Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SAJLENT

GTX 1070 z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję mały upgrade za miesiąc.

 

Myślałem o 1060 6GB ale teraz przeglądam oferty na allegro i widzę, że 1070 (nowego, na gwarancji) można kupić za 1300zł. O co tutaj chodzi? Warto się w to pakować? Czy lepiej kupić 1060 6GB na morelach i mieć święty spokój?

 

asus 1070 oc https://allegro.pl/asus-geforce-gtx-1070-oc-8gb-ddr5-256bit-strix-box-i7667940727.html

zotac 1070 https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-i7667853255.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 wydajniejsze.

jak używana to szukaj z gwarancją dużego sklepu. przeszłości koparkowej raczej nie ustalisz, osobiście uważam że należy przyjąć że każda używana karta na rynku działała w koparce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza to gwarancja teoretyczna jeżeli za tym jakiś duży sklep nie stoi, jeżeli to gwarancja tego gościa to w praktyce gwarancji brak.

A Asus daje 36 miesięcy.

Zotac dosyć ciekawy, ale nie wiadomo jaki to model, jak dmuchawa to szkoda zachodu, minusem niecały rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 wydajniejsze.

jak używana to szukaj z gwarancją dużego sklepu. przeszłości koparkowej raczej nie ustalisz, osobiście uważam że należy przyjąć że każda używana karta na rynku działała w koparce.

 

no ale one są wystawione jako nowe, na używane nie patrzę bo właśnie spodziewam się tego, że były katowane w koparkach

 

faktycznie, w tej pierwszej nie ma informacji o tym jaka to jest gwarancja i gdzie była kupiona karta

 

zotac rzeczywiście niecały rok gwarancji

 

ee chyba nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam sobie GTX 1070 i jest bardzo ciężko znaleźć coś co nie śmierdzi koparką, właściwie na wszystkie do tej pory oferty z Allegro jak na mój nos to może 2-3 są od prywatnych osób, a reszta to pewne koparki i to jeszcze perfidnie wystawiane bo bezczelnie na kilku różnych kontach co wprawne oko wyłapie z łatwością.

 

Dużo kart jest z rocznika 2016, co daje bardzo słabą opcję dołączonej gwarancji bo z reguły będzie to 8-6 miesięcy w zależności od miesiąca zakupu w 2016 roku.

 

Warto wspomnieć, że karty od EVGA w moich oczach odpadają kompletnie przez aferę z palącymi się sekcjami zasilania - było o tym głośno swego czasu, strach kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto wspomnieć, że karty od EVGA w moich oczach odpadają kompletnie przez aferę z palącymi się sekcjami zasilania - było o tym głośno swego czasu, strach kupować.

rotfl.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP - się nie śmiej, po to właśnie założyłem kibelek, że jakby co, to kurek tylko myk w lewo i mi sika na sekcję, dzięki czemu chałupa jeszcze nie poszła z dymem, a tfu, odpukać

 

/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego? jak wybuchały wadliwe kondensatory z pierwszych partii kart, a nie prostowniki - temat dawno nieaktualny, bo które miały wybuchnąć, to już wybuchły i zostały wymienione w ramach gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego? jak wybuchały wadliwe kondensatory z pierwszych partii kart, a nie prostowniki - temat dawno nieaktualny, bo które miały wybuchnąć, to już wybuchły i zostały wymienione w ramach gwarancji

zależy jak kto używał karty, np w koparce nie miały tak ciepło więc karta z pierwszej partii mogła dożyć do teraz, włączysz pierwszą grę w nowym kompie i wytwornica dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma wadliwe kondensatory na sekcji, to nawet wyświetlanie pulpitu je uaktywni... ale po to też jest gwarancja - jako, że większość kart z allegro kopała - na cały etat, czy też tylko dorywczo - to wolę jednak mieć do czynienia z suportem evga u niemca niż np. z msi polska szczerbaty.gif (w razie siadu pamięci lub wentylatorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zotac jest wymieniony na nowy, jak dobrze widzę ze zdjęcia to tam jest x listopada 2018 na RMA. Więc teoretycznie gwarancja leci od nowa.

Według SKU to jest ta wersja: 2x IceStorm ExoArmor. Sam się zastanawiam czy jej nie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie da się w niej rozszerzyć gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam sobie GTX 1070 i jest bardzo ciężko znaleźć coś co nie śmierdzi koparką, właściwie na wszystkie do tej pory oferty z Allegro jak na mój nos to może 2-3 są od prywatnych osób, a reszta to pewne koparki i to jeszcze perfidnie wystawiane bo bezczelnie na kilku różnych kontach co wprawne oko wyłapie z łatwością.

 

Dużo kart jest z rocznika 2016, co daje bardzo słabą opcję dołączonej gwarancji bo z reguły będzie to 8-6 miesięcy w zależności od miesiąca zakupu w 2016 roku.

 

Warto wspomnieć, że karty od EVGA w moich oczach odpadają kompletnie przez aferę z palącymi się sekcjami zasilania - było o tym głośno swego czasu, strach kupować.

 

 

Ja mam swoja nie koparkową 1070 na oddanie w dobre ręce wraz z gwarancja owocowego sklepu wink.gif

Więc czy ciężko znaleźć - nie sądze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam także stoję przed kupnem karty do i7 3770. Patrząc na małą różnice w cenie między gtx 1060 6gb, a 1070-1080 to 1060 nie biorę nawet pod uwagę. Ja przewalam się miedzy gtx 1070ti, ale bardziej skłaniam się ku 1080 które można już wyrwać za 1400-1500zl z gwarancją 1-2 letnią. Jeszcze tylko chodzi mi po głowie oczekiwanie na rtx 2060 bo nie wiem czy nie lepiej właśnie na nią poczekać hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam także stoję przed kupnem karty do i7 3770. Patrząc na małą różnice w cenie między gtx 1060 6gb, a 1070-1080 to 1060 nie biorę nawet pod uwagę. Ja przewalam się miedzy gtx 1070ti, ale bardziej skłaniam się ku 1080 które można już wyrwać za 1400-1500zl z gwarancją 1-2 letnią. Jeszcze tylko chodzi mi po głowie oczekiwanie na rtx 2060 bo nie wiem czy nie lepiej właśnie na nią poczekać hmmm

 

 

Wyrwij mi prosze jedną, wezmę od ręki.szczerbaty.gifszczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przewalam się miedzy gtx 1070ti, ale bardziej skłaniam się ku 1080 które można już wyrwać za 1400-1500zl z gwarancją 1-2 letnią. Jeszcze tylko chodzi mi po głowie oczekiwanie na rtx 2060 bo nie wiem czy nie lepiej właśnie na nią poczekać hmmm

 

Tak przejrzałem zakończone GTXy 1080 do 1500 zł to parę blowerów i Palitów Dual (które grzeją się do 80+C na 100% RPM bo chłodzenie nie wyrabia; Palit to tylko JetStream lub GameRock), a tak to aukcje fejki na kilometr.

O, taki MSI za 1280 zł, od razu wiadomo, że fejk, jeszcze na dole to, żeby wpłacać na konto podane, a nie PayU..no i konto zawieszone zresztą: https://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-i7645781391.html

 

Tu kolejny za 1350 zł:

https://allegro.pl/gtx-1080-gainward-phoenix-gs-i7646772395.html

"Interesuje mnie tylko i wyłącznie natychmiastowa wpłata bezpośrednio na moje konto bankowe

Millenium 81 1160 2202 0000 0002 5551 7619

(wpłata natychmiastowa przeważnie dodatkowo płatna 5zł lub 10zł)

Nie wyrażam zgody na płatności poprzez PayU"

 

Widzę, że cały ten badziew się przenosi lub rozprzestrzenia z OLX na Allegro teraz też a ludzie patrzą i myślą, że GTXy 1080 w takich cenach latają.

 

---

 

To jest dobre. https://allegro.pl/geforce-gtx-1080-palit-dual-oc-8gb-gddr5x-i7641403799.html

"KARTY NIGDY NIE BYŁY W KOPARKACH TAK JAK 90% TYCH Z ALLEGRO!"

 

i ostatnie komentarze to 3 negatywy: https://allegro.pl/uzytkownik/16338669/oceny

 

Jeden z nich: "Zapewnienia na aukcji, że karta nie jest z koparki, tylko z gamingowego PC są nieprawdziwe - u sprzedającego znalazłem już komentarze za 4 takie karty "nie z koparki", do tego jednego GTX1080 kupiłem ja i kolejne dwie widzę że są wystawione. Na fakturze było w sumie 14 kart graficznych, więc pewnie jeszcze kilka aukcji się pokaże."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o te karty od tego typa, pisałem wczoraj do niego i pisał że bądą jeszcze wystawione na allegro

https://allegro.pl/geforce-gtx-1080-msi-aero-8gb-gddr5-256bit-i7633152136.html

https://allegro.pl/geforce-gtx-1080-asus-turbo-8gb-gddr5-256bit-i7638085959.html

pewnie z koparek, ale jak sprawna w 100% i z gwarancją co najmniej rok. Można i kupić styraną z prywatnego PC na to nie ma reguły, kilka lat temu tak kupiłem 8800gtx z artefaktami i odesłałem ja z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę miał jakby co po 1400zł używeczki 1080 z długa gwarancją, więc też przemyśl:) w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę miał jakby co po 1400zł używeczki 1080 z długa gwarancją, więc też przemyśl:) w sobotę.

 

jo jo, nie bawię się w używki prosto z koparek

 

zdecydowałem się pójść półkę wyżej i zastanawiam się czy brać nowego 1070 ti (ZOTAC Mini lub PALIT) za 1900zł lub polować na nowego 1070 na allegro za 1500-1600zł?

 

Dlaczego 1070 Ti kosztują tyle samo lub mniej niż 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070Ti to koszt 1500-1600zł więc drożej niż GTX 1070, które z reguły latają między 1200-1300zł (są i droższe ale IMO nie ma sensu dopłacać, chyba że karta z 2017/2018 i dłuższa gwarancja).

 

Nie patrz na te Zotacki, Pality, Gainwardy czy Gigabyte z dwoma wentylami bo to na 99% koparki dlatego niższa cena, to były ulubione karty jakie były masowo kupowane przez kopaczy dlatego ich ceny są obecnie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś może napisać dlaczego pokoparkowa karta jest beeeee po za możliwością zużycia chłodzenia (wentylatorów)? ludzie kupują i jakoś im działają, czy może komuś się przydarzyło kupić pokoparkową kartę i padła ? czy to taki jakiś mit jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję sprzęt na kilka dobrych lat. Nie będę tego wymieniał za rok czy dwa i chcę mieć pewność, że nie wtopię.

 

Wolę dać te 400-500 zł więcej teraz i mieć spokój na 3 lata lub więcej, jak coś padnie to mam gwarancję w porządnym sklepie i siemano. A tak jak mi za dwa lata padnie karta to będę musiał znowu wydać te 1500zł albo będę zmuszony do kupna jakiejś budżetowej karty za 800zł bo akurat padnie w takim momencie, że nie będę miał więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję sprzęt na kilka dobrych lat. Nie będę tego wymieniał za rok czy dwa i chcę mieć pewność, że nie wtopię.

 

Wolę dać te 400-500 zł więcej teraz i mieć spokój na 3 lata lub więcej, jak coś padnie to mam gwarancję w porządnym sklepie i siemano. A tak jak mi za dwa lata padnie karta to będę musiał znowu wydać te 1500zł albo będę zmuszony do kupna jakiejś budżetowej karty za 800zł bo akurat padnie w takim momencie, że nie będę miał więcej kasy.

Dobrze gadasz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...