Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Salvien

Blad 00 -asrock z370 k6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,Mam pewien problem z płytą i przed oddaniem na gwarancję chciałbym się upewnić, że zrobiłem wszystko, żeby uznać, ze faktycznie jest ona zepsuta ( w granicach gwarancji :) ).Wczoraj po restarcie komputera wyrzuciło mi błąd 00. Nie wiem czym to było spowodowane, nie był obciążany, temperatury w normie. Bez ramu wyrzuca blad o braku ramu, sprawdzilem rowniez wszystkie gniazda ramu, bez skutku. Odpiąłem wszystkie inne podzespoły i niestety jest stały problem 00, na innych stronach zobaczyłem, że osoby który miały ten błąd po włączeniu komputera na tablicy płyty głównej od razu miały kod 00. Mi się wyświetla pare numerków, a dopiero po nich ( z 6-7 numerów) wyświetla się kod 00. Żaden pin na płycie nie jest wygięty .Wentylatory działają po starcie PC. Bios resetowany poprzez wyciagniecie bateri i odpiecie zasilania. Planowałem oddać procesor i płytę, ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia na innych podzespołach co dokładnie się zepsuło.  Co byscie poradzili jeszcze zrobic ? Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to błąd od procesora. Zasilanie 8-pin dobrze siedzi?

ja bym przemocował CPU a jak to nie pomoże to chyba pozostaje gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie sekcje zasilania sprawdzalem i podlaczylem na nowo. Niestety nie mam gdzie sprawdzic ani procesora ani plyty glownej, wiec zostaje gwarancja. Czego to mogla byc wina ? W komputerze nic nie bylo robione, a blad wyrzucilo po restarcie komputera.

Cmos czysci sie tak samo jak wyjme baterie i zasilanie czy musze miec ta "gumke" na piny zeby to zrobic ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewrzyj 2 piny od CMOS na kilka sekund czymkolwiek metalowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po resecie CMOS wyświetla tylko bład 00. Czy wchodzenie w drugi bios ma sens i sprawdzanie czy jednak zadziała ? Komputer ma niecałe pół roku, jedyne co robiłem to akutalizacja biosu karty graficznej i płyty głównej, lecz po tym komputer działał bez problemu. Jakie jest prawdopodobieństwo wadliwej części po takim czasie czy to wina procesora, który w internecie nie sprawia problemów wadliwego czy może płyty głównej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jak i plyta glowna wymienione na nowe przez producenta. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Co za zbieg okoliczności,nagle płyta i procesor wymienili :E

-ściema,rybki albo akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...