Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berserker1

Rozmiar folderów na dysku systemowym a rzeczywisty rozmiar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli klikam na dysk SSD systemowy C prawym przyciskiem i właściwości to pokazuje 34 GB zajęte. Jeśli wejdę dalej do C i podświetlę wszystkie foldery - również ukryte i wtedy pokazuje rozmiar 30,9 GB a rozmiar na dysku 25,6 GB ( na który patrzeć?) - to gdzie te 2,9 GB różnicy się podziało? Czy rozmiar folderu Windows wynoszący rozmiar na dysku 12,7 GB i rozmiar 16GB to właściwe wartości dla win 10? Hibernacja i przywracanie systemu wyłączone jest. Jak daję oczyszczanie dysku i oczyść pliki systemowe to tam jest pozycja tymczasowe pliki internetowe 1,22GB, których nie usuwa mimo klikania oczyść. Co można jeszcze bezpiecznie usunąć w win 10 żeby zwiększyć rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie policzyłeś ukrytego pliku pagefile.sys

 

Co można jeszcze bezpiecznie usunąć w win 10 żeby zwiększyć rozmiar?

katalog System32...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo plików nie zapełnia w 100% pojedynczych jednostek alokacji, to jest taki efekt. ... a może to nie to, bo u mnie różnica w wielkości katalogu windows jest znacznie mniejsza niż 5GB:

Rozmiar: 17,5 GB (bajtów: 18 804 988 918)

Rozmiar na dysku: 17,5 GB (bajtów: 18 863 939 584)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ironia z usunięciem system32 czy nie? :) Czy przy 16 GB RAMu warto mieć plik stronicowania pamięci? Jak można go wyłączyć w win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 16 GB RAM wyłączyłem 7 lat temu i jest OK, ale jak masz jakąś grę co wymaga np. 20GB RAM, to będziesz musiał włączyć (ja jeszcze takiej nie miałem). Wyłącza się podobnie jak w innych windows: prawym w ten komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, zakładka zaawansowane, część wydajność - ustawienia, zakładka , zmień, zaawansowane, bez pliku stronicowania. Później plik pagefile można usunąć z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio jeszcze pytasz czy to ironia z system32? :hmm:

 

Co do pliku pamięci wirtualnej to w kwestii jej wyłączania czy zmiany rozmiaru nic się nie zmieniło, wszystkie ustawienia są w tym samym miejscu co w win7.

Czy przy 16 GB jest potrzebna pamięć wirtualna? Zależy w co grasz i z czego korzystasz.

Wielkości katalogu windows są jak najbardziej w porządku. Zazwyczaj różnica jest w drugą stronę, czyli rozmiar pliku czy katalogu jest mniejszy niż rozmiar na dysku. To co masz podane przy określeniu rozmiar to jest rzeczywisty rozmiar sprawdzanych danych. To co masz podane przy rozmiar na dysku, to jest rozmiar jaki te dane zajmują fizycznie na dysku. W przypadku win10 Microsoft wreszcie nauczył się co to jest dobre gospodarowanie miejscem na dysku i upychają dane jak i gdzie się da, do tego pewnie gdzieś coś jest skompresowane i takim sposobem rozmiar danych jest większy niż faktycznie zajmowana przez te dane przestrzeń na dysku (to tak bardzo ogólnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klikam na dysk SSD systemowy C prawym przyciskiem i właściwości to pokazuje 34 GB zajęte. Jeśli wejdę dalej do C i podświetlę wszystkie foldery - również ukryte i wtedy pokazuje rozmiar 30,9 GB a rozmiar na dysku 25,6 GB ( na który patrzeć?) - to gdzie te 2,9 GB różnicy się podziało? Czy rozmiar folderu Windows wynoszący rozmiar na dysku 12,7 GB i rozmiar 16GB to właściwe wartości dla win 10? Hibernacja i przywracanie systemu wyłączone jest. Jak daję oczyszczanie dysku i oczyść pliki systemowe to tam jest pozycja tymczasowe pliki internetowe 1,22GB, których nie usuwa mimo klikania oczyść. Co można jeszcze bezpiecznie usunąć w win 10 żeby zwiększyć rozmiar?

Nie wiem co tym tam trzymasz na tym dysku C, bo np u mnie wszystkie foldery na dysku C zajmują niecałe 15 GB i to z plikiem wymiany o wielkości 1 GB, który także jest na dysku C:

 

Schowek01_qwhsanw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania - jak usunąć tymczasowe pliki internetowe z okienka oczyszczania dysku bo nie idzie tego usunąć - cały czas widnieje ta sama wartość 1.22 GB?

Zamieszczam dwa obrazki - czyżby błędne wskazania windowsa?

 

https://imgur.com/a/RLPEYDg

 

 

Proszę zwrócić uwagę na pliki tymczasowe, ze najpierw 400 MB a po wejściu dalej ponad 1 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie jakiś program do czyszczenia systemu, choćby darmową wersję CCleaner i ci to wszystko powywala. Skoro na dysku C masz zajęte aż 35 GB, to musi tam być niezły syf, bo tyle, to nawet Windows 7 mi na dysku nie zajmował, a on zajmuje sporo więcej miejsca na dysku niż Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...