Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pemo93

I5 8600K VS I5 9600K

Rekomendowane odpowiedzi

Pociągnie, ale lepiej kupić młodszą z390 :)

 

A zamiast do 9600K lepiej dopłać do szybszego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszego ramu? Nigdzie pisałem jaki ram planuję kupić :>

 

2x8GB 3000mhz to raczej starczy :)

 

jeżeli w kwocie 650zł kupię dobrą płytę na z390 to kupię z390 ale jeśli musiałbym dołożyć 200zł to niestety ale wybiorę tomahawka z370 za 620zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 tomahawk to 30zl więcej.

 

To jaki ram planujesz kupić że szybszego nie ma?

 

Edit, nie zauważyłem

3000cl14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600k za 1350zł? no bez przesady, za 1100 to ja 8700k kupiowałem, weź kup AMD 2700x bo siara straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się

 

w grudniu planuje upgrade i postawiłem na 8600k ale kompletnie nie zwróciłem uwagi, że 9600k bangla na Z370

 

a więc wybór jest raczej prosty... 8600k kosztuje 1200zł a 9600k 1350zł

 

pytanie czy płyta, którą wybrałem czyli MSI z370 Tomahawk pociągnie 9600k na lekkim oc

Kup sobie z370 + 8600k + ram 3000/cl15,16 a jak chcesz płacić więcej tylko za cyfry i nazewnictwo nowe to twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600k za 1350zł? no bez przesady, za 1100 to ja 8700k kupiowałem, weź kup AMD 2700x bo siara straszna.

 

dziękuję bardzo za ryzeny

 

gram w csgo więc no thanks

 

Kup sobie z370 + 8600k + ram 3000/cl15,16 a jak chcesz płacić więcej tylko za cyfry i nazewnictwo nowe to twoja sprawa.

 

No miałem taki zamiar, ogólnie to cały komputer wymieniam na nowy i z obecnego setupu idzie tylko dysk, zasilacz i ssd

 

ale jeżeli mogę dołożyć 150zł do 9600k bez gluta to dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszego ramu? Nigdzie pisałem jaki ram planuję kupić :>

 

2x8GB 3000mhz to raczej starczy :)

 

jeżeli w kwocie 650zł kupię dobrą płytę na z390 to kupię z390 ale jeśli musiałbym dołożyć 200zł to niestety ale wybiorę tomahawka z370 za 620zł

Aha, czyli do płyty która realnie może mieć większe możliwości rozbudowy nie dopłacisz, ale już do 9600k który niczym się nie różni od 8600k już tak? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem taki zamiar, ogólnie to cały komputer wymieniam na nowy i z obecnego setupu idzie tylko dysk, zasilacz i ssd

 

ale jeżeli mogę dołożyć 150zł do 9600k bez gluta to dlaczego nie?

 

Dokładać jak ci nie szkoda możesz do wszystkiego i w nieskończoność.Procesory różnią się:

https://ark.intel.com/compare/134896,126685 - wrzuć obok 8600K, jeden ma gluta a drugi lutowany co nie ma większego znaczenia bo i tak zależeć będzie od sztuki.

Płyta główna: możesz dołożyć do Z390 tylko wykorzystasz jej możliwości i jakie jak ktoś tu pisał ? nawet w z370 nie zrobisz tego to po co ci Z390 jak nowe procesory możesz po aktualizacji biosu do Z370 włożyć.Chyba że znajdziesz porównywalną cenowo płytę z dobrą sekcją zasilania to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mi da ram 3200 lub wyżej? Nic +2fps. Oczywiście jeżeli za tydzień podczas Black Friday będę mógł wyrwać 2x8GB 3200 lub wyżej za ~600zł to to zrobię ale jeśli nie to kupię najtańsze corsairy 3000mhz za 570zł i siemano. I tak już wyjechałem poza zakładany budżet 3-3,5k. Z 8400 i 1060 6 zrobił się 8600k/9600k i 1070 ti. Sorry ale gdzieś trzeba przyoszczędzić jeśli się da. Nie potrzebuję płyty za 1000zł bo nie planuję maksymalnego oc itd. Entry level z370 czyli taki tomahawk za z370 lub z390 mi w zupełności wystarczy. Tak samo 3000mhz. Proponuję zobaczyć jaka jest różnica w grach między 3000mhz/3200mhz a 4000mhz. Uwaga spoiler = żadna. No tzn. jest jedna, różnica ceny.

 

A co mi da 9600k? Niższe temperatury, brak gluta i procesor na najnowszym chipsecie. Więc wizja dołożenia tych 150zł wydaje się całkiem sensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mi da ram 3200 lub wyżej? Nic +2fps. Oczywiście jeżeli za tydzień podczas Black Friday będę mógł wyrwać 2x8GB 3200 lub wyżej za ~600zł to to zrobię ale jeśli nie to kupię najtańsze corsairy 3000mhz za 570zł i siemano. I tak już wyjechałem poza zakładany budżet 3-3,5k. Z 8400 i 1060 6 zrobił się 8600k/9600k i 1070 ti. Sorry ale gdzieś trzeba przyoszczędzić jeśli się da. Nie potrzebuję płyty za 1000zł bo nie planuję maksymalnego oc itd. Entry level z370 czyli taki tomahawk za z370 lub z390 mi w zupełności wystarczy. Tak samo 3000mhz. Proponuję zobaczyć jaka jest różnica w grach między 3000mhz/3200mhz a 4000mhz. Uwaga spoiler = żadna. No tzn. jest jedna, różnica ceny.

 

A co mi da 9600k? Niższe temperatury, brak gluta i procesor na najnowszym chipsecie. Więc wizja dołożenia tych 150zł wydaje się całkiem sensowna.

 

Zdajesz sobie sprawę że implementacja luta od strony rdzenia została pokpiona i wcale możesz nie mieć niższych temperatur, widzę że na niektórych to magiczne słowo działa lepiej od czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładać jak ci nie szkoda możesz do wszystkiego i w nieskończoność.Procesory różnią się:

https://ark.intel.com/compare/134896,126685 - wrzuć obok 8600K, jeden ma gluta a drugi lutowany co nie ma większego znaczenia bo i tak zależeć będzie od sztuki.

Płyta główna: możesz dołożyć do Z390 tylko wykorzystasz jej możliwości i jakie jak ktoś tu pisał ? nawet w z370 nie zrobisz tego to po co ci Z390 jak nowe procesory możesz po aktualizacji biosu do Z370 włożyć.Chyba że znajdziesz porównywalną cenowo płytę z dobrą sekcją zasilania to ok.

 

No właśnie mi o to chodzi. Nie muszę brać Z390. Ale jeśli w cenie tych 650zł mam identyczną płytę z390 jak z370, z podobną sekcją zasilania to dlaczego nie miałbym brać? W z370 i tak musiałbym dołożyć te 20zł do upgradeu biosu (sam nie mam jak zrobić).

 

Właśnie dlatego tutaj piszę bo chce się dowiedzieć czy warto dopłacić te 150zł do 9600k czy nie. Bo jeżeli różnica jest groteskowa jak w przypadku ramów 3000 vs 3200 no to zostanę przy 8600k i z370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zobaczyć jaka jest różnica w grach między 3000mhz/3200mhz a 4000mhz

podeślij linka proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że implementacja luta od strony rdzenia została pokpiona i wcale możesz nie mieć niższych temperatur, widzę że na niektórych to magiczne słowo działa lepiej od czegokolwiek.

 

Tak zdaję sobie sprawę. Oglądałem video od blackwhite'a.

 

Te procesory, z tego co czytałem, są identyczne pod względem osiągów. To tak naprawdę ten sam procesor tylko z wyższym taktowaniem startowym i lutem pod ihsem. Nie chcę udawać wszystkowiedzącego.

 

Tak więc dzięki wam już wiem, że raczej nie ma sensu dopłacać. Tym bardziej jeśli ma się ograniczony budżet.

 

podeślij linka proszę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na limicie GPU jest zrobiony to nie dziwota że różnicy nie ma, po za tym dobór pamięci jest wybitnie nietrafiony, 3200MHz CL17 i 4000 CL19? toż to jakiś dramat :E Ja mam obecnie 3600 na CL15 i wydajnościowo pobije to obydwa setupy z tego filmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi o to chodzi. Nie muszę brać Z390. Ale jeśli w cenie tych 650zł mam identyczną płytę z390 jak z370, z podobną sekcją zasilania to dlaczego nie miałbym brać? W z370 i tak musiałbym dołożyć te 20zł do upgradeu biosu (sam nie mam jak zrobić).

 

Właśnie dlatego tutaj piszę bo chce się dowiedzieć czy warto dopłacić te 150zł do 9600k czy nie. Bo jeżeli różnica jest groteskowa jak w przypadku ramów 3000 vs 3200 no to zostanę przy 8600k i z370.

 

Wybór masz prosty w takim razie:

8600kz370/390ram https://www.x-kom.pl/p/312567-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-ripjaws-v-black-cl15-2x8gb.html#Specyfikacja - podkręcisz bez problemu na 3500

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaję sobie sprawę. Oglądałem video od blackwhite'a.

 

Te procesory, z tego co czytałem, są identyczne pod względem osiągów. To tak naprawdę ten sam procesor tylko z wyższym taktowaniem startowym i lutem pod ihsem. Nie chcę udawać wszystkowiedzącego.

 

Tak więc dzięki wam już wiem, że raczej nie ma sensu dopłacać. Tym bardziej jeśli ma się ograniczony budżet.

 

 

 

 

zdecyduj się co piszesz , dobrze ze zacytowałem cie bo już straciłem watek , materiał wycięty z linkowanego materiału , pomijam już fakt iz poza napisem na tafli to nic więcej nie wiadomo jakie CL i jakie dalsze ustawienia a co ważniejsze jakie transfery bo 4k wykręcić to nie problem na uciętych transferach, ale mimo wszystko Sredni wzrost ~5%+ wiec nie jest zle , ale jak chcesz system zamulac to wystarczy ci ram na 3k i nie wdawaj sie w dyskusje na temat RAM bo temat dość skomplikowany dla ciebie, a jeżeli szukasz 50 pln oszczędności to pewniej będzie dla ciebie Temat RAM pominąć , pomiń tez wartość Plyty głównej to i zamkniesz sobie drogę do darmowego przyspieszenia RAM, STOP drogi do OC sobie nie zamkniesz bo i tak droga oszczędności trafisz na d-die lub f-die, zaoszczędzić tez możesz na Coolerze bo podkręcał tez nie będziesz wiec następne 50 PLN w kieszeni , a w sumie to po co ci 1070Ti ???? co ta karta ma niesamowitego w sobie ??

 

ma5a3rn5.jpg

 

 

 

Test na limicie GPU jest zrobiony to nie dziwota że różnicy nie ma, po za tym dobór pamięci jest wybitnie nietrafiony, 3200MHz CL17 i 4000 CL19? toż to jakiś dramat :E Ja mam obecnie 3600 na CL15 i wydajnościowo pobije to obydwa setupy z tego filmu ;)

 

 

Kuba dobrze ze przyszedłeś , dzięki temu moglem kliknąć w spoiler ;) , no faktycznie test z czapy ale mimo wszystko w niektórych grach jest lekki boost , co prawda nie taki jak na naszych kościach ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mi da ram 3200 lub wyżej? Nic +2fps. Oczywiście jeżeli za tydzień podczas Black Friday będę mógł wyrwać 2x8GB 3200 lub wyżej za ~600zł to to zrobię ale jeśli nie to kupię najtańsze corsairy 3000mhz za 570zł i siemano. I tak już wyjechałem poza zakładany budżet 3-3,5k. Z 8400 i 1060 6 zrobił się 8600k/9600k i 1070 ti. Sorry ale gdzieś trzeba przyoszczędzić jeśli się da. Nie potrzebuję płyty za 1000zł bo nie planuję maksymalnego oc itd. Entry level z370 czyli taki tomahawk za z370 lub z390 mi w zupełności wystarczy. Tak samo 3000mhz. Proponuję zobaczyć jaka jest różnica w grach między 3000mhz/3200mhz a 4000mhz. Uwaga spoiler = żadna. No tzn. jest jedna, różnica ceny.

 

A co mi da 9600k? Niższe temperatury, brak gluta i procesor na najnowszym chipsecie. Więc wizja dołożenia tych 150zł wydaje się całkiem sensowna.

 

Ram szybszy? Da Ci więcej niż 9600K vs 8600K.. bo to procesor nic Ci nie da a ram tak :] Ale co ja tam wiem, no dwa FPSy doda przy średnim 500 w csie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór masz prosty w takim razie:

8600kz370/390ram https://www.x-kom.pl/p/312567-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-ripjaws-v-black-cl15-2x8gb.html#Specyfikacja - podkręcisz bez problemu na 3500

 

Dzięki. No właśnie brałem pod uwagę albo corsairy 3000 cl15 lub te gskille.

 

Test na limicie GPU jest zrobiony to nie dziwota że różnicy nie ma, po za tym dobór pamięci jest wybitnie nietrafiony, 3200MHz CL17 i 4000 CL19? toż to jakiś dramat :E Ja mam obecnie 3600 na CL15 i wydajnościowo pobije to obydwa setupy z tego filmu ;)

 

No dobrze pobijesz bo masz mniejsze opóźnienie.

 

A teraz weźmy sobie te same opóźnienia przy różnych częstotliwościach. Różnica znikoma między 3000 a 3600.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się co piszesz , dobrze ze zacytowałem cie bo już straciłem watek , materiał wycięty z linkowanego materiału , pomijam już fakt iz poza napisem na tafli to nic więcej nie wiadomo jakie CL i jakie dalsze ustawienia a co ważniejsze jakie transfery bo 4k wykręcić to nie problem na uciętych transferach, ale mimo wszystko Sredni wzrost ~5%+ wiec nie jest zle , ale jak chcesz system zamulac to wystarczy ci ram na 3k i nie wdawaj sie w dyskusje na temat RAM bo temat dość skomplikowany dla ciebie, a jeżeli szukasz 50 pln oszczędności to pewniej będzie dla ciebie Temat RAM pominąć , pomiń tez wartość Plyty głównej to i zamkniesz sobie drogę do darmowego przyspieszenia RAM, STOP drogi do OC sobie nie zamkniesz bo i tak droga oszczędności trafisz na d-die lub f-die, zaoszczędzić tez możesz na Coolerze bo podkręcał tez nie będziesz wiec następne 50 PLN w kieszeni , a w sumie to po co ci 1070Ti ???? co ta karta ma niesamowitego w sobie ??

 

ma5a3rn5.jpg

 

 

 

 

 

 

Kuba dobrze ze przyszedłeś , dzięki temu moglem kliknąć w spoiler ;) , no faktycznie test z czapy ale mimo wszystko w niektórych grach jest lekki boost , co prawda nie taki jak na naszych kościach ale jest

 

O widać co to za typ forumowicza :) Pasek ostrzeżeń powoli się napełnia. Właśnie przez taki styl odpowiadania. Nie wiesz o mnie nic, wysuwasz daleko idące (błędne) wnioski i próbujesz zgrywać chojraka ą ę.

 

Jeżeli masz odpowiadać w taki sposób to nie wdawaj się w dyskusję bo jak widać jest to dosyć skomplikowany temat dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak twierdzisz , po pierwsze to twoje słowa względem RAM= Zero korzyści to tak po skrócie przy czym nawet cena niekorzystna jak już wspomniałeś,

 

co do Paska to właśnie dzięki takim lub innym znaFcom ktos kto przedstawia Fakty otrzymuje Pasek na PCLabie oczywiście trzeba użyć tez jednostki konwersacji przeciwnika , ale ty się nie masz co martwic bo ZnaFcy maja taryfy ulgowe :P

 

sory jeżeli widzę taki wpis to powiedz jak mam zareagować jeżeli przerabiałem każdy scenariusz od 3200Mhz po 4400Mhz i wiem jak się sprawy maja i jak system współpracuje z Softem w rożnych konstelacjach, ale wiem tez ze ci co szukają oszczędności to właśnie łapią się wpisów typu "szybki RAM nic nie daje", Taka interpretacja tłumaczysz sobie właśnie ze Tu możesz zaoszczędzić, w dodatku linkujesz materiałem którego nawet nie rozumiesz ,

przykro mi ze właśnie podczas konwersacji gdzie od razu pokazujesz ze faktycznie to potrzebujesz Rady jak ogarnąć idealny SetUp,

 

nie będę cie namawiał ani na Procesor ani na RAM po prostu kup sobie to co cie się podoba, tylko przeglądnij Tematy Podkręcanie tematy RAM a szczególnie Płyty główne+ osiągi OC RAMu i Procesora , i jak się już dobrze rozglądniesz to tak naprawdę wybór Płyt głównych zawęzi się dość mocno , Tak samo RAM, a właśnie RAM tu polecają Ram + podkręcisz bez problemów do 3500 , zgadza się po części "kwestia tylko jak stabilnie i wydajnie",

 

podam tylko przykład tej samej Konstelacji materiał nagrywany NVENC , i nie mowie ze jest tych FPS więcej , jest ich więcej minimalnych jak i zazwyczaj jest ich faktycznie więcej co generuje większą Średnią FPS a ile % jest to zależne od Softu , mogę ci tylko powiedzieć ze komfortowo jest lepiej

 

gbnuqlwq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest szansa coś wydusić z ramu ;)

 

Bez problemu a ile to gadaj z płytą.

K6 - 1.340v / 3500MHz Hynix pewnie jak dowoltuje pójdą wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z370 tomahawk i 8600k podkrecic sie udalo normalnie na 4,8 tez by sue dalo na 4,9 ale z wyraznie wyzszym napieciem. Przy 5 ghz moja sztuka sie wysypywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...