Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

metsukone

Słuchawki do gier, do 600zł. ANKIETA

  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czytaj temat

    • BEYERDYNAMIC DT990 PRO 250 OHM
      1
    • BEYERDYNAMIC DT770 PRO 250 OHM
      0
    • AKG K702
      2
    • Jeżeli minimalnie większy koszt karty dzwiekowej/daca to BEYERDYNAMIC DT990 600 OHM
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, które z tych słuchawek będą wymagały taniej karty dźwiękowej/daca, a jednocześnie bardzo dobrze sprawdzą się w grze? Budżet na słuchawki 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wszystkie modele które podałeś grają zupełnie inaczej. Po drugie wszystkie wymagają dobrego, mocnego źródła. Masz już jakąś dźwiękówkę? Jaki całkowity budżet? Jakie brzmienie preferujesz? Jakiej muzyki słuchasz? Słuchawki mogą być otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wszystkie modele które podałeś grają zupełnie inaczej. Po drugie wszystkie wymagają dobrego, mocnego źródła. Masz już jakąś dźwiękówkę? Jaki całkowity budżet? Jakie brzmienie preferujesz? Jakiej muzyki słuchasz? Słuchawki mogą być otwarte?

 

Nie mam dźwiękówki. Budżet do 1000zł myślę. Co do brzmienia to nie wiem, po prostu mają być w 80% do gier. Słucham trapu. Słuchawki muszą być półotwarte lub zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz jakieś słuchawki? Jesteś w stanie określić co lubisz w brzmieniu, co Ci przeszkadza? Pomoże to wybrać jakiś model, bo słuchawki potrafią mieć skrajnie różne charaktery. Jeśli chodzi o gry, masz na myśli jakieś sieciówki typu CS:GO gdzie liczy się pozycjonowanie przeciwnika (strzały, kroki) czy zwykłe granie dla relaksu? W pierwszym przypadku należałoby kupić coś co gra względnie neutralnie z dobrą przestrzenią, przykładowo modele AKG. W drugim przypadku wystarczą porządne słuchawki do muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dźwiękówki. Budżet do 1000zł myślę. Co do brzmienia to nie wiem, po prostu mają być w 80% do gier. Słucham trapu. Słuchawki muszą być półotwarte lub zamknięte.

Jak chcesz być naprawde zadowolony ze słuchawek polecam odsłuch na kilku ulubionych utworach w sklepie który to umożliwia, warto przejechać się do sklepu i posłuchać. Co do słuchawek które wymieniłeś, to AKG702 są otwarte. Do twoich preferencji polecił bym Audio technike ATH-MSR7 https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-msr7/ niska impdedancja 35 Ohm co też ma swoje zalety, bardzo dobra jakość dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz jakieś słuchawki? Jesteś w stanie określić co lubisz w brzmieniu, co Ci przeszkadza? Pomoże to wybrać jakiś model, bo słuchawki potrafią mieć skrajnie różne charaktery. Jeśli chodzi o gry, masz na myśli jakieś sieciówki typu CS:GO gdzie liczy się pozycjonowanie przeciwnika (strzały, kroki) czy zwykłe granie dla relaksu? W pierwszym przypadku należałoby kupić coś co gra względnie neutralnie z dobrą przestrzenią, przykładowo modele AKG. W drugim przypadku wystarczą porządne słuchawki do muzyki

Mam tylko głośniki. Lubie bas, nie lubie jak by lekkiego "trzeszczenia". Chodzi o gry typu fortnite, kroki, strzały z połowy mapy, sytuacje, że przeciwnik znajduje się pod każdym kątem, 50m-100m-200m pod nami, nad nami, na ukos etc.. Nie proste jak CS. W 80% będą używane do gier, w 20% do muzyki jak trap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania brałbym: SteelSeries Arctis 5 lub Kingston HyperX Cloud Core i nic więcej szczerze (oczywiście do tych 600zł) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach AKG 702 wymiatają ale nie spełniają twoich wymagań, które postawiłeś. Są otwarte i bas gra tak jak nagranie zostało zmasterowane i nie zaznacza go nadmiernie. Prawdopodobnie dlatego też tak dobrze się sprawdzają w grach, bo łatwo wyłapać zmiany w dźwiękach z otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku polecone wcześniej ATH MSR7 mogą się sprawdzić, brzmienie na planie lekkiego V (bas i wysokie tony nieco wyeksponowane) do tego bardzo poprawna przestrzeń jak na słuchawki zamknięte. Są jeszcze AKG K550 (teraz do dostania wersja MK2 lub MK3 w których poprawiono bas), te pokazują już bardzo dobrą uporządkowaną przestrzeń, są duże i wygodne. Oba modele są łatwe do napędzenia.

 

Do ATH poleciłbym SMSL M2 jako źródło dość neutralne, nieco średnicowe, do AKG K550 skłaniałbym się bardziej ku uNostromo DAC lub Prodigy Cube i ewentualnej wymianie opampa. Chyba, że cenisz sobie dodatkowe technologie wirtualnego dźwięku przestrzennego na słuchawkach, niektórzy lubią grać na czymś takim w strzelanki, wtedy patrzyłbym bardziej na karty ASUS'a lub Creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku polecone wcześniej ATH MSR7 mogą się sprawdzić, brzmienie na planie lekkiego V (bas i wysokie tony nieco wyeksponowane) do tego bardzo poprawna przestrzeń jak na słuchawki zamknięte. Są jeszcze AKG K550 (teraz do dostania wersja MK2 lub MK3 w których poprawiono bas), te pokazują już bardzo dobrą uporządkowaną przestrzeń, są duże i wygodne. Oba modele są łatwe do napędzenia.

 

Do ATH poleciłbym SMSL M2 jako źródło dość neutralne, nieco średnicowe, do AKG K550 skłaniałbym się bardziej ku uNostromo DAC lub Prodigy Cube i ewentualnej wymianie opampa. Chyba, że cenisz sobie dodatkowe technologie wirtualnego dźwięku przestrzennego na słuchawkach, niektórzy lubią grać na czymś takim w strzelanki, wtedy patrzyłbym bardziej na karty ASUS'a lub Creativa.

 

A jak porównasz własnie te mk3, które mają już sporo poprawione, do tych ath msr7?

I jeżeli już te mk3, to nadal do nich uNostromo DAC lub Prodigy Cube, czy coś jeszcze w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pozwolę sobie udzielić się tutaj, jeżeli chcesz konkretnie wybrać coś z tych co wskazałeś, brałbym AKG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Beyerdynamic, to są też wersje 32 omowe. Nawet jest model specjalnie dla graczy MMX300, czyli takie DT770 z mikrofonem i w ładniejszej obudowie - używane w tym budżecie bez problemu dostaniesz.

Co do AKG, to miałem K701 i tam przestrzeń jest naprawdę duża, ale niestety przekłamana - pierwszy plan jest za bardzo odsunięty od słuchacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na akg k550 mk3, coś do 350zł lepszego dostanę niż uNostromo DAC? Dodam, iż nie chce używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak porównasz własnie te mk3, które mają już sporo poprawione, do tych ath msr7?

I jeżeli już te mk3, to nadal do nich uNostromo DAC lub Prodigy Cube, czy coś jeszcze w tej cenie?

Brzmienie AKG jest trochę bardziej neutralne, sterylne, aczkolwiek w nowszych wersjach z odpowiednią ilością basu, dlatego poleciłem źródła które grają dość jasno, dynamicznie. ATH są nieco bardziej rozrywkowe, dlatego źródło dość spokojne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zamiast K550mk3 wolał bym już poczciwe K612pro lub K7xx czy nawet K712pro.

Jedynie plus taki, że K550 będzie łatwiej napędzić.

W niskiej cenie brał bym Fx audio DAC X6

https://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fx-audio-dac-x6-dac-usb-i7597020095.html

 

Ew. zasilany z USB Prodigy Cube od Audiotracka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 700 różni się znacznie od K550. O ile K550 mógłbym zdzierżyć, to np. K7XX kompletnie do mnie nie przemawiają. Po za tym te modele są drogie (może poza K612 pro) i wymagają jeszcze droższych źródeł żeby zabrzmieć sensownie.

 

Najlepszy byłby odsłuch kilku modeli np. w punkcie mp3store czy innym salonie audio z droższym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zamiast K550mk3 wolał bym już poczciwe K612pro lub K7xx czy nawet K712pro.

Jedynie plus taki, że K550 będzie łatwiej napędzić.

W niskiej cenie brał bym Fx audio DAC X6

https://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fx-audio-dac-x6-dac-usb-i7597020095.html

 

Ew. zasilany z USB Prodigy Cube od Audiotracka.

DAC-X6 jest w porządku, ale tę aukcję bym sobie odpuścił, bo płaci się 50 zł za to, że ktoś zamówi sprzęt od Chińczyka, a potem czekaj sobie kilka tygodni na paczkę. Znając życie gość z allegro zamawia na adres kupującego, więc wiadomo komu przyjdzie zapłacić ewentualny VAT. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam masz rację na pewno nie żadne sprowadzane z zagranicy skoro można taki sam model nabyć od naszego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...