Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kiler86

iPhone6s - problem z wykonywaniem połączeń

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam strasznie dziwny problem. Otóż nie mogę wykonywać połączeń wychodzących, ani nikt nie może się do mnie dodzwonić. Najpierw przełożyłem kartę do innego telefonu (Huawei, Samsung) i wszystko normalnie działało. Poszedłem do salonu reklamować, gościu włożył swoją kartę SIM do mojego telefonu (też Play) i mógł normalnie zadzwonić. Stwierdzi, że to może karta SIM i poszedłem wyrobić duplikat w Play. Niestety to nic nie pomogło. Włożyliśmy moją kartę do innego iPhone i normalnie mogłem dzwonić! Zrobiłem restart i przywróciłem iPhone do ustawień fabrycznych, zalogowałem się jako nowy iPhone i to też nie pomogło. Nie mogę dzwonić i odbierać połączeń tylko na moim iPhone 6S. Na każdym innym telefonie wszystko działa i każda inna karta działa w moim iPhone.

 

 

 

Ktoś ma pomysł, o co może chodzić? W iDream się zarzekają, że jak pójdzie na serwis, to wsadzą swoją testową kartę SIM i wszystko pójdzie, więc odeślą telefon. Generalnie zlewają temat. Play też mi nie pomoże, bo w innym telefonie wszystko działa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię.

 

Przełożyłem kartę żony do mojego telefonu, wrzuciłem całą zawartość jej backupa i niestety jest problem z gubieniem zasięgu w czasie rozmowy. LTE przełącza się na 3G, zasięg z 5 kresek zjeżdża na 1 i tak w kółko. Podczas rozmowy słychać tylko co któreś słowo, generalnie rozmowa "ucieka". Czy to może być kwestia basebanda czy bardziej antena? Serwis to spokojnie przyjmie na naprawę czy będą teksty "u nas problem nie występuje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze w Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Opcje danych komórkowych -> Włącz LTE -> Głosowy i danych. Widziałam, że też jesteś w Play, więc powinieneś mieć tą opcję w ustawieniach.

 

Jeśli dalej nie ruszy i masz gwarancję na telefon, to nie wysyłaj telefonu do jakiegoś bliżej nieznanego i-Heaven (i polecanego przez użytkownika z jednym postem - trochę to chyba podejrzane, nie sądzisz? ;)), tylko wysyłaj do Cortlandu albo Serwis.me (oboje są autoryzowani i zrobią telefon tak, jak powinien działać fabrycznie - na oryginalnych częściach). Oba serwisy są polecane na forach, natomiast z samym Cortlandem miałam jakiś czas temu styczność i wykonali dobrze swoją robotę, nawet telefonu nie porysowali :P.

 

Kurierem się też nie przejmuj, Cortland na pewno daje możliwość zamówienia kuriera na ich koszt (Serwis.me z tego, co kojarzę też) - warto z tego skorzystać.

 

I jeszcze jedno - w przypadku iPhone'a dostęp do oryginalnych części mają tylko i wyłącznie serwisy autoryzowane (taka polityka Apple). Jeśli jakiś serwis twierdzi inaczej, to albo ma części pochodzące z demontażu, albo zwyczajne podróbki (ewentualnie zamienniki). W razie wątpliwości możesz zajrzeć tu: https://locate.apple.com/pl/pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednopostowiec odpowiada jednopostowcowi. No i oczywiście link. Seems legit! :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten serwis, który polecasz, jest autoryzowany? :E Bo jeśli telefon ma gwarancję, to ja innego wyjścia niż serwis autoryzowany bym nie brała pod uwagę...

 

@autor

I jak, zdziałałeś coś? Przypomniały mi się jeszcze dwie rzeczy.

 

Jeśli od końca gwarancji upłynęło niewiele czasu, to zamiast korzystać z januszowych serwisów naprawiających telefony nieoryginalnymi częściami możesz jeszcze skontaktować się z infolinią Apple (na ich stronie możesz się umówić na konkretną datę / godzinę i oni do Ciebie dzwonią z Irlandii - infolinia jest po polsku). Słyszałam, że dają "wyjątki" serwisowe ;).

 

I jeszcze takie pytanie - gdzie i kiedy kupiłeś telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się produkujesz? Przecież to reklamiarze. Wątek do kasacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...