Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killer85

GPU do 50zł.zastępstwo na czas reklamacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję karty na zastępstwo GTX na czas reklamacji(wentylatory terkoczą jak się załączają)

 

Co proponujecie a czego się wystrzegać bo jak wiadomo będą to raczej leciwe karty...

 

Myślałem nad 8500,8600,9500 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być GT 8600 / 9600 GT, byle jak najtaniej bo to i tak przecież tylko żeby pulpit pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

gdzie mieszkasz? moze ktos z forum pozyczy ci karte na te pare tygodni, szkoda nawet tych 50pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ktos tu ostatnio cos pisal ze stare karty czegos tam nie maja i nie wystartuja pod uefi?

 

W sumie to musisz sobie przelaczyc w uefi.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1263296-GTX-560ti-a-ryzen/page__view__findpost__p__15284293

Stare karty graficzne (Nvidia 6 series - Nvidia 9 series) nie uruchomią się na UEFI, ponieważ nie obsługują sterownika GOP. Karta GTX 9800 nie zadziała bez zmiany na CSM mode, za to GTX 560 Ti zadziała.

 

Cześć, mam ogromne pytanie. Czy karta z opisu zadziala z procesorem AMD ryzen 1700 na plycie z chipsetem b450? Pytam, bo kupiłem ten procesor, a on nie ma iGPU, wiec nie jestem w stanie uruchomic komputera bez dedykowanej karty. Mam starą zapasową kartę gtx 9800, ale nie chciala sie uruchomić, a plyta piknęla 5 razy. Wyczytalem w internecie, ze w biosie trzeba wlaczyc opcje CSM legacy, ale nie mam jak tego zrobic bez karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Geforce GT520/Radeon HD6350/5450 nada sie do wyswietlania pulpitu i bedzie pewniejszy od 8xxx,9xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kogoś w okolicy to bym pożyczył

Dzięki za propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do grania i chodzi Ci tylko o to, żeby kasy nie stracić, ale uwiązanie jej na chwilkę Ci nie przeszkadza, to możesz po prostu kupić coś używanego z gwarancją sprzedawcy, a potem sprzedać w bardzo podobnej cenie. Tyle tylko, że na jakiś czas uwiążesz kasę. Albo kup sobie coś fajnego, a tego GTX-a sprzedaj, kiedy wróci z naprawy. Ludzie tak robią. Na Allegro jest pełno zafoliowanych kart, które przyszły z serwisu w zamian za niesprawną sztukę, tylko w międzyczasie właściciel nie wytrzymał i kupił coś innego (mocniejszego albo i nie). W tej chwili jest dobry moment na sprzedawanie 1060 6GB, bo idą za prawie tyle, co 1070, a nawet wyżej (właściwie to na aukcjach potrafią pójść drożej niż nówka tej samej karty, a tego nie rozumiem). Jest straszny deficyt, w ogóle ich mało, może stąd te ceny. Kupisz używanego 1070 za 1000 zł, tego 1060 sprzedasz, gdy wróci, za jakieś 800 zł, może tak lepiej? Nie namawiam, oczywiście, bo jakieś ryzyko jest i trochę zachodu, ale może warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stare karty mogą być w różnym stanie technicznym, zwłaszcza że to były dość awaryjne serie, mogły już zaliczyć wygrzewanie w piekarniku. Nawet jeśli to tylko na czas naprawy, to chyba jednak lepiej wziąć coś z niższej półki ale nieco nowszego, mniejsze ryzyko że zepsuje się przed powrotem GTXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do grania i chodzi Ci tylko o to, żeby kasy nie stracić, ale uwiązanie jej na chwilkę Ci nie przeszkadza, to możesz po prostu kupić coś używanego z gwarancją sprzedawcy, a potem sprzedać w bardzo podobnej cenie. Tyle tylko, że na jakiś czas uwiążesz kasę. Albo kup sobie coś fajnego, a tego GTX-a sprzedaj, kiedy wróci z naprawy. Ludzie tak robią. Na Allegro jest pełno zafoliowanych kart, które przyszły z serwisu w zamian za niesprawną sztukę, tylko w międzyczasie właściciel nie wytrzymał i kupił coś innego (mocniejszego albo i nie). W tej chwili jest dobry moment na sprzedawanie 1060 6GB, bo idą za prawie tyle, co 1070, a nawet wyżej (właściwie to na aukcjach potrafią pójść drożej niż nówka tej samej karty, a tego nie rozumiem). Jest straszny deficyt, w ogóle ich mało, może stąd te ceny. Kupisz używanego 1070 za 1000 zł, tego 1060 sprzedasz, gdy wróci, za jakieś 800 zł, może tak lepiej? Nie namawiam, oczywiście, bo jakieś ryzyko jest i trochę zachodu, ale może warto.

Może i racja...raczej nie będzie chyba wymiany na nową bo jest problem z wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z integry na czas reklamacji

Błysnąłeś niema co...następnym razem zobacz co mam w sygnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...