Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lettner12

sapphire vega 64 nitor +

Rekomendowane odpowiedzi

no no bez przesady:) dawno mnie nie było poprostu na forum(w sumie bardzo dawno) :) składam nowy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdg mnie karta fajna, wydajnosc mocno wzrosla od jej premiery, w dx12 testowalem vege 56 i naprawde dla mnie rewelacja, w Forza Horizon 4 mialem 20fps mniej w na Vega 56 bez OC niz na wykreconym rtx 2080. Moim zdaniem w tej wersji karty warto. W nowym batku V tez bardzo dobrze sie spisuje, sa jednak tyt w ktorych bardziej odbiega wydajnoscia.

Z tym pradem to jest tak ze po recznym ustawieniu np tryb zbalanoswany bierze niecale 100W wiecej niz taki rtx 2080 wiec nie ma tagedi. do tego UV i lekkie OC i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wpisy w necie, gdzie ludzie po OC i UV potrafili zejść w okolice ~ 200W mając wyższą wydajność i niższe temp.

Wiec jak się chce to się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że w tej cenie nic lepszego nie znajde.Zastanawiałem sie jeszcze nad 1080 ti ale to juz inna półka cenowa rzecz jasna wydajność również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są wpisy w necie, gdzie ludzie po OC i UV potrafili zejść w okolice ~ 200W mając wyższą wydajność i niższe temp.

 

Troche smiem watpic w te rewelacje, ale kto wie? moze...

 

U mnie w trybie boost limit jest 275 W, standardowy tryb balanced 240W. W zasadzie po lekkim OC nie ma problemu z wejsciem na poziom 330W.

 

Mysle że w tej cenie nic lepszego nie znajde.Zastanawiałem sie jeszcze nad 1080 ti ale to juz inna półka cenowa rzecz jasna wydajność również

 

Zgadzam sie, karta po OC i podniesieniu limitow mocy pokonuje GTX 1080, jest pomiedzy 1080 a 1080TI, jednak blizej jej do 1080TI (w grach).

W zastosowaniach profesjonalnych typu Blender z moich testow wynika, ze karta potrafi wyrenderowac niektore projekty nawet szybciej niz 2080TI albo Titan Z (porownywalem z wynikami

).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze posiadasz tą kartę jakie są bezpieczne ustawienia OC bo zapewne próbowałeś z niej coś wycisnąć? czy UV robiłeś i do jakiego napięcia mogłeś zejść ? Trochę jestem do tyłu z OC w dzisiajszych kartach zatrzymałem się parę ładnych lat temu co widać po stopce :) Karta już jedzie do mnie . Idąc dalej mam kupiony procesor i7 6800k i chłodzenie dark rock 4 pro jaką płytę główna i pamięci i zasilacz polecacie żeby to wszystko fajnie śmigało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV zwiększa wydajność :D Bo teraz wszystko zbudowane jest na powertargecie powiązanym z temperaturami. Przy UV oba parametry się poprawiają i wzrasta ogólna wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy 3000cl15 to podstawa, zasialcz 650w certyfikat gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kumam UV jeśli dobrze rozumiem to obniżenie napięcia ?

tak a to skutkuje nizszymi temp przec co boost karty jest wiekszy bo jest uzalezniony od temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie w tym Nitro jest kozackie więc głównym problemem będzie powerlimit.

Ja swojego referenta trzymam około 1400MHz na 900mv i samo GPU mieści się w 150W (odczyt z GPU-Z)

1500MHz na 1V będzie dobrym nastawem, powinno się zmieścić w 220W , dalsze walczenie o dodatkowe Hz nie ma sensu, wtedy karta już potrafi zjeść ile tylko może a zysk w grach mizerny.

Jaki masz ten monitor, niewykluczone że karta będzie się nudzić żeby się zmieścić w zakresie freesynca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma freesynca 75hz. Dzisiaj przyjdą mi graty to złożę kompa i pobawię się z UV będę probował zrobić coś takiego

 

GPU

p6 1570/ 1025v

p7 1630/ 1050v

 

HBM

 

p3 1050/1050v

 

FUN

600/2200 rmp

 

i teraz pytanie czy power limit zwiększać do +50procent czy zostać na defaulcie? .Zasilacz to Zasilacz SeaSonic FOCUS Plus 850W .Co myślicie o takiem UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma freesynca 75hz. Dzisiaj przyjdą mi graty to złożę kompa i pobawię się z UV będę probował zrobić coś takiego

 

GPU

p6 1570/ 1025v

p7 1630/ 1050v

 

HBM

 

p3 1050/1050v

 

FUN

600/2200 rmp

 

i teraz pytanie czy power limit zwiększać do +50procent czy zostać na defaulcie? .Zasilacz to Zasilacz SeaSonic FOCUS Plus 850W .Co myślicie o takiem UV

 

Ja mam target na 0 nie ruszam .

żebyś się nie zdziwił jak będą hynixy w tym nitro i ci się wykrzaczy już przy 900 mhz :E A jeżeli nawet to spokojnie to hmb mniej papu będzie potrzebowało .

Ja mam 56 nitro + i jestem generalnie zadowolony . No jedyna wada to piszczą cewki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBM w standarcie ma 945 to jak ma się przy 900 wykrzaczyć . Z tego co czytam to samsungi są wsadzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBM w standarcie ma 945 to jak ma się przy 900 wykrzaczyć . Z tego co czytam to samsungi są wsadzone

 

 

A fakt zasugerowałem się swoim szrotem :0 Daj znać czy cewki będą grały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie słychac zawsze czy tylko przy duzej ilości fps ?

 

niestety jak się gra to dają o sobie znać . Jak mu przytnę fpsy to mniej ale i tak coś tam słychać . Gram na słuchawkach więc i tak mi to nie przeszkadza no ale mam tą świadomość Xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki na vega to czesta przypadlosc dlatego zwrocilem Vega 56 bo to bylo okropne i ta swiadomosc :lol2: To chyba ma cos wspolnego z poborem pradu mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...