Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prosiacek

Nieznane urządzenie USB, help ludzie...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

trafiła mi się płyta z jakimiś problemami z USB (chyba). Nie potrafię tego opanować.

Objawy:

 

1. Randomowo pojawia się w menedżerze urządzeń pozycja "Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się), a we właściwościach tej pozycji "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)"

Często znika, czasem się pojawi, ale bywa tak, że praktycznie co chwila pojawia się komunikat.

Wszystko co mogłem to poinstalowałem. Sprawdzem usuwając powszczególne urządzenia i zdaje się, że nic co mam obecnie podpięte, nie powoduje tego problemu, bo i tak pojawia się to "Nieznane urządzenie".

 

2. Myszka podpięta traci ustawienia DPI, tzn. po każdym uruchomieniu komputera trzeba na nowo ustawiać DPI (bardzo irytujące).

 

3. Hub USB w monitorze też nie działa poprawnie. Do huba podpięty jest pad od Xboksa, który normalnie miga jakby był podłączony do wyłączonego komputera (cały okrąg - 4 diody, mrugają), zamiast stale świecącej jednej diody. Podłączona jest też kamera USB i żeby zaczęła działać, trzeba ją podłączyć i odłączyć.

4. Już nie mówię, że dyski twarde są na liście do bezpiecznego usuwania sprzętów, czego imho też nie powinno być.

 

 

Czy to jest kwestia zasilania? Płyta na RMA?

 

Spec:

ASRock z370 Extreme 4, v. 3.10;

i8600k

Corsair 2x8GB

Coolermaster 600W

Win 10 Home (oczywiście x64)

 

P.S. Nie trafiłem w subforum :/ Przepraszam.

post-136496-15420428610346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Wyłącz komputer z zasilania i włącz go po 2 minutach. To problem występujący na Intelu od Z170 do Z370. Przynajmniej u mnie to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem występujący na Intelu od Z170 do Z370. Przynajmniej u mnie to pomaga.

 

 

He? :hmm: Miałam wiele płyt z z170 i na żadnej nie było problemu z usb, jedynie 3.0 tutaj rozwiązaniem był bios np w z170 deluxe gdzie urzadzenia znikały ale nie było problemów typu urzadzenie przestało poprawnie działać itp.

 

 

Takie akcje mogą też być np. gdy podpinamy przez panel w obudowie, długą przedłużkę usb, hub bez zasilania, wadliwe urządzenie, hub usb made in czajna, kieszeń HDD usb made in czajna z marnym zasilaniem albo zerowym lub jeszcze gorzej bez diody i zasilanie idzie na usb komputera.

 

Najlepiej podpiać wszystko pod płytę bezposrednio jak znowu to sie zdaży zostawić tylko jedną rzecz i tą metodą prób można wykluczyć powyższe co napisałam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz komputer z zasilania i włącz go po 2 minutach. To problem występujący na Intelu od Z170 do Z370. Przynajmniej u mnie to pomaga.

Hmm oki, spróbuję. Jednak nie wiem dlaczego ta myszka się resetuje. Jakby płyta w całości odcinała napięcie od USB...

 

Takie akcje mogą też być np. gdy podpinamy przez panel w obudowie

Panel jest podpięty - obudowa SPC Aquarius (czyli w sumie tani chińczyk, ale żeby aż tak?). Próbowałem bez panela i też wyskakuje błąd.

 

długą przedłużkę usb, hub bez zasilania, wadliwe urządzenie, hub usb made in czajna, kieszeń HDD usb made in czajna z marnym zasilaniem albo zerowym lub jeszcze gorzej bez diody i zasilanie idzie na usb komputera.

Nic z powyższego nie ma miejsca, Hub USB jest w monitorze Samsunga. Wszystko co jest podpięte teraz, było podpięte pod poprzednią płytę - Z97 Gigbyte Gaming 3 i zero problemów.

 

Najlepiej podpiać wszystko pod płytę bezposrednio jak znowu to sie zdaży zostawić tylko jedną rzecz i tą metodą prób można wykluczyć powyższe co napisałam..

No właśnie zacząłem od podpiętej samej myszy i klawiatury, i błąd dalej wywalał, więc nawet nie dokładałem kolejnych urządzeń... :/

Obecnie jest mysz, klawiatura, CH Pro Pedals i hub usb, pod którym z kolei są kamera PS3 pro i xbox pad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod 43 to według stron microsoftu sterownik zgłosił błąd awaria urządzenia.

 

 

Z ciekawości co to za myszka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod 43 to według stron microsoftu sterownik zgłosił błąd awaria urządzenia.

 

 

Z ciekawości co to za myszka ?

A4 Tech Oscar x760

 

O, a teraz pojawiły się już dwa błędy.

post-136496-15420613849033_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że instalowałeś sterowniki, do chipsetu też ? https://downloadcenter.intel.com/product/125903/Intel-Z370-Chipset

Dobrze też mieć ostatni bios płyty głównej.

 

Hub usb z monitora nie musi być kompatybilny z usb 3.x

 

W windowsie w ustawieniach planu zasilania znajdziesz opcje ustawienie wstrzymania selektywnego usb to może pomóc na kamerę którą musisz wyjmować i wkładać

 

Co do myszki tutaj nie jestem pewna, ale ustawienia dpi powinien zachować program od tej myszki ? Ewentualnie jak nie ma programu a mysz nie ma wewnętrznej pamięci to może w biosie jest taka funkcja jak zasilanie portów usb i włączyć na stałe

 

Moja stara logitecha dpi zapisany był w programie od myszki i nawet jak port usb sie zmieniło, zainstalowała sie i dpi było takie jakie powinno, nowa to ma zapisane w sobie i moge podłączyć ja do dowolnego pc i ma takie dpi jakie ustawiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że instalowałeś sterowniki, do chipsetu też ? https://downloadcenter.intel.com/product/125903/Intel-Z370-Chipset

Dobrze też mieć ostatni bios płyty głównej.

Hmm, dzięki za link - instalowałem ten publikowany przez ASRock, podany przez Ciebie na stronie Intela, ma niby ten sam numer wersji, ale późniejszą datę. Spróbuję :) Mogę zainstalować na bieżący czy wywalić obecny? Dziwne, że Win10 sam nie aktualizuje takich sterowników.

 

Hub usb z monitora nie musi być kompatybilny z usb 3.x

Hub jest niby 3.0 (https://www.samsung.com/pl/business/business-monitors/wqhd-ls32d85ktsr/ls32d85ktsren/). Do Z97 Gigabyte'a też był podpięty pod USB 3.0 i działało bez problemów.

 

W windowsie w ustawieniach planu zasilania znajdziesz opcje ustawienie wstrzymania selektywnego usb to może pomóc na kamerę którą musisz wyjmować i wkładać

Dzięki, już sobie o tej opcji przypomniałem i przestawiłem - czekam na efekty :)

 

Co do myszki tutaj nie jestem pewna, ale ustawienia dpi powinien zachować program od tej myszki ? Ewentualnie jak nie ma programu a mysz nie ma wewnętrznej pamięci to może w biosie jest taka funkcja jak zasilanie portów usb i włączyć na stałe

Tutaj znów - na Gigabyte Z97 było spoko (mysza ma raczej wewnętrzną pamięć). W BIOS ASRocka jest opcja, która nazywa się jakoś "power on USB mouse" - jeszcze nie sprawdzałem w manualu :E, ale włączyłem enabled (chyba nie pomogło, nie wiem czy to czasem nie opcja włączania pc przez myszkę - doczytam).

 

Moja stara logitecha dpi zapisany był w programie od myszki i nawet jak port usb sie zmieniło, zainstalowała sie i dpi było takie jakie powinno, nowa to ma zapisane w sobie i moge podłączyć ja do dowolnego pc i ma takie dpi jakie ustawiłam.

Program może jakiś jest, ale nie używam. Jest fizyczny przełącznik. Na razie jadę na bazowym i zwiększyłem czułość w Panelu Sterowania.

 

Ogólnie jestem zaskoczony, na tej płycie jest tak mało portów USB, a każdy to jakaś inna generacja, część na zewnętrznych sterownikach, namieszane jest strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/monitors/thread-id/145/page/2

 

Może to bedzie rozwiązanie Twojego problemu. Tylko musisz sam znależć sterownik do swojego monitora

 

 

W opiniach na zachodnich stronach i sklepach przy modelu WQHD S32D850T widać dużo ludzi jest niezadowolonych przez problemy z hubem. W zasadzie w dużo różnych modelach, pewnie ten sam hub wkładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

He? :hmm: Miałam wiele płyt z z170 i na żadnej nie było problemu z usb, jedynie 3.0 tutaj rozwiązaniem był bios np w z170 deluxe gdzie urzadzenia znikały ale nie było problemów typu urzadzenie przestało poprawnie działać itp.

 

 

Takie akcje mogą też być np. gdy podpinamy przez panel w obudowie, długą przedłużkę usb, hub bez zasilania, wadliwe urządzenie, hub usb made in czajna, kieszeń HDD usb made in czajna z marnym zasilaniem albo zerowym lub jeszcze gorzej bez diody i zasilanie idzie na usb komputera.

 

Najlepiej podpiać wszystko pod płytę bezposrednio jak znowu to sie zdaży zostawić tylko jedną rzecz i tą metodą prób można wykluczyć powyższe co napisałam..

 

No to mało wiesz ja miałem kilka płyt Z170, Z270, Z370 od MSI oraz AsRock i na każdej prędzej czy później był błąd "Nieznane urządzenie SuperSpeed" po odłączeniu myszki błąd znikał a po ponownym wpięciu mychy błąd wracał, dopiero niedawno odkryłem że płyty Intela nie wyłączają portów USB i trzeba po wgraniu UEFI lub resecie uefi wyłączyć komputer z prądu i dopiero po tym nieznane urządzenie zmienia się w "Rodzajowy koncentrator USB SuperSpeed"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki Wam wielkie za pomoc, na razie jest ok. Trudno powiedzieć co pomogło, ponieważ jak zwykle robiłem wszystko :E Mam wrażenie, że najwięcej dało wyłączenie sterowników od zewnętrznych dostawców - zarówno przy sata jak i usb. Na razie spokój (puk puk), chociaż myszka dalej gubi ustawienia po wyłączeniu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...