Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dydek6

Podłączenie drukarki do sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku próbach napisania zwięzłego posta stworzyłem na szybko model, który znajduje się poniżej. Głównym założeniem jest to, że drukarka musi stać dość daleko od Connect BOXa (gdyby było inaczej nie pisałbym tego posta) oraz to, że chciałbym skorzystać z tego sprzętu, który posiadam. Pominę opisy moich wszystkich nieudanych prób. Zwracam się w takim razie do bardziej doświadczonych z prośbą o pomoc w tym problemie, albo chociaż nakierowania na dobrą drogę :)

post-233017-15420688294769_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie mam najmniejszego problemu. Gdy drukarka podłączona jest pod TP-Link a pod to linka bezpośrednio laptop ( wi-fi albo lan). Wszystko działa znakomicie. Problem pojawia się wtedy, gdy podłączam to tak jak na schemacie. Jak pinguję tego TP-Linka to wykrywa go bez problemu, ale TP-Link USB Printer Controller juzt niestety go nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim adresie pingujesz TPlinka jak jesteś podłączony do niego bezpośrednio, a po jakim jak jesteś podłączony "zgodnie ze schematem"?

Co jest podłączone do którego gniazda w TP-Linku?

Jakie adresacje są ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem teraz do tego na spokojnie jeszcze raz i... sam już nie wiem co ja wczoraj wykombinowałem. Teraz udaje mi się pingować TP-Linka tylko jak bezpośrednio podłączę do niego laptopa przez LAN. Pinguję go wtedy 192.168.0.3, czyli po takim adresie jak ustawiłem w TP-Linku. Co do połączenia "zgodnie ze schematem" to port LAN Omegi jest połączony z portem WAN w TP-Linku, a do niego przez USB jest podłączona drukarka. W Connect BOX jest rezerwacja stałego adresu dla TP-Linka i Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się nie dostaniesz, bo tp-link robi NAT. Ustaw mu na LAN adres 192.168.0.3, wyłącz DHCP i wepnij Omegę do LAN tp-linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem porzucić temat na jakiś czas, ale napiszę jak się to zakończyło co by potomni mogli skorzystać ;) TP-LINKa ustawiłem zgodnie z zaleceniami Qwinto i do LANa zamiast Omegi wpiąłem TP-LINK WR743, który pracuje w trybie bridged with AP dzięki czemu jest on przezroczysty w sieci (Omega tworzyła osobną podsieć). W każdym razie drukarka działa jako sieciowa z każdego urządzenia wpiętego do tej sieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...