Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alhaz

Co do 3440x1440?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przyszedł czas, że w końcu się ogarnąłem w pracy i mam czas na zakup GPU do PC. Aktualnie posiadam monitor Dell U3417W, 34" 3440x1440, niestety 60Hz, ale przynajmniej kolory ładne bo fabrycznie kalibrowany.

Zmieniac go nie bede bo do pracy jest idealny.

 

Chcialbym najpozniej na poczatku grudnia (wiem, slaby okres :D), kupic nowa karte graficzna do tego monitora, jednak kompletnie nie wiem czy brac cos z RTX czy moze AMD ma cos sensownego do tej rozdzialki (jakas Vega64 z Amazon)?

 

istotna reszta konfigu:

Ryzen 2700X (stock cooler) + Gigabyte Aorus Ultra Gaming

2x8GB HyperX FuryBlack 2400Mhz (moje zenujace OC na 2666Mhz)

BeQuiet StraightPower 650W 11

3x 480GB SSD (raid0)

 

Gry w jakie gram, albo planuje pograc:

 

- Wiedzmin 3

- Warhammer Total War

- Fallout 4

- Observer

- Quake Champions

 

No i teraz pytanie czy jestem skazany na RTX 2080? Jesli tak to jaki model najlepiej brac? W ogole AMD ma jakas sensowna alternatywe w tej rozdzielczosci? Ta Vega 64 to serio taka kupa?

 

Wiem, ze RTX ma problemy z pamiecia od Microna, wiem ze to bardzo slabo oplacalna karta teraz ale znudzilo mi sie granie na PS4 Pro i generalnie nie wiem co robic, bo czlowiek jednak by sobie chetnie pogral a jest w kropce :D Budzet to mysle ze 3,5-4k brutto styknie (chyba ze warto dolozyc). Mam w planach na koniec roku wodowac calosc, ale wszystko zalezy czy kupie GPU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić po protu 1080ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić po protu 1080ti :E

 

Nie chce się pchać w "starą serię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się pchać w "starą serię".

Vega choć najnowszy produkt AMD, to nowa już nie jest, żre dużo prądu i wydajnościowo raczej ustępuje 1080ti, wiec chyba jednak skazany jesteś na 2080 w takim wypadku.

 

PS Do vegi rekomendowany zasilacz(choć pewnie nie minimalny) to chyba 750tka, więc musiał byś pomyśleć tez o jego zmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega choć najnowszy produkt AMD, to nowa już nie jest, żre dużo prądu i wydajnościowo raczej ustępuje 1080ti, wiec chyba jednak skazany jesteś na 2080 w takim wypadku.

Vega to w większości tytułów ustępuje 1080, RTX 2080>=1080TI

Także Amd niestety na razie daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega to w większości tytułów ustępuje 1080, RTX 2080>=1080TI

Także Amd niestety na razie daleko w tyle.

To moje "raczej" to było ot tak o, jak przecinek :E, a ze pisałem wcześniej o 1080ti, to o nie właśnie wspomniałem. No nie ważne "raczej" nie ma sensu się w nią pchać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, czyli tak jak myslalem, 2080 jedyna sluszna droga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, czyli tak jak myslalem, 2080 jedyna sluszna droga :D

Tak mi się wydaje, a i dreszczyk emocji z RTXami. Padnie czy nie padnie. :E

Sam czekam na 2080 TI ale jeszcze poczekam, może na mikołajki będzie. :kwasny:

A już w bym wieśka polatał w 4K60FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy taki RTX 2070 FE pociągnie jakoś the gry w "cinematic experience" chociaż? :D Widzę, że roznica pomiedzy rtx 2070 fe a jakims tanim 2080 to okolo 1k pln. Warto dokladac? Bo ja nie lubie bez sensu przeplacac jak nie ma po co nawet jesli mam kase.

 

Czy lepiej wziac rtx 2070 na przeczekanie do serii 3xxx?

 

No i pytanie sklep NV wystawi mi fakture VAT na firme? Ktos kupowal od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 21:9 3440x1440 i jak chcesz grać w najnowsze tytuły to minimum 1080ti/rtx2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 21:9 3440x1440 i jak chcesz grać w najnowsze tytuły to minimum 1080ti/rtx2080

 

No tyle to ja sam wiem, ale te gry co napisałem w pierwszym poście to nie są nowości. A dodatki typu RayTracing mnie tyle interesują co zeszłoroczna wiosna.

Generalnie gram na komputerze rzadko, ale ostatnio mnie jakoś naszło żeby w końcu nadrobić zaległości i nie wiem czy to jest warte wydawania tych 4k pln dlatego myślę nad tańszą alternatywą typu RTX 2070.

Kartę wezmę na fakturę więc i tak VAT etc. odliczę, ale nie wiem czy sklep NV też mi fakturę wystawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle to ja sam wiem, ale te gry co napisałem w pierwszym poście to nie są nowości. A dodatki typu RayTracing mnie tyle interesują co zeszłoroczna wiosna.

Generalnie gram na komputerze rzadko, ale ostatnio mnie jakoś naszło żeby w końcu nadrobić zaległości i nie wiem czy to jest warte wydawania tych 4k pln dlatego myślę nad tańszą alternatywą typu RTX 2070.

Kartę wezmę na fakturę więc i tak VAT etc. odliczę, ale nie wiem czy sklep NV też mi fakturę wystawi?

Pytanie o fakturę najlepiej skieruj do sklepu NVidia. Wiedźmin 3 w podanej przez ciebie rozdzielczości na RTX 2070 spokojnie osiągnie 60 FPS.

Nie wiem czy wiesz i czy ma to dla ciebie znaczenie, ale FE nie ma trybu półpasywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o fakturę najlepiej skieruj do sklepu NVidia. Wiedźmin 3 w podanej przez ciebie rozdzielczości na RTX 2070 spokojnie osiągnie 60 FPS.

Nie wiem czy wiesz i czy ma to dla ciebie znaczenie, ale FE nie ma trybu półpasywnego.

 

Napisalem im, ale nadal nie odpowiedzieli o fakture. W formularzu zamowienia nie ma opcji na wpisanie NIP, jest tylko nazwa firmy.

Jak W3 ogarnie 60fps na RTX 2070 to chyba wszystko inne z listy jest mniej wymagajace.

 

Z tym trybem polpasywnym mnie troche zmartwiles, to moze jednak brac jakiegos Gigabyte?

 

np. takie cos -> https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce3-8gb-gddr6-gv-n2070wf3-8gc-p1303647

 

Nie wiem tylko bo testu tej karty nie ma w necie nigdzie, czy jest to karta duzo slabsza niz wersja FE? Od razu mowie ze nie chce MSI bo akurat ta firma mnie odrzuca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FV to zapytaj swojej księgowej lepiej jak to ogarnąć, bo sklep NV jest w Irlandii, to raz, a dwa zorientuj się o ile gorsze warunki GW (okres) będziesz miał biorąc na firmę. VAT fajnie oszczędzić, ale Cipo wiem że już dawno na firmę nic z PL nie biorę, bo raz, że nie masz 14 dni na zwrot w ogóle, to jeszcze w zdecydowanej większości wypadków GW skraca się do 1 roku. Procki i memki to jeszcze ok bo się nie psujo, ale mobo, VGA itd. to nigdy na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FV to zapytaj swojej księgowej lepiej jak to ogarnąć, bo sklep NV jest w Irlandii, to raz, a dwa zorientuj się o ile gorsze warunki GW (okres) będziesz miał biorąc na firmę. VAT fajnie oszczędzić, ale Cipo wiem że już dawno na firmę nic z PL nie biorę, bo raz, że nie masz 14 dni na zwrot w ogóle, to jeszcze w zdecydowanej większości wypadków GW skraca się do 1 roku. Procki i memki to jeszcze ok bo się nie psujo, ale mobo, VGA itd. to nigdy na firmę.

 

O tego nie wiedzialem, wiec pewnie VAT-EU byl potrzebowal. Kurde no z ta gwarancja zwlaszcza ze to na firme bedzie 1 rok to nie pomyslalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem im, ale nadal nie odpowiedzieli o fakture. W formularzu zamowienia nie ma opcji na wpisanie NIP, jest tylko nazwa firmy.

Jak W3 ogarnie 60fps na RTX 2070 to chyba wszystko inne z listy jest mniej wymagajace.

Nie grałem w Observer, ale z tego co tak na szybko zerknąłem na Youtube to ta gra ma chyba strasznie wysokie wymagania, na GTX 1080 Ti w 4k są spadki poniżej 30 FPS.

 

Z tym trybem polpasywnym mnie troche zmartwiles, to moze jednak brac jakiegos Gigabyte?

 

np. takie cos -> https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce3-8gb-gddr6-gv-n2070wf3-8gc-p1303647

 

Nie wiem tylko bo testu tej karty nie ma w necie nigdzie, czy jest to karta duzo slabsza niz wersja FE? Od razu mowie ze nie chce MSI bo akurat ta firma mnie odrzuca :D

Ja mam GIGABYTE RTX 2070 GAMING OC 8G. Różni się tym od Windforce, że chłodzenie ma cztery zamiast dwóch rurek cieplnych i karta jest fabrycznie lekko podkręcona. Chłodzenie na domyślnych ustawieniach, przy pełnym obciążeniu jest dosyć głośne. Ja zmniejszyłem TDP karty do 60%, dzięki temu pracuje na niższym napięciu, zużywa mniej prądu, mniej się grzeje i w związku z tym jest o wiele cichsza a wydajność tylko nieznacznie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niewygodny monitor.

RTX2070 już teraz przy tej rozdziałce nie zawsze trzyma 60fps, w bardziej wymagających tytułach będą zgrzyty. Nawet RTX2080 będzie z niewielkim zapasem ponad 60fps w grach, które wyszły jakiś czas temu, a co będzie przy nowych optymalizacyjnych cukiereczkach?

 

Dla mnie obecnie dalej nie ma karty do 4K. 2080Ti z powodzeniem i z zapasem ogarnia 1440p, większa rozdziałka nie ma sensu, chyba, że ktoś chce wydać 5k na karte i przy nadchodzących grach ujrzeć >60fps ;/

 

Ja myśle nad RTX2070... ale do FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niewygodny monitor.

RTX2070 już teraz przy tej rozdziałce nie zawsze trzyma 60fps, w bardziej wymagających tytułach będą zgrzyty. Nawet RTX2080 będzie z niewielkim zapasem ponad 60fps w grach, które wyszły jakiś czas temu, a co będzie przy nowych optymalizacyjnych cukiereczkach?

 

Dla mnie obecnie dalej nie ma karty do 4K. 2080Ti z powodzeniem i z zapasem ogarnia 1440p, większa rozdziałka nie ma sensu, chyba, że ktoś chce wydać 5k na karte i przy nadchodzących grach ujrzeć >60fps ;/

 

Ja myśle nad RTX2070... ale do FullHD

 

 

Wiem, że niewygodny do zakupu GPU, ale gram sporadycznie jak mnie najdzie ochota. Normalnie to od 2 lat cisnę na PS4 Pro bo jednak większy komfort na tv. Zanim ogram te stare gry z listy to minie pewnie 1 rok albo więcej :)

 

Nie grałem w Observer, ale z tego co tak na szybko zerknąłem na Youtube to ta gra ma chyba strasznie wysokie wymagania, na GTX 1080 Ti w 4k są spadki poniżej 30 FPS.

 

 

Ja mam GIGABYTE RTX 2070 GAMING OC 8G. Różni się tym od Windforce, że chłodzenie ma cztery zamiast dwóch rurek cieplnych i karta jest fabrycznie lekko podkręcona. Chłodzenie na domyślnych ustawieniach, przy pełnym obciążeniu jest dosyć głośne. Ja zmniejszyłem TDP karty do 60%, dzięki temu pracuje na niższym napięciu, zużywa mniej prądu, mniej się grzeje i w związku z tym jest o wiele cichsza a wydajność tylko nieznacznie spada.

 

O dzieki za info to będę szukał tej kart w tygodniu po sklepach w dobrej cenie, może coś upoluje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak grasz sporadycznie, to kup tańszą kartę i graj na średnich detalach w natywnej rozdzielczości(Jakość PS4 pro)- po co wydawać kupę kasy na kartę jak się nie gra? Za 1100zł masz RX580 8GB i po cięciu detali w 3440x1440 będzie git.

 

Z drugiej strony wydasz powiedzmy te 2500zł na RX2070, potestujesz, zagrasz i będzie leżeć. Za pół roku będziesz chciał coś odpalić i po 5 minutach otworzysz nowy temat "Jaka karta do 3440x1440@60fps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak grasz sporadycznie, to kup tańszą kartę i graj na średnich detalach w natywnej rozdzielczości(Jakość PS4 pro)- po co wydawać kupę kasy na kartę jak się nie gra? Za 1100zł masz RX580 8GB i po cięciu detali w 3440x1440 będzie git.

 

Z drugiej strony wydasz powiedzmy te 2500zł na RX2070, potestujesz, zagrasz i będzie leżeć. Za pół roku będziesz chciał coś odpalić i po 5 minutach otworzysz nowy temat "Jaka karta do 3440x1440@60fps"

 

 

Gram sporadycznie, to wezmę RTX 2070, to już dla mnie absolutne minimum. Bez problemu mógłbym wydać kasę np. na takiego 2080Ti, ale to już wiem, że nie ma sensu :D

 

Co do 60fps, to nie mam ciśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...