z cholera wie jaką wydajnością (wystarczy spojrzeć, ile wynosi różnica, między 1050ti a 1060…). Bierz teraz jakieś Palit Dual 1060 3GB za 550 zł z gwarancją rozruchową, przetestuj dobrze i miej z głowy. Palit Dual ma tę zaletę, że łatwo się swoje własne wiatraki wpina w to chłodzenie bez zmiany osłony, więc w razie czego kupisz 2 używane ciche wiatraki po taniości też na Allegro i po zabawie (noctuaterapia, chłechłechłe), a Palit sam w sobie ma akurat b. niską awaryjność, mimo budżetowej marki. Ewentualnie Gigabyte Windforce czasem za tyle pójdzie. Co innego, to nie warto, bo płacisz jak za wyższy model karty, np. +15% ceny, a +15% fps to z pewnością nie dostaniesz. Co najwyżej jeśli bardzo kochasz ciszę, to możesz poczekać na MSI GamingX 1060 3GB za jakieś 650 zł. To jest niekwestionowany król 1060-tek.

 

Po stronie AMD możesz za ok. 600 zł kupić Saphire Nitro+ 580 4GB (czyli króla 580-tek), a to jest mega porządnie zrobiona karta (chyba lepsza niż MSI GamingX 580), przy okazji cicha. To rzeczywiście jest cichy 580. W pomiarach wypada ciszej niż niektóre 1060. Oczywiście nie tak cicho jak najlepsze karty na układach nVidii, ale ciszej niż przeciętne. Tylko w budzie lepiej, gdybyś miał dobry przepływ powietrza, bo watów z Radka będzie szło jednak więcej. Za jakieś 650 zł już kupisz 8GB, ale np. od XFX czy PowerColora, a to już nie jest ta kultura pracy. Nawet Saphire Pulse to już nie jest Nitro.

 

Dodatkową zaletą u AMD jest tańszy FreeSync niż G-Sync na monitorze.

 

Popieram też dobre słowa o 570. Tylko po prostu najczęściej jest tak, że używane 580 jest niewiele droższe niż używane 570 (570 niżej 500 zł nie widziałem, a 580 za 550 zdarza się; nawet Nitro za 590 zł było ostatnio kilka sztuk, dzisiaj się aukcje skończyły), czasem są te same ceny, czasem nawet 570 wychodzi drożej (przy 8GB jest czeski cyrk na kółkach). Zamiast 570 można wziąć pod uwagę 480 (z reguły drogo się cenią, ale bywa te kilkadziesiąt zł poniżej 580), ale 470 jest już słabsze, choć i tak spuszcza gęsty łomot 1050ti.

 

1050 moim zdaniem to słabizna (a kupić 280X za 300 zł zamiast tego…), a 1050ti fajna karta, ale nie zbliża się do 60 na ultra i ogólnie jest takim wodotryskiem, jak się wydaje nabywcom i sprzedawcom „gamingowych laptopów”.

 

EDIT: Jeszcze stara 970-tka od nVidii idzie dość równo z 1060 3GB, a da się kupić sporo taniej i ma 4GB, więc problemu z RAM-em mniej. Chociaż ja już bym raczej wolał nowszą kartę przy tych różnicach. No chyba, żeby jakaś dobra oferta była (np. ta aukcja).

 

Ostatecznie zdecydowałem się na gtx-a 1060 bo widzę że ceny nieźle lecą w dół teraz, 1060 nawet po 500zł schodzą. Ostatnio było z 10 sztuk 1060 6gb po 600zł, znikły wszystkie w 1 dzień zanim zdążyłem się namyśleć :P.

 

Aktualnie Wylicytowałem na aukcji gtxa 1060 3gb HP (chyba z komputerów firmowych HP) za 80zł. Koleś miał z 11 sztuk na licytacji i wszystkie niby nie sprawdzane przywiezione z za granicy. Pewnie będzie padnięty bo nie wierzę żeby ktoś sprzedawał dobre karty w cenie złomu :D, ale zalicytowałem tak w celach naukowych. Chcę wejść w tematykę budowy kart i nauczyć się diagnostyki bo interesuję się trochę elektroniką, więc pieniądze i tak nie będą całkiem stracone jak coś. Jeśli coś z tego wyjdzie to będę myślał o przeróbce na chłodzenie 100% pasywne.

 

Jak karta przyjdzie to napiszę co z tego wyszło :D

 

Co do rx-ów już byłem bliski kupna 570, ale wyczytałem że mają dużo gorzej zoptymalizowane odtwarzanie wideo. GTX-y mają do tego specjalne jednostki - RX nie, pomimo że też wspiera sprzętowo VP9 to robi to dużo mniej sprawnie. Jako że mój komputer większość czasu jest używany w celach multimedialnych to decyzja jest oczywista :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale 60fps w FHD na ultra to chyba nie kosmiczne wymagania?? a te daje dopiero gtx 1060.

A gdzie tam da to GTX 1060 chyba w fifie 19.

 

Za 80 zł to przyjdzie z padniętymi pamięciami w celach naukowych za 150zł w serwisie hot airem może wyratują a jak popalone mosfety na płycie to nikomu nie bedzie się chciało tego wymieniac chyba że wyżebrasz jakiegoś znajomego elektryka.

 

Daj link do aukcji jestem ciekaw jakie ma chłodzenie, referent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...