Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shokei

i7 8700K Wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie i7 8700k, co możne być problemem (może komputronik bo oni składali) gram chwilowo w 1080p w fortnite i takie temp że szkło od obudowy gorące, chłodzenie be quiet dark rock pro 4, procek nie podkręcany i WTF? Ogrzewanie mogę wyłączyć bo komputer to jak grzejnik, w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sprawdzałeś temperature w jakimś programie podczas grania? Radiator od Dark Rocka gorący mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że raczej GPU ci podgrzewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych do diagnozy.

Pokaż wnętrze obudowy.

Napisz, jakie masz części w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7800k, z370 gamming m5, 1080 ti trio, 16gb hyperx cl15 3000mhz, be quiet dark base 700 zaraz przesle zdj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on ma 1,3V na procku, najpewniej MCE włączone. Dlatego takie wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń tak, ale nie obudowa.

Tam musi być piekarnik w środku.

Tez mam budę BQ, tylko mniejsza 600 silent i mam 20 stC mniej, a mam tylko jeden wentylator wywiew na tyle i jeden wentylator wywiew na spodzie.

Na froncie i topie nie mam żadnego wentylatora, a jednak jest OK.

Tylko, że ja mam AIO :E

 

Prawdopodobnie grafika grzeje bok budy i całe wnętrze.

 

Autor... zdejmij bok budy, uruchom GPU-Z "sensors" oraz Coretemp i pyknij w grę.

Po 10 minutach wyjdź z gry zrób fotkę monitoringów.

Daj je tutaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dark base 700 ma slaby przeplyw powietrza, do tego gpu mocne, dark rock i zero przeplywu. napiecie 1.3 to ja mam na procku po oc wiec za duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja napięcia cpu i trybu zasilania. Następnie optymalizacja przebiegu powietrza w budzie. Dark base 700 to mądrze zaprojektowana obudowa. A sam fakt, że chłodzenie jak i samo szkło jest gorące świadczy o złym przepływie powietrza. W dobrze rozwiązanym przepływie nie może się tak dziać. Wszystko do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 ti trio

No to niezła grzałka :)

Ile masz stopni na GPU? Pewnie też pod 80...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezła grzałka :)

Ile masz stopni na GPU? Pewnie też pod 80...

trio to chlodna karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak podaje SS (zdjąłem szkło)

https://zapodaj.net/5880aef794499.png.html

https://zapodaj.net/84ef658ee5d63.png.html

https://zapodaj.net/0dc14ea5891fa.png.html

I jak się okazało standardowo komputronik spierdolił "robotę" - co śmieszne z początku gdy składali mi kompa to nie działały przednie USB to potem gdy podpięli USB to nie podpięli wentylatorów od obudowy z tyłu i na froncie.

Aha i jeszcze jedno chcę spytać podaje zdjęcie tzn czy karta się gdzieś w transporcie nie uszkodziła, czemu ona tak wisi?

https://zapodaj.net/4eb65f12ef5c2.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trio to chlodna karta ;)

Bo skutecznie oddaje 250W...

 

Aha i jeszcze jedno chcę spytać podaje zdjęcie tzn czy karta się gdzieś w transporcie nie uszkodziła, czemu ona tak wisi?

Pewnie źle zamontowana podpórka. Trzeba ją mocno przykręcić w takiej pozycji, żeby solidnie podpierała kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć po jednym wentylatorze na front i top i będzie dużo chłodniej. Tanie i dobre Sigmy Pro ograną temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K + 1080TI bez wentylatora w obudowie. Zamknięte w szczelnej skrzynce :E

 

Jak masz możliwość to możesz dołożyć wentyle do budy. Przy takim konfigu im więcej tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K + 1080TI bez wentylatora w obudowie. Zamknięte w szczelnej skrzynce :E

 

Jak masz możliwość to możesz dołożyć wentyle do budy. Przy takim konfigu im więcej tym lepiej ;)

Zgadza się w wkrótce zamontuje jeszcze 2x silentwings 3 140 i zobaczymy co będzie...

Ps. do 2440x1440 i OC potrzebny będzie skalp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja napięcia cpu i trybu zasilania. Następnie optymalizacja przebiegu powietrza w budzie. Dark base 700 to mądrze zaprojektowana obudowa. A sam fakt, że chłodzenie jak i samo szkło jest gorące świadczy o złym przepływie powietrza. W dobrze rozwiązanym przepływie nie może się tak dziać. Wszystko do ogarnięcia.

Ja mam dwa silent wings 140 na przodzie, na górze 120FD oraz 140FD na tyle 120FD a i tak mam gorący bok obudowy. Dodam że mam moda w obudowie z przodu nie jest zabudowana. :E

W grach na procku mam max 65C na grafie 75C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...