Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość in3noxxx

Mikrofon XLR + Interfejs audio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość in3noxxx

Witam, zastanawiam się nas kupnem mikrofonu, a iż czytałem już kilka tematów, recenzji i doszedłem do niezbyt zaskakującego stwierdzenia, że wolałbym wybrać mikrofon na XLR wraz z jakimś interfejsem audio niż mikrofon na USB.

Mikrofon ten mam zamiar wykorzystywać do podcastów i kto wie może w przyszłości do stremowania, jakichś filmików na YT no i oczywiście do komunikacji w grach oraz komunikatorach.

Będzie on zamontowany najpewniej na ramieniu RenkForce AD-20 i w koszyczku wraz z pop filtrem, nie będą to dodatki z najwyższej półki, ale na początek wystarczą a dokładać do np. Roda PSA1 nie widzi mi się. A gdyby ktoś mógł polecić jakieś fajne akcesoria w dobrym stosunku cena/jakość i najlepiej z polski byłbym wdzięczny.

Pomieszczenie nie jest aktualnie wykończone tak jakbym ja chciał lecz akustyka jest zachowana więc o to nie ma problemu, a z czasem będzie tylko lepiej.

A co do najważniejszego czyli budżetu to sam się zastanawiałem gdyż np. Focusrite Scarlett 2i2 / 2i4 kosztuje używany w okolicach 500 zł i za tyle bym pewnie go próbował kupić, a mikrofon chciałbym kupić do 500-600 zł, zdaje sobie sprawę, że to nawet dużo jak na pierwszy mikrofon lecz wolę kupić i korzystać dobrych kilka lat niż wymieniać za jakiś czas. Jeśli zaproponujecie tańszy, to nie będę narzekał.

Ważną kwestią jest również to, że nie mam problemu, a wręcz wolałbym kupić używany sprzęt z lepszą jakością.

Również chciałbym zapytać, (choć powinienem na samym początku) was zapytać o zdanie czy lepiej jest wziąć interfejs audio z mikrofonem na XLR, czy też kartę dźwiękową z opcjonalnie wejściem mikrofonowy lub mikrofon na USB. Ponieważ ważną kwestią jest to czy taki interfejs jest stanie spełniać, rolę karty dźwiękowej/DACA, by polepszyć dźwięk w moich HyperX Cloud Alpha. Jest to o tyle problematyczne, że chciałbym wykorzystać je, jak tylko się da.

 

Przepraszam od razu, jeżeli kogoś mojej „proste” omówienie denerwuje, lecz jestem nowy w temacie a chciałbym jak każdy kupić jak najlepiej.

Jeżeli czegoś nie wyjaśniłem lub opisałem, proszę pisać, a postaram się jak najszybciej odpisać.

Również proszę o wyrozumiałość czemu to dowiecie się jak zaczną się pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...