Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateo931

Kupowanie gier na Kinguin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zarejestrowałem się na stronie Kinguin i chcę kupować gry to przy zakupie muszę uzupełnić adres rozliczeniowy.

Dlaczego trzeba wpisywać adres zamieszkania?? Ktoś tam posiada konto i wie jak jest??

Czy kupowanie z tej strony jest legalne??

 

Bardzo proszę o odpowiedzi:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Pro OEM na kingu 150 zł , normalna cena 600zł , wygląda bardzo legitnie (zapewne do pierwszej kontroli BSA :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Windows 10 Pro OEM na kingu 150 zł , normalna cena 600zł , wygląda bardzo legitnie (zapewne do pierwszej kontroli BSA :E )

 

Kinguin i G2A są w porządku jeśli chodzi o klucze do gier.

 

Witam

 

Zarejestrowałem się na stronie Kinguin i chcę kupować gry to przy zakupie muszę uzupełnić adres rozliczeniowy.

Dlaczego trzeba wpisywać adres zamieszkania?? Ktoś tam posiada konto i wie jak jest??

Czy kupowanie z tej strony jest legalne??

 

Bardzo proszę o odpowiedzi:))

 

Na G2A tak ze trzeba podać adres oraz kraj bo odpowiedni podatek jest doliczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinguin i G2A są w porządku jeśli chodzi o klucze do gier.

 

 

 

Na G2A tak ze trzeba podać adres oraz kraj bo odpowiedni podatek jest doliczany.

 

To co oni coś będą mi wysyłać na adres domowy listy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oni coś będą mi wysyłać na adres domowy listy???

 

Różne kraje maja różne podatki, skąd mają wiedzieć skąd jesteś nie mając adresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawione rachunki za ewentualne zakupy przychodzą na maila, nic nie przychodzi na domowy adres, więc się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w tym sklepie jest legalne ?? Nię będzie problemów z policją czy coś w tym stylu wolę zapytać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupuj śmiało :E będzie większa beka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Kupowanie w tym sklepie jest legalne ?? Nię będzie problemów z policją czy coś w tym stylu wolę zapytać:))

 

Ja kupuje klucze na allegro, g2a i parę razy na kinguin i jak na razie wszystkie klucza biegają idealnie a niektóre mają już ładnych kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję klucze zawsze tam gdzie najtaniej (jest taka stronka "allkeyshop", takie jakby "ceneo" dla kluczy do gier) - pewnie już kilkadziesiąt gier nabyłem w ten sposób i zero problemów (ale też nigdy nie bawiłem się w kupowanie na aledrogo czy olx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinguin i G2A są w porządku jeśli chodzi o klucze do gier.

Jakoś twórcy gier nie podzielają tej opinii. Niektórzy z nich mówią wprost, że wolą by ktoś ich gry piracił, niż kupował na marketplace tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^

 

Strasznie nie mam zaufania do takich miejsc. Wolę kupować na promocjach jak są na cdp/muve czy na platformach typu steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na steam zwykle jest drogo (spora prowizja dla Gabena), a promocje tyłka nie urywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale masz gwarancję legalności i wiesz skąd pochodzą klucze. Dlaczego na tych marketplanceach jest tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy, że nie jest to piractwo, a czy to moralne to już dla mnie sprawa drugorzędna. Oszczędzam kasę i mogę grać, a jednocześnie wiem, że nie popełniłem żadnego wykroczenia czy przestępstwa i nie będę na tym stratny (słyszałem opowieści, że gdzieś kiedyś czyjś klucz okazał się trefny i jego gra zniknęła ze steama, ale moje doświadczenia są zgoła odmienne).

Dlatego uważam, że klucze do gier można kupować taniej w sieci, ale już np Windowsa wolałbym kupić w tradycyjny sposób (chociaż drożej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że klucze do gier można kupować taniej w sieci, ale już np Windowsa wolałbym kupić w tradycyjny sposób (chociaż drożej).

Stosujesz dziwne, podwójne standardy moralne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy, że nie jest to piractwo, a czy to moralne to już dla mnie sprawa drugorzędna. Oszczędzam kasę i mogę grać, a jednocześnie wiem, że nie popełniłem żadnego wykroczenia czy przestępstwa i nie będę na tym stratny (słyszałem opowieści, że gdzieś kiedyś czyjś klucz okazał się trefny i jego gra zniknęła ze steama, ale moje doświadczenia są zgoła odmienne).

Dlatego uważam, że klucze do gier można kupować taniej w sieci, ale już np Windowsa wolałbym kupić w tradycyjny sposób (chociaż drożej).

 

Nie wiesz, czy licencja którą nabywasz jest legalna, czy nie jest oraz w jaki sposób została pozyskana przez sprzedawcę na tym serwisie aukcyjnym, do tego w wypadku nieprawidłowości twórca/wydawca gry może bezpośrednio stracić pieniądze pokrywając opłaty bankowe za trefne transakcje. Nic nie oszczędzasz, bo kupujesz u pośredników co naliczają sobie wysokie marże, tu znacznie lepiej samemu kupować w tanich regionach, a te przeznaczone na region Europejski są tańsze np. w GMG niż w G2A, czy jakimś keyshopie.

 

Ta bajeczka, że nie usuwają i nie banują, jest tak samo realna, jak o tym, że nie ma wypadków samochodowych, bo przecież jeszcze ciebie to nie spotkało :E

 

Oczywiście, że gry należy kupować tanio, ba nawet w tych tanich regionach ale w legalnych sklepach, po to aby była pewność zakupu i kasa leciała do osób które gry tworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z g2A były wałki w przeszłości, wiem że zdarzało się, ze banki (przynajmniej te zagraniczne) blokowały transakcje z nimi. Przypadki z kradzionymi kluczami też były.

Sam się osobiście nie nadziałem ale wiem, że tam to różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że kiedyś na jakiejś gierce kupionej w ten sposób się przejadę, ale tak sobie podliczyłem, że zaoszczędziłem dzięki takim zakupom już sporo ponad 1000 PLN (względem tradycyjnych źródeł) więc stratny nie będę. A zaoszczędzoną kasę i tak wydam w branży gdyż dołożę ją do nowego PC, którego zapewne będę składał za nieco ponad rok (początek 2020).

Oczywiście gdy trafia się sensowna cenowo oferta choćby na steam to nie mam oporów by kupić u nich (tak było np. z PUBG - nabyłem gdy weszły rozliczenia w zł. gdyż uznałem, że te 70 kilka PLN to rozsądna cena).

Myślę zatem, że w poszukiwaniu najrozsądniejszej cenowo oferty nie ma niczego złego i rynek gier nie różni się tu od pozostałych. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że niższa cena może oznaczać zwiększone ryzyko.

Nikogo nie namawiam do kupowania kluczy, opisałem jedynie własne doświadczenia (a te są pozytywne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko będę bronił tanich kluczy do Windowsa. Mało mnie obchodzi, skąd pochodzą, skoro kupiłem je w sklepie, niech sklep się martwi. A niech mi nawet go wykryją jako używany, za aktualny zapłaciłem jakieś śmieszne grosze, a leci trzeci rok. Po prostu kupię następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko będę bronił tanich kluczy do Windowsa. Mało mnie obchodzi, skąd pochodzą, skoro kupiłem je w sklepie, niech sklep się martwi. A niech mi nawet go wykryją jako używany, za aktualny zapłaciłem jakieś śmieszne grosze, a leci trzeci rok. Po prostu kupię następny.

A jeśli te klucze są kupowane na skradzione karty kredytowe? Czy paserstwo twoim zdaniem jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy, że nie jest to piractwo, a czy to moralne to już dla mnie sprawa drugorzędna. Oszczędzam kasę i mogę grać, a jednocześnie wiem, że nie popełniłem żadnego wykroczenia czy przestępstwa i nie będę na tym stratny (słyszałem opowieści, że gdzieś kiedyś czyjś klucz okazał się trefny i jego gra zniknęła ze steama, ale moje doświadczenia są zgoła odmienne).Dlatego uważam, że klucze do gier można kupować taniej w sieci, ale już np Windowsa wolałbym kupić w tradycyjny sposób (chociaż drożej).

Czy ja wiem?

 

Bardzo możliwe, że kiedyś na jakiejś gierce kupionej w ten sposób się przejadę, ale tak sobie podliczyłem, że zaoszczędziłem dzięki takim zakupom już sporo ponad 1000 PLN (względem tradycyjnych źródeł) więc stratny nie będę. A zaoszczędzoną kasę i tak wydam w branży gdyż dołożę ją do nowego PC, którego zapewne będę składał za nieco ponad rok (początek 2020).Oczywiście gdy trafia się sensowna cenowo oferta choćby na steam to nie mam oporów by kupić u nich (tak było np. z PUBG - nabyłem gdy weszły rozliczenia w zł. gdyż uznałem, że te 70 kilka PLN to rozsądna cena).Myślę zatem, że w poszukiwaniu najrozsądniejszej cenowo oferty nie ma niczego złego i rynek gier nie różni się tu od pozostałych. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że niższa cena może oznaczać zwiększone ryzyko.Nikogo nie namawiam do kupowania kluczy, opisałem jedynie własne doświadczenia (a te są pozytywne).

Jak Cię nie stać na to hobby to zmień sobie na tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli te klucze są kupowane na skradzione karty kredytowe? Czy paserstwo twoim zdaniem jest ok?

 

A skąd mam wiedzieć, czy rzeczy używane, które kupuję na Allegro, nie pochodzą z kradzieży? Jeśli tak się okaże, to chętnie udzielę policji informacji o sprzedawcy i tyle, w kajdany mnie przecież nie zakują. Gdyby Micro$oft sprzedawał licencje na jeden komputer po stówie, to mało kto by szukał tańszych rozwiązań, ale jak mam alternatywę 19zł vs 400zł, byle tylko amerykańce swoje zarobili, to wybór jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że kiedyś na jakiejś gierce kupionej w ten sposób się przejadę, ale tak sobie podliczyłem, że zaoszczędziłem dzięki takim zakupom już sporo ponad 1000 PLN (względem tradycyjnych źródeł) więc stratny nie będę. A zaoszczędzoną kasę i tak wydam w branży gdyż dołożę ją do nowego PC, którego zapewne będę składał za nieco ponad rok (początek 2020).

Oczywiście gdy trafia się sensowna cenowo oferta choćby na steam to nie mam oporów by kupić u nich (tak było np. z PUBG - nabyłem gdy weszły rozliczenia w zł. gdyż uznałem, że te 70 kilka PLN to rozsądna cena).

Myślę zatem, że w poszukiwaniu najrozsądniejszej cenowo oferty nie ma niczego złego i rynek gier nie różni się tu od pozostałych. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że niższa cena może oznaczać zwiększone ryzyko.

Nikogo nie namawiam do kupowania kluczy, opisałem jedynie własne doświadczenia (a te są pozytywne).

Nic nie oszczędzasz, a przepłacasz, bo klucze w G2A, kinguin i keyszopach pochodzą z tanich regionów w wersji global plus duża marża sprzedawcy. Zdecydowanie lepiej samemu kupować z tanich regionów i taki Hitman 2 w globalu kosztował tam 50-70zł, a keyszopy liczą sobie najtaniej za wersję z yuplay 27euro, czyli około 116, a w części tych niby tanich zakupach dolicz sobie ubezpieczenie miesięczne :lol2:

 

Idź klepać bajeczki gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...