Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gitim

[5300 zł] Laptop do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę kupić laptop do grania. Rozejrzałem się trochę i z tego co widziałem w tej cenie najlepszy według mnie byłby MSI GV62 i7-8750H/16GB/240+1TB GTX1060 IPS.

Byłem w media expert i tam sprzedawca chwalił strasznie DELL Inspiron 15 (7577-6738) i7-7700HQ 16GB 1000GB 256GB SSD GTX1050 Ti W10. Mówił że gwarancja od Della taka że jak coś się zepsuje to koleś do domu przyjeżdża i naprawia, chłodzenie niby też lepsze niż w MSI i jeszcze 500 zł na kolejne zakupy. No i właśnie teraz nie wiem czy wybrać MSI( procesor i grafika lepsza) czy jednak skusić się na della. Może ktoś z was ma tego della i mógłby coś powiedzieć o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier zdecydowanie lepiej brać GTX'a 1060.

Pamiętaj też, że w cenie MSI GV62 i7-8750H/16GB/240+1TB GTX1060 IPS za 5249zł nie ma systemu operacyjnego (chyba że nie jest to warunek konieczny).

 

Jak już brać Dell'a to chyba lepiej byłoby następce 7577 : Dell Inspiron G5 i5-8300H/16GB/240+1000/Win10 GTX1060 za 5339zł

W podobnej konfiguracji jak w przypadku MSI (w G5 jest wolniejszy procesor i karta w wersji MAX-Q), ale masz tu za to system operacyjny w cenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie potrzebny.

Ten ASUS TUF Gaming FX504GM i7-8750H/16GB/240SSD+1TB nawet fajny. Jak dołożyć ramu i SSD to cena też podobna do MSI.

I teraz takie pytanie, jak wygląda w tych dwóch laptopach chłodzenie? Który z nich lepiej wypada pod tym względem? Przy takich podzespołach raczej ma to duże znaczenie.

Albo ten Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/120+1000/Win10 GTX1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać Asusa z tych dwóch. Acer ma dość przeciętne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX504GM i5-8300H/16GB/240SSD+1TB/Win10 - 5399zł

Dobrym wyborem w tym budżecie będzie Asus FX504GM wyposażony w procesor i5-8300H (4 rdzenie / 8 wątków), wydajność zbliżona do i7-7700HQ, kartę graficzną GTX 1060 6GB, 16GB RAM, dyski SSD 240GB + 1000GB SSHD, system operacyjny Windows 10 w cenie. Laptop ma matrycę IPS FullHD 15,6" z dobrymi kolorami i kątami widzenia, oraz jest solidnie wykonany. Ma też dobrą klawiaturę pod gry z pełnowymiarowymi klawiszami strzałkowymi. Procesor i5-8300H spokojnie poradzi sobie z kartą 1060 i nowszymi grami, dlatego dopłata do wersji z i7-8750H nie jest konieczna.

 

Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/240+1000/Win10 GTX1060 - 5999zł

Heliosa 300 warto zobaczyć w wersji 17,3" cala. Chłodzenie pod obciążeniem wypada przeciętnie i nie jest najcichsze a poza tym laptop jest wręcz idealny tzn. dobrze wykonany i ma rewelacyjną matrycę IPS FullHD 17,3" cala z dobrym odzorowaniem kolorów i idealnymi kątami widzenia, oraz znakomitą klawiaturę z krótkim, ale wyczuwalnym skokiem. Niestety cena większej wersji 17" calowej jest większa od ceny wersji 15" cali. Decydując się na Heliosa wybrał bym wersję z SSD o pojemności 240GB. 120GB wystarczy jedynie na system, sterowniki, programy i jedną, lub max dwie gry, które dużo zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi GP62

+Procesor intel Core i7 8750H 6rdzeni/12 wątków

+8 GB RAM

+GeForce GTX 1060 6GB

+Matryca matowa

+FullHD

+Slot SSD m2 PCI-e

+USB-C

+Windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak przełączasz na easy i nie musisz się przejmować takimi niuansami jak unikanie ataków bosa
    • F4 odpalam przez skrót Script Extednera i Steam i tak mi się uruchamia, a jak nie odaple Steam tylkood razu grę przez Script Extednera to wpierw wyskakuje mi okno launchera F4 które muszę zamknąć i odpalić grę jeszcze raz, no chyba że w Vortexie jeszcze trzeba coś ustawic? 
    • Może coś takiego: 1) Obudowa ENDORFY SIGNUM 300 solid opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1078065-obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid.html      albo obudowa ENDORFY Ventum 200 Air opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html#Specyfikacja      albo obudowa komputerowa MSI MPG GUNGNIR 100P opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/491811-obudowa-do-komputera-msi-mpg-gungnir-100p.html#Specyfikacja nowa bez gwarancji ! do tego 2) Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 5 140 mm aktywne chłodzenie opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/702535-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-5-140mm.html       albo chłodzenie ENDORFY Spartan 5 MAX ARGB 120mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1121599-chlodzenie-procesora-endorfy-spartan-5-max-argb-120mm.html      albo Silver Monkey X FROSTY SLIM 120 mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1154664-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-frosty-slim-120-mm.html Wszystkie komponenty powinny spełnić oczekiwania, są nowe i w większości na gwarancji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv, pozdrawiam i zapraszam
    • obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń
    • Kwestia temperatur i ich wpływu na krzywą i taktowania to kwestia sterownika. Ale od strony MSI też mogą być jakieś babole. Ja sam zmieniam GPU co ~2 lata, nie wiem może już robię to instynktownie i nie zwracam zbytnio uwagi na pewne myki. No, ale po zakupie ustawiam sobie profile UV, jak coś gdzieś nie balanga na krzywej to koryguję, zapisuję i zapominam No, ale jakieś krzywe robię czasami znajomym, czy u dzieciaka w kompie itd. i też balanga.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...