Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kmalcherczyk

[ZESTAW] 10k GRY + STEAMOWANIE + LEDY + 240HZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć liczę na waszą opinię na temat poniższego zestawu.

 

Monitor Asus XG258Q

Procesor Intel Core i7-8700K

Pamięć G.Skill Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz

Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe

Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA 3

Płyta główna Asus ROG STRIX Z370-F GAMING

Karta graficzna Asus GeForce GTX 1070 Ti Rog Strix Advanced 8GB GDDR5

Obudowa be quiet! Dark Base 700

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W

 

Co do zestawu mam kilka pytań:

1) Zasilacz może wydawać się z wielkim zapasem ale też jeśli za rok-dwa będę chciał coś zmodernizować to zapas mocy jeszcze będę miał

2) Obudowa - Jak ułożyć chłodzenie w niej aby było optymalnie (Myślałem nad NZXT KRAKEN na przód, 1 - 140mm góra, 1 - 140mm tył

3) Drugi dysk SSD ma być tylko na dane a HDD nie chciałbym już inwestować, danych nie będzie dużo więc 250 śmiało starczy. Chyba że polecacie inny, tylko z tego co wiem do najlepiej MLC

 

Jeśli chodzi o LED'y to tak mi się podoba :)

Monitor może lekka przesada ale skoro komputer w CS:GO wyciągnie ok 400fps to czemu z tego nie korzystać. Mam też pytanie czy w innych grach w których nie mam tyle FPS np. Wiedźmin nie będzie jakiś dziwnych klatek?

 

Zapraszam do dyskusji! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zasilacz lepiej dać Seasonic Focus Gold Plus 650W - mocy wystarczy na luzie, a zasiłka wyraźnie lepsza elektrycznie. I cicha także.

2) Tu w sumie pytaj posiadaczy budy, może w dziale obudowy. Ja w Base 700 nigdy nic nie montowałem to nie iwem.

3) IRDM Pro bardzo dobry dysk, więc może zostać.

 

Co do monitora i klatek - nie, będzie wszystko ok. Ale jak nie jesteś maniakiem CS GO, to raczej szukałbym ekranu 1440p niż Full HD. No chyba że CS to priorytet i inne strzelanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Budując system chłodzenia staraj się uzyskać neutralny przepływ lub przynajmniej pozytywny (czyli więcej powietrza zimnego trafiającego do obudowy). Najlepszym rozwiązaniem jest neutralny czyli równy bilans przepływu powietrza przez obudowę. Wentylatory na chłodnicy dadzą mniejszy przepływ niż 2x140mm wyciągające powietrze więc uzyskasz bilans negatywny (ujemny). Zapewne bliżej do neutralnego (a na pewno będzie pozytywny) byłoby przy wypychających: 1x140 + chłodnica i 2x140 wdmuchujące zimne powietrze (dzięki temu też spadnie temperatura gpu - które dostanie powietrze "z pokoju" a nie "z cpu")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zasilacz lepiej dać Seasonic Focus Gold Plus 650W - mocy wystarczy na luzie, a zasiłka wyraźnie lepsza elektrycznie. I cicha także.

2) Tu w sumie pytaj posiadaczy budy, może w dziale obudowy. Ja w Base 700 nigdy nic nie montowałem to nie iwem.

3) IRDM Pro bardzo dobry dysk, więc może zostać.

 

Co do monitora i klatek - nie, będzie wszystko ok. Ale jak nie jesteś maniakiem CS GO, to raczej szukałbym ekranu 1440p niż Full HD. No chyba że CS to priorytet i inne strzelanki.

 

Co do zasilacza to przemyślę bo be quiet jest dosyć cichy i również dobry.

Jeśli chodzi o dysk to zostawiam, skoro też polecasz.

No głównie maniak CS GO ale inne gierki jak najbardziej też.

 

---------------

 

2) Budując system chłodzenia staraj się uzyskać neutralny przepływ lub przynajmniej pozytywny (czyli więcej powietrza zimnego trafiającego do obudowy). Najlepszym rozwiązaniem jest neutralny czyli równy bilans przepływu powietrza przez obudowę. Wentylatory na chłodnicy dadzą mniejszy przepływ niż 2x140mm wyciągające powietrze więc uzyskasz bilans negatywny (ujemny). Zapewne bliżej do neutralnego (a na pewno będzie pozytywny) byłoby przy wypychających: 1x140 + chłodnica i 2x140 wdmuchujące zimne powietrze (dzięki temu też spadnie temperatura gpu - które dostanie powietrze "z pokoju" a nie "z cpu")

 

Co do twojego postu, rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę. Zatem zmieniłem cooler na be quiet! Silent Loop 360mm (odpuściłem tych kilka ledów z NZXT) i ustawiłbym 3x 120mm przód, 1x140mm tył, 1x140mm góra, co myślisz?

 

 

 

PS. Proszę o jeszcze kilka uwag dotyczących mojego zestawu, jutro chciałbym zamówić zestaw i chcę mieć pewność że o niczym nie zapomniałem.

Gdzie polecacie też kupić zestaw jak najtaniej? aktualnie składam na morele.

Czy ich usługa złożenia jest ok? Macie jakieś opinie?

Ogólnie chce wziąć zakup z tą usługą a co mi się nie spodoba ewentualnie zmienić czy poprawić aranżację kabli którą pewnie oleją.

 

PS2. Bo jestem laikiem w tym temacie, mógłby ktoś zerknąć czy wszystkie podzespoły do siebie pasują. A nie żeby później się okazało że chłodzenie nie wejdzie, ram za wysoki i zły socket na płycie. Oczywiście czytałem opisy itp. ale wiecie jak to jest a przy tej kwocie każdy błąd to kilka stówek.

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do twojego postu, rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę. Zatem zmieniłem cooler na be quiet! Silent Loop 360mm (odpuściłem tych kilka ledów z NZXT) i ustawiłbym 3x 120mm przód, 1x140mm tył, 1x140mm góra, co myślisz?

 

 

Powinno być ok. Ogólnie żeby zestawić to idealnie to się nie da (bez wdawania się w szczegóły parametrów wiatraków), osobiście nie jestem zwolennikiem wkładania chłodnicy na przód... szczególnie jak ma być oc lub procek dający sporo ciepła - takie podgrzewanie grafiki (nie polecane dla miłośników ciszy ponieważ dość często skutkuje szybszymi obrotami lub startem wentylatorów przy zadaniach mocno obciążających procesor - a start wentyli na niektórych kartach bywa dość głośny) i czasami dysku m2 który potrafi się dość mocno grzać a w efekcie końcowym zwalniać :( chłodnicę bierzesz dużą więc powinna raczej dobrze rozprowadzać temperaturę w ciszy, co do temp na procku to przy wodzie sporo daje skalp :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie jest sterownik do wentylatorów to można się później pobawić. No niestety to jedyne wyjście jakie znalazłem dla tej obudowy, aby chłodzenie mogło być na górze trzeba wybrać RAM o niższej wysokości a z Ledami bez szans w tym przypadku. Co do skalpa to tylko widziałem to na filmikach i nie jestem na tyle doświadczony by 2000 zł zepsuć dla paru stopni. Chyba że ty masz jakiś pomysł, jak zwiększyć nacisk na cisze a co za tym idzie na niższe temp? Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. Ogólnie żeby zestawić to idealnie to się nie da (bez wdawania się w szczegóły parametrów wiatraków), osobiście nie jestem zwolennikiem wkładania chłodnicy na przód... szczególnie jak ma być oc lub procek dający sporo ciepła - takie podgrzewanie grafiki (nie polecane dla miłośników ciszy ponieważ dość często skutkuje szybszymi obrotami lub startem wentylatorów przy zadaniach mocno obciążających procesor - a start wentyli na niektórych kartach bywa dość głośny) i czasami dysku m2 który potrafi się dość mocno grzać a w efekcie końcowym zwalniać :( chłodnicę bierzesz dużą więc powinna raczej dobrze rozprowadzać temperaturę w ciszy, co do temp na procku to przy wodzie sporo daje skalp :hmm:

 

 

W obudowie jest sterownik do wentylatorów to można się później pobawić. No niestety to jedyne wyjście jakie znalazłem dla tej obudowy, aby chłodzenie mogło być na górze trzeba wybrać RAM o niższej wysokości a z Ledami bez szans w tym przypadku. Co do skalpa to tylko widziałem to na filmikach i nie jestem na tyle doświadczony by 2000 zł zepsuć dla paru stopni. Chyba że ty masz jakiś pomysł, jak zwiększyć nacisk na cisze a co za tym idzie na niższe temp? Dzieki!

 

PS. Teraz przeczytałem kilka negatywnych ocen dotyczących pompki i słabego płynu w tym chłodzeniu.

Może ustawię chłodnicę NZXT na przód 2x140mm i tylko z tyłu zostawię 1x120mm i będzie pozytywne chłodzenie, ale nie za małe?

Chyba że wybiorę 240mm NZXT aby nie ograniczał RAM'ów i ustawię. Przód 2x140mm, góra chłodzenie 2x120mm i tył 120mm?

Sam już nie wiem. HELP!?

 

W grę wchodzi zmiana BUDY, może NZXT H700i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to przemyślę bo be quiet jest dosyć cichy i również dobry.

Testy trochę mniejszych mocy zasilaczy, ale warto zobaczyć różnicę między seasonic a bequiet

 

seasonic:

https://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie?page=0,8

https://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie?page=0,9

 

be quiet:

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_be_quiet_straight_power_11_650w_cicho_i_wydajnie?page=0,8

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_be_quiet_straight_power_11_650w_cicho_i_wydajnie?page=0,9

 

Seasonic ma mniejsze peak2peak na 12v, poza tym znacznie lepiej utrzymuje 3.3V i 5V. Plus seasonic 10lat gwarancji vs 5lat be quiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Okey, przekonałeś mnie, zmieniam.

Co do tego chłodzenia, to trudno, biorę NZXT Kraken na przód i 1 góra, 1 tył, najwyżej będę kombinował z szybkościa wentylatorów.

Co do reszty jesteśmy zgodni że jest okey?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Teraz przeczytałem kilka negatywnych ocen dotyczących pompki i słabego płynu w tym chłodzeniu.

Może ustawię chłodnicę NZXT na przód 2x140mm i tylko z tyłu zostawię 1x120mm i będzie pozytywne chłodzenie, ale nie za małe?

Chyba że wybiorę 240mm NZXT aby nie ograniczał RAM'ów i ustawię. Przód 2x140mm, góra chłodzenie 2x120mm i tył 120mm?

Sam już nie wiem. HELP!?

 

W grę wchodzi zmiana BUDY, może NZXT H700i?

 

Jeżeli nie będziesz korzystał z napędu optycznego na 5,25" możesz się pobawić w montaż chłodnicy w górnych slotach i na dole obudowy dodatkowego wiatraka 120mm ( 140mm jaki wejdzie ale pewnie nie :P) jak masz w obudowie tunel na zasilacz i kable to wentylator pewnie z ~50% powietrza wpompuje do niego ale drugie ~50% pójdzie prosto pod kartę graficzną :D , na górrę/tył będziesz mógł wrzucić 2x140mm powinno być ok jakby co zawsze (w granicach zachowania ciszy) wyregulujesz obroty wentyli aby uzyskać ciszę i najniższe temperatury (jeżeli obudowa / płyta pozwoli na dobre dopasowanie... tak ten dodatkowy można wpiąć pod płytę nie do obudowy jak będzie miała spore możliwości regulacji ;) ). Takie "pokombinowanie" pozwoli wybrać Tobie chłodnicę taką jak Tobie pasuje / się podoba i dobrać sobie wiatraczki led czy inne wedle uznania... jeżeli procesor bez skalpa to nie zauważysz różnicy większej między chłodnicą 2 a 3 wiatrakową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...