Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bestey

Opłaca się dołożyć 4GB ram do laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop ma 4gb. Opłaca się dołożyć jeszcze kostke 4gb? Laptop głównie do yt, fb, lol, rl. Jak to się przełoży na wydajność?

Specyfikacje: 4gb ram ; HD Graphics 4000 ; i5-3320M ; hdd 320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zauważalnie brakuje ramu(np.wiele kart)

Warto kupić SSD w obecnej cenie jak są tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego dołożyłem (miałem 4GB, teraz mam 8GB), w grach nie odczułem wielkiej różnicy, ale w ogólnym użytkowaniu laptop stał się znacznie szybszy. Choć jeśli nie masz w laptopie SSD najpierw dołożyłbym właśnie ten dysk np. 128GB na system i najważniejsze programy, wyjdzie taniej niż 4gb ram'u więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo zwiększenie RAMu 4->8GB to ma to sens, zwłaszcza gdy masz jednocześnie kilka otwartych kart czy programów. W starej dwurdzeniowej stacjonarce taka operacja znacznie usprawniła pracę komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma 4gb. Opłaca się dołożyć jeszcze kostke 4gb? Laptop głównie do yt, fb, lol, rl. Jak to się przełoży na wydajność?

Specyfikacje: 4gb ram ; HD Graphics 4000 ; i5-3320M ; hdd 320

 

Grasz w LOLa? Dołóż drugą kość FPS wzrośnie wyraźnie. Będziesz miał Dual Chanel zamiast Single Chanel. Ma to bardzo duże znaczenie przy korzystaniu z iGPU a takie masz właśnie w laptopie.

 

W cenie 4GB DDR3 uzywek (50-60zl) z SSD i tak nie poszaleje, ale też by nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...