Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamiloP19

Komputer do 5,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy potrzebuje zmienić swojego staruszka, gdyż praca na nim staje się dla niego coraz bardziej uciążliwa. Prowadzi studio fotograficzne, lata po wszelakich imprezach typu wesela, komunie itp. cyka fotki, tworzy filmy, nawet na yt wrzuca jakieś poradniki, ale od czasu do czasu lubi też sobie pograć w gierki. Złożyłem coś od siebie, ale nie jestem do końca pewny. Więc proszę o jakieś sugestie, zmiany.

 

 

AMD Ryzen 7 2700X /3.7GHz, AM4, BOX/

 

MSI X470 Gaming PLUS /AMD X470, DDR4, AM4/

 

G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5

 

Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

 

Asus GeForce GTX1060 Dual 6GB DDR5 192bit (1708/8008)

 

SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

 

bequiet! Dark Rock Advanced

 

Samsung M.2 970 EVO 250GB (3400/1500MB/s) V-NAND

 

Seagate BarraCuda 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Razem: 5489zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyciął kase na obudowie, chłodzeniu i dysku wówczas kasy starczyło by na gtx1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Twój kolega pewnie w OC się nie bawi, to X jest dobrym wyborem (mi się też nie chciało tracić czasu, a dołożyć do 2600X mogłe), ale płytę spokojnie możesz na B450 dać. Ewentualnie przyciąć na 2700 i dołożyć do VGA - bo pewnie kolega ma porządny, duży monitorek min. 1440p i mu się taka 1070 bardziej przyda niż 1060.

 

Samsung 970 to przepłacanie (tak, sam mam 960 i to nie był mój najrozsądniejszy zakup). Albo lepiej kupić większy, zwykły na SATA i cieszyć się pojemnością, albo oszczędzoną kasę dołożyć do lepszej karty graficznej. Zysk wydajności z NVMe w praktyce jest tam malutki, że w ogóle nie idzie tego zauważyć. No chyba, że kolega na pewno na 100% i na bank wie, że wykorzystywany soft skorzystać coś z tego - ale nie sądzę, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Twój kolega pewnie w OC się nie bawi, to X jest dobrym wyborem (mi się też nie chciało tracić czasu, a dołożyć do 2600X mogłe), ale płytę spokojnie możesz na B450 dać. Ewentualnie przyciąć na 2700 i dołożyć do VGA - bo pewnie kolega ma porządny, duży monitorek min. 1440p i mu się taka 1070 bardziej przyda niż 1060.

 

Samsung 970 to przepłacanie (tak, sam mam 960 i to nie był mój najrozsądniejszy zakup). Albo lepiej kupić większy, zwykły na SATA i cieszyć się pojemnością, albo oszczędzoną kasę dołożyć do lepszej karty graficznej. Zysk wydajności z NVMe w praktyce jest tam malutki, że w ogóle nie idzie tego zauważyć. No chyba, że kolega na pewno na 100% i na bank wie, że wykorzystywany soft skorzystać coś z tego - ale nie sądzę, serio.

 

 

Dysk zmieniłem na plextora. Kolega dał się również namówić na dołożenie paru groszy. Narazie bez dysku 2tb w przyszłości dokupi sobie. Po kilku drobnych modyfikacjach wyszyło coś takiego. Pytanie tylko o zasilacz czy ta 550 da rade?

 

 

AMD Ryzen 7 2700X /3.7GHz, AM4, BOX/

1499zł

 

MSI X470 Gaming PRO /AMD X470, DDR4, AM4/

639zł

 

G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5

639zł

 

Asus GeForce RTX2070 Turbo 8GB DDR6 256bit

2299zł

 

Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

339zł

 

SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black

219zł

 

Plextor M.2 M9Pe 256GB heat sink (3000/1000MB/s)

339zł

 

bequiet! Pure Rock

139zł

 

 

 

Razem: 6112zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojniutko da radę, będzie duży zapas. Tu masz 8700K @ 4,9 (bardziej prądożerny niż 2700X) w Wiedźminie 3. Pobór na ścianie, czyli realnie masz 10% mniejsze faktyczne obciążenie zasilacza.

 

power_load_oc.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojniutko da radę, będzie duży zapas. Tu masz 8700K @ 4,9 (bardziej prądożerny niż 2700X) w Wiedźminie 3. Pobór na ścianie, czyli realnie masz 10% mniejsze faktyczne obciążenie zasilacza.

 

power_load_oc.png

 

 

Czyli zestaw jest OK? Nic już nie zmieniać? Pytam bo wiadomo 6k na kompa to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że relatywnie sporo nowych RTXów siada bo ma wadliwe pamięci? Nie chcę straszyć, ale wadę mają wszystkie serie na razie, nie tylko Ti. GW oczywiście załatwi sprawę, ale to zawsze jakiś kłopot :/

 

Poza tym fajny zestaw, nie ma się czego przyczepić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...