Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chaju

Blackmailing - bezpieczeństwo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - dnia dzisiejszego moja matka dostała wiadomość na maila tzw. blackmailing (zamieszczam w spoilerze)

 

Źródło wiadomości:

https://pastebin.pl/view/e2b1878d

 

Treść maila:

https://pastebin.pl/view/d45a0eb4

 

 

Na podstawie źródła - można stwierdzić czy ta osoba wysłała rzeczywiście maila będąc zalogowanym na konto mojej matki?

Jeśli tak - jak zablokować jej dostęp, jakie dalsze kroki zrobić?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiadomość, lub najlepiej kontakt bezpośredni z supportem maila twojej mamy?

 

Chodzi mi raczej o to jakie kroki podjąć - antywirus, skan systemu - według mnie jest to bzdura i typowy blackmailing w formie spamu, ale bezpieczeństwa nigdy mało, jest to laptop służbowy mojej matki. I zmierzam do tego czy źródło wiadomości rzeczywiście pokazuje, że nadawcą jest ona (jej mail) czy jest to jakiś skrypt, który pokazuje, że to rzekomo ona sobie sama wysłała maila a tak naprawde to wiadomość wysłana przez kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i mamy sprawę wyjaśnioną...

 

Zresztą, chyba było dużo więcej takich wiadomości wysyłanych masowo, w sumie trochę podejrzane, że po angielsku :D

 

Zdziwiło mnie tylko to, że w ich przypadku dostawali maila z anonimowych maili a w tym przypadku z tego, co widzę to nadawcą jest moja matka (mimo, że hasło ma od dawna zmienione) i tylko to mnie troche zaniepokoiło w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie tylko to, że w ich przypadku dostawali maila z anonimowych maili a w tym przypadku z tego, co widzę to nadawcą jest moja matka (mimo, że hasło ma od dawna zmienione) i tylko to mnie troche zaniepokoiło w tej sytuacji.

No wiesz, na tamtym forum można przeczytać, że hasło było identyczne i nazwa też, to pewnie pochodzi z wycieków, a oni już jakieś sposoby mają :D

 

Anyway, nie przejmowałbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...