Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gingers92

Tv do netflixa i xboxa do 5I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupu tv. Bedzie on sluzyl do ogladania netflixa oraz do grania na konsoli. Zalezy mi na ladnych kolorach i szybkim procesorze. Jakie firmy/modele polecacie? Budżet wstepny to max 5tyś. A jesli chodzi o rozdzielczosc to mysle ze ok 40/50"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz 50 cali: Sony KD-49XE9005 a tutaj jeszcze 55 cali: Samsung 55NU8042. Oba te modele idealnie sprawdziły by się do Netflixa/konsoli moim zdaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie warto dołożyć niewiele do LG B8? Około 5,5k a obraz dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem właśnie ile cali tv by musiał mieć i wyszlo tak okolo 45 cali. Wiecej nie potrzeba (zbyt bliska odległość od tv i by się zle ogladalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko poniżej 55 cali nic ciekawego nie kupisz. Często nawet te same modele ale mniejsze mają gorsze matryce albo 60hz zamiast 120hz. W Dzisiejszych czasach nie ma sensu kupować nic mniejszego jak 55cali. Spokojnie można oglądać z 1.5m 55cali przy 4k

 

W kwocie ponad 5tyś to tylko LG B8 to prawdziwy kiler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem właśnie ile cali tv by musiał mieć i wyszlo tak okolo 45 cali. Wiecej nie potrzeba (zbyt bliska odległość od tv i by się zle ogladalo)

Nie jest to prawda, naprawdę, to tylko tak się wydaje, że "źle by się oglądało". Sam kiedyś tak myślałem dopóki nie zobaczyłem w sklepie tych największych TV z metra :E

 

50cali moim zdaniem to totalne minimum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym podłączyć się pod temat ponieważ sam stoję przed zakupem telewizora 4k typowo pod netflixa + xboxone. Jedyne na czym mi zależy to fajny smart + dobre odświeżanie i w miarę mały inputlag. Pytanie czy coś poniżej 50" ma sens ? Samsung niektóre modele oferuje 49"

 

EDIT:

 

Co sądzicie o:

1) LG 49SK8500

2) KD-43XF8096B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dobrym odświeżaniu to tylko SAMSUNG UE55NU8042 mniejsze telewizory masz wszystkie 60hz nawet wysokie modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dobrym odświeżaniu to tylko SAMSUNG UE55NU8042 mniejsze telewizory masz wszystkie 60hz nawet wysokie modele

 

o tego nie wiedziałem, nawet sony i jego magiczne Motionflow XR 400 Hz to też ściema ? coś jak renderowanie ps4 PRO do 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko upłyniacz do gier sie nie przyda bo powoduje gigantyczni input lag. Samsung ma prawdziwe 120hz i jeszcze specjalny upłynniacz do gier ktory nie powoduje laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten LG B8 to nie ma pseudo 4k (matryca WRGB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mylisz to z IPS od LG. Oled to bezkompromisowa jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko upłyniacz do gier sie nie przyda bo powoduje gigantyczni input lag. Samsung ma prawdziwe 120hz i jeszcze specjalny upłynniacz do gier ktory nie powoduje laga

 

To w takim razie chyba biorę tego samsunga bo nie ma nic lepszego jakość/cena (tak mi się przynajmniej wydaje ;)). LG B8 niestety trochę za drogi. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia ...pewnie poruszana milion razy ale w praktyce nie wiem jak to jest, czy wzrok nie będzie mi się psuł/męczył jeżeli odległość od TV będzie w okolicach 2m ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem NU8072 :) Jutro wielkie testowanie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...