Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pemo93

I5 8600K VS I5 9600K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule który procesor polecacie?

 

Oczywiście pod gry.

Na starcie będzie pod msi gtx 1060 6 gb w myśli zmiana na gtx 1080

Plyta glowna to msi z370 tomahawk. Chyba ze polecacie jakas inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Kręcą się tak samo czyli 4,9/5,0GHz i mają tą samą wydajność, jedynie 9600k potrzebuje niższego napięcia i dzięki lutowiu ma niższe temperatury. 8600k i 9600k to te same procesory 9600k to tylko nowsza revizja 8600k .

 

Wybrałbym tańszą,albo Ryzena 7 który jest ihmo bardziej opłacalny.

 

W grach Ryzen 2600x/2700x dostaje lekko po tyłku od 8600k/9600k i mocno po tyłku od 8700k/9700k nie mówiąc już o 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem bo z początku padlo na wybor i5 8600k ale gdy poczytałem trochę ze ma gluta tzw a nie lutowane i te temperatury to się trochę wstrzymałem i wtedy wpadl mi i5 9600k który jak mówisz faktycznie niczym się w sumie się nie rozni tyle ze lutowany ale druga sprawa ze nie mogę poszukać testow i5 9600k na temperaturę jakie osiąga. W dodatku dodam ze mam chłodzenie wodne silent loop 240mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

No tak rozumiem bo z początku padlo na wybor i5 8600k ale gdy poczytałem trochę ze ma gluta tzw a nie lutowane i te temperatury to się trochę wstrzymałem i wtedy wpadl mi i5 9600k który jak mówisz faktycznie niczym się w sumie się nie rozni tyle ze lutowany ale druga sprawa ze nie mogę poszukać testow i5 9600k na temperaturę jakie osiąga. W dodatku dodam ze mam chłodzenie wodne silent loop 240mm

 

 

Tu masz dobry test:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak o niej mysle i chciałem się poradzić ludzi którzy posiadaja i jeden i drugi i ocenia ze swojej perspektywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcą się tak samo czyli 4,9/5,0GHz i mają tą samą wydajność, jedynie 9600k potrzebuje niższego napięcia i dzięki lutowiu ma niższe temperatury. 8600k i 9600k to te same procesory 9600k to tylko nowsza revizja 8600k .

 

 

 

W grach Ryzen 2600x/2700x dostaje lekko po tyłku od 8600k/9600k i mocno po tyłku od 8700k/9700k nie mówiąc już o 9900k.

Co jak co ale 2700X cenowo niszczy 8600K a o 8700K 9700K 9900K nie ma co wspominać bo to cyrk jest :E

Ale jednak 8700K był spoko gdy cena była normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600K jest chłodniutki:

Dzieki Tobie podjalem decyzje ze kupie i5 9600k Dzieki wielkie te 250 zl nawet to nie jest dużo a co chłodniej to chłodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen do FHD to kiepski pomysl, za duze straty do intela, bierz 9600k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen do FHD to kiepski pomysl, za duze straty do intela, bierz 9600k ;)

Tym bardziej ze posiadam monitor QHD agona 165 hz i chciałbym poczuć zapas mocy i wgl a nie tak jak teraz męka. Procesory AMD nie dziękuje miałem nie chce na razie to jest mój drugi Intel w życiu i daje rade choć skylake już idzie pomału spać gdyż kiepska sztuka mi się trafiła. A teraz druga sprawa zostać przy MOBO msi z370 tomahawk gdzie oceniają ja dobrze w stosunku do kręcenia procka czy musi być lepije z390 tomahawk np. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD sprawa oczywista, w QHD 1440p i wyższej, to GPU robi sporą robote, cpu ma mniejsze znaczenie, co pokazuje najnowszy test z xkom

 

Bect1Zc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD sprawa oczywista, w QHD 1440p i wyższej, to GPU robi sporą robote, cpu ma mniejsze znaczenie, co pokazuje najnowszy test z xkom

 

Bect1Zc.jpg

No tak ale jeśli np. kupil np. gtx 1080 ti przy i5 6600k to to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SLI zapomnij na platformie z tak ubogą liczbą linii PCI-E.

Jedna mocna karta i masz wypas.

 

9600K + coś taniego na Z370 i będzie OK.

Ten procesor po OC według testów pobiera do 110Wat, tyle co 8700 nonK.

 

Black pokazał pobór 9600K 4.9GHZ w OCCT i wyszło 105 Wat.

U mnie ten sam test pokazał 109 Wat.

Do takiego poboru wystarczy Z370 A PRO od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SLI zapomnij na platformie z tak ubogą liczbą linii PCI-E.

Jedna mocna karta i masz wypas.

 

9600K + coś taniego na Z370 i będzie OK.

Ten procesor po OC według testów pobiera do 110Wat, tyle co 8700 nonK.

 

Black pokazał pobór 9600K 4.9GHZ w OCCT i wyszło 105 Wat.

U mnie ten sam test pokazał 109 Wat.

Do takiego poboru wystarczy Z370 A PRO od MSI.

O SLI nawet nie myslalem i nie mam zamiaru do tego doprowadzać także wiesz. tyle ze kwestia jest taka czy i5 6600k gtx 1060 już więcej nie wygrzebie w grach bo np. Assasyn Creed Odyssey od 30- 40 to jest góra ile potrafi ogarnąć i to nawet na 1080p a co tu mowic o 1440p gdzie fps mam w granicach od 28- 35 fps jak dla mnie to slabe wyniki gdzie procek mam kręcony do 4,4 Ghz niestety dalej nie dal rady już. I kwestia jest taka czy jak wymienie na i5 9600k z grafika gtx 1060( lepsze sa zbyt drogie i nei mam zamiaru zmieniac na razie) czy poprawi osiągi tak by było w granicach 45 fps i wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Do FHD sprawa oczywista, w QHD 1440p i wyższej, to GPU robi sporą robote, cpu ma mniejsze znaczenie, co pokazuje najnowszy test z xkom

 

Bect1Zc.jpg

 

Czyli standard do gier lepsze 6 rdzeni Intela niż 8 rdzeni AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard do gier lepsze 6 rdzeni Intela niż 8 rdzeni AMD.

 

Owszem, lecz jedyny zysk to wyższy fps w FHD i nic poza tym, a dopłata 420 zł.

Obecnie procesory Intela są kompletnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Owszem, lecz jedyny zysk to wyższy fps w FHD i nic poza tym, a dopłata 420 zł.

Obecnie procesory Intela są kompletnie nieopłacalne.

 

Zależy dla kogo bo wiele osób straciło zaufanie do AMD w tym i ja a na Intelu wiesz jak gry działają a na AMD raz jest lepiej (jak gra ma specjalne optymalizacje dla AMD) a raz gorzej (jak wydawca oleje specjalne dodatkowe optymalizacje dla AMD). AMD od czasów Phenom I obiecywało że w grach będą tak samo wydajni jak Intel i co ? mamy rok 2018 a Ryzen 2 ma zazwyczaj wydajność jak Intel 6700 z 2015 roku, do tego AMD obsługuje ram do 3466MHz a powyżej to już tragedia z utrzymaniem stabilności. Wiem wiem zaraz zostanę zjechany przez fanów AMD bo prawda kuje mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że Ryzeny nie nadają się do gier i nie są wstanie zagwarantować 60fps ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu na cene no to 8600k. roznice doloz do plytki, szybszego ramu czy tam ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SLI nawet nie myslalem i nie mam zamiaru do tego doprowadzać także wiesz. tyle ze kwestia jest taka czy i5 6600k gtx 1060 już więcej nie wygrzebie w grach bo np. Assasyn Creed Odyssey od 30- 40 to jest góra ile potrafi ogarnąć i to nawet na 1080p a co tu mowic o 1440p gdzie fps mam w granicach od 28- 35 fps jak dla mnie to slabe wyniki gdzie procek mam kręcony do 4,4 Ghz niestety dalej nie dal rady już. I kwestia jest taka czy jak wymienie na i5 9600k z grafika gtx 1060( lepsze sa zbyt drogie i nei mam zamiaru zmieniac na razie) czy poprawi osiągi tak by było w granicach 45 fps i wyżej?

 

Tutaj jest do pobrania demo Forza4: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/forza-horizon-4-demo/9p8cp1l72jxs?activetab=pivot:overviewtab

 

Pobierz i zainstaluj.

Ja też pobiorę i zainstaluję.

Mamy takie same karty, a co najlepsze, mamy możliwość porównania tych kart przy różnych procesorach.

Mogę wyłączyć HT i będę mieć 8600K na stock zegarach, a to pokaże, jaka będzie i czy w ogóle będzie różnica w wydajności po zmianie z I5 6600K na I5 9600K.

Jak demo zostanie zainstalowane, wrzucę fotki z FPS i użyciem CPU/GPU.

 

EDIT: na poniższej fotce są ustawienia graficzne.

Ustaw je identycznie u siebie i uruchom test.

Jak wkleisz fotkę, opiszę różnice.

 

1566410400_1542052944_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co teraz biorą Intele 6/6 bedą płakać za 2 lata ,że brakuje wątków, z ryzen nie będzie tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co teraz biorą Intele 6/6 bedą płakać za 2 lata ,że brakuje wątków, z ryzen nie będzie tego problemu

 

nie będzie bo pomimo miliarda wątków i tak zaczną wcześniej zdychać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...