Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

antosz221

Iphone 7 - naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w lutym 2017 roku zakupiłem Iphone`a 7 w salonie Play. Rok gwarancji producenta już minął, niestety pojawił się problem z ładowaniem, zakładam że to nie jest usterka mechaniczna, próbowałem już zaleceń producenta ale nic nie pomogło. Czy zatem mogę zgłosić reklamacje w salonie Play na podstawie polskiego prawa konsumenckiego? Jeżeli tak to jak dokładnie się do tego przygotować i co zrobić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś jako osoba prywatna (nie przedsiębiorca), to normalnie masz 2 lata rękojmi. Idziesz do sprzedawcy i zgłaszasz usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w lutym 2017 roku zakupiłem Iphone`a 7 w salonie Play. Rok gwarancji producenta już minął, niestety pojawił się problem z ładowaniem, zakładam że to nie jest usterka mechaniczna, próbowałem już zaleceń producenta ale nic nie pomogło. Czy zatem mogę zgłosić reklamacje w salonie Play na podstawie polskiego prawa konsumenckiego? Jeżeli tak to jak dokładnie się do tego przygotować i co zrobić? Pozdrawiam

Jeżeli masz na myśli, że Play sprzedał Ci wadliwy telefon, to jak najbardziej MASZ prawo ubiegać się jakąkolwiek rekompensatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...