Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janiu2115

Windows 10 nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop w trakcie przeglądania opery nagle zaciął się bez powodu, po paru minutach niemocy wyłączyłem go głównym przyciskiem zasilania. Po tej akcji juz nie mogę go uruchomić, wyskakuje błąd "Inaccesible boot device"

 

Gdy uruchamiam laptopa z pendrive na którym jest Windows i chce go naprawić podczas uruchamiania, wyskakuje komunikat że nie może go naprawić i podaje plik dziennika:

E/Windows/System32/logfiles/srt/SrtTrail.txt

 

Gdy chce zrobić przywracanie systemu wyskakuje kolejny błąd "Instrukcja x odwołała się do pamięci pod adresem y. Pamięć nie może być read"

 

Gdy chciałem zrobić format to wyskakuje również błąd, tak samo jak przy probie instalacji Windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, ale to jest nowy laptop, mam go od połowy lipca. To jest pewna diagnoza?

 

I pytanie, jeżeli kupiłem go czystego, bez windowsa i sam go wgrałem to nie ma to wpływu na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom jakiś system Live USB (jakiś linux) i spróbuj zamontować dysk i sprawdź czy da radę go odczytać, jeżeli nie to prawdopodobnie dysk padł.wink.gif

 jeżeli kupiłem go czystego, bez windowsa i sam go wgrałem to nie ma to wpływu na gwarancję? 

Jeżeli laptop nie był rozkręcany nie powinno to mieć wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej będzie oddać go na gwarancję z podejrzeniem padniętego dysku, dzięki za informacje, zobaczymy za parę dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD czy HDD?

Masz na nim jakieś ważne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oba, windows jest na ssd i na tym dysku nie mogę zainstalować nowego windowsa ani go sformatować. Natomiast hdd w ogóle nie wyświetla się w oknie do podziału na partycje. Jestem w stanie przeboleć te dane które stracę, ale teraz się trochę zaniepokoiłem, możliwe że oba dyski szlak trafił?

Hdd i ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD był MBR czy GPT wiesz?

Bo są w sumie trzy opcje, albo padły oba dyski, albo padł kontroler SATA na płycie, albo w obu po prostu trafiło tablicę partycji lub sektor rozruchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych pojęć ani nie wiem w jaki sposób to sprawdzić, ale wydaje mi się że MBR bo z tego co rzuciłem okiem to ludzie zmieniają na GPT? W każdym razie w każdym z trzech powyższych powodów sklep powinien uznać gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...