Skocz do zawartości
Rfck

Dodatkowe porty RJ45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam router z 4 gniazdami RJ45 niestety wszystkie już wykorzystałem, a potrzebuję ich więcej.

W jaki sposób można dodać więcej gniazd ? Mam router od poprzedniego dostawcy intenetu, można go uzyć jako switch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlatwiej dokupic switch, podlaczajac sie pod stary router musisz go tak skonfigurowac zeby dzialal jak switch, czyli wylaczyc dhcp itd. i niepodlaczac pod WAN bo zrobisz podsiec jak wepniesz cos w switcha w tym routerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki switch jak: TP-LINK TL-SF1005D

będzie dobry ? Na jakiej zasadzie to działa ? Podłączamy to do routera normalnym kablem rj45 i już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie ale ma porty o prędkości tylko 100Mbps. Gdybyś chciał szybsze to szukaj takiego z portami gigabitowymi (1000Mbps, np. TL-SG105).

Proste switche są transparentne dla sieci. Łączysz zwykłym patchcordem port LAN routera z portem switcha i gotowe.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli to plug and play.

 

Będę jeszcze potrzebował podłączyć drugi router do obecnego żeby zwiększyć zasięg sieci, niestety na piętrze WiFi nie łapie... czy podłączenie drugiego routera który ma służyć za zwiększenie zasięgu jest skomplikowane i wymaga crosowanego kabla czy zwykły patchcord ?

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skonfigurowałem sieć według opisu z posta powyżej, ale nie mogę wykonać kroku 5 tj.

 

Przejdź do zakładki DHCP, ustaw parametr DHCP Server na wartość Disable i naciśnij przycisk Save.

Nie mam takiego ustawienia na swoim routerze..

Model Routera TD-W8960N

 

https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/

post-481683-15618103366408_thumb.jpg

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego ustawienia na swoim routerze..

Model Routera TD-W8960N

W sekcji LAN:

Advanced Setup > LAN > Disable DHCP Server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, dzięki.

 

Czy w tej chwili oba routery działają jak jeden router ?

Bo zauwazyłem na telefonie dziwną rzecz..

Miałem na piętrze 2 kreski zasięgu, przy nowym routerze mam max, ale czasem pomimo pełnego zasięgu

nie mam internetu, po chwili przeskakuje na dwie kreski zasięgu i internet jest, jakby z nowego routera miał problem z internetem

i wraca do głównego routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny router działa jako router bez zmian, natomiast TD-W8960N robi po prostu za switch i Accesspoint.

 

Czy inne urządzenia mają podobny problem? Może ten TD-W8960N nie jest w dobrej kondycji? A nadałeś mu statyczny adres tak jak w tej podlinkowanej instrukcji? A czy główny router ma zakres DHCP poza adresem przydzielonym do TD-W8960N?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny router działa jako router bez zmian, natomiast TD-W8960N robi po prostu za switch i Accesspoint.

 

Czy inne urządzenia mają podobny problem? Może ten TD-W8960N nie jest w dobrej kondycji? A nadałeś mu statyczny adres tak jak w tej podlinkowanej instrukcji? A czy główny router ma zakres DHCP poza adresem przydzielonym do TD-W8960N?

 

Zrobiłem wszystko jak w instrukcji.

Podłączyłem się kablem pod ten TP link odłączajac wifi w lapie i internet chodził.

Co to znaczy że nie jest w dobrej kondycji, zadziałał od razu, tylko dość mocno się grzeje, nie wiem czy to coś zmienia

Co do tego tego DHCP głównego routera, jak to sprawdzić ?

 

Odnosnie DHCP w glownym routerze, znalazłem coś takiego:

 

Tak mam w Tp-Link

post-481683-15618261540528_thumb.jpg

post-481683-15618264341258_thumb.jpg

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównym routerze masz DHCP od 192.168.0.2 do 192.168.0.254. Zamiast tej dwójki w pisz tam np. wartość 10. Teraz TD-W8960N może mieć ustawiony ręcznie adres z końcówką od 2 do 9.

 

Ten TD-W8960N może na początku startuje ale potem jak się nagrzeje to może mu coś odbijać. Ciężko zdiagnozować dlaczego się tak zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównym routerze masz DHCP od 192.168.0.2 do 192.168.0.254. Zamiast tej dwójki w pisz tam np. wartość 10. Teraz TD-W8960N może mieć ustawiony ręcznie adres z końcówką od 2 do 9.

Jaką to może przyniesć korzyść ?

W tutorialu jest że DHCP na TP-LInk ma być Disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na TP-Link serwer DHCP ma być wyłączony. Adresy rozdaje główny router.

Ale jeśli na TP-Link ustawiłeś ręcznie adres IP który jest z puli DHCP to główny router o tym nie wie i będzie próbował podać ten adres urządzeniu które o to poprosi. Wtedy wystąpi konflikt IP - dwa urządzenia z tym samym IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic nie zmieniałem i działa bardzo dobrze, dzięki za pomoc. W razie co ustawię tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powracam do tematu bo mam mały problem.

Router skonfigurowany według linku TP, natomiast zmieniłem dostawcę internetu.

Na piętrze mam drugi router dla zwiększenia zasięgu Wi-Fi jednak czegoś nie kumam... Nawet jak stanę przy samym routerze z telefonem to zasieg jest 4/5 jak wejdę do pokoju to spada mi do 1 kreski jakby w ogóle ten router nie zwiększał sygnału sieci.

Do tego routera mam podłączone dyski sieciowe które są normalnie wykrywane przez wszystkie komputery w sieci, mogę się podłączyć do routera z pozycji komputera czyli wszystko niby działa ale jednak ten zasięg..

rtp.thumb.jpg.aba4f94235656c72528b6b9be56b823c.jpg

Ustawiłem WPA-2 Personal bo tak pokazuje na połączeniu wifi w lapie. Hasło również wpisałem obecne.

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...