Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rolandqx

Wybór dużej i cichej obudowy i ewentualnych kabli.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamieszczę tu potem jeszcze fotkę całości ale obecnie posiadam:

 

Zasilacz SeaSonic Prime Titanium 750W (SSR-750TD)

ryzen 2700x

Płyta główna Asus ROG CROSSHAIR VII HERO WI-FI

Pamięć G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL15 (F4-3600C15D-16GTZ)

xd gtx 750 Ti xd ….

nvme Samsung jakiś z tego roku (ale przydalby się dodatkowy ssd wiec dwa kable needed)

 

wentylatory:

NH-D15 SE-AM4 (dwa wentyle zamontowane)

przod obudowy 140mm noctua

tyl obudowy 120mm noctua

 

obudowa:

lancool k58

 

Z racji drugiego wentylatora na coolerze cpu, całość obudowy domyka się na styk, z leciutkim naciskiem na słowo styk - pun intended

Obudowa którą mam moim zdaniem jest gigantyczna, lecz chciałbym zmienić na coś nowszego z jakimiś rozwiązaniami w stronę ciszy (którą i tak mam xd)

 

Pytania:

Jaką obudowę z matami wygłuszającymi polecacie, którą da się zamknąć w ogóle z tym coolerem??

Czy jest jakiś sensowny wybór jeśli już posiadam dwa wentyle przód i tył? Obudowy tego typu raczej maja już coś firmowo wmontowane a nie chcę wyrzucać kasy. Kontroler obrotów i te wbudowane na minimum puścić nie powinno zaszkodzić.

Czym podłączany jest kontroler obrotów do zasilania? Mam taki przykry problem, że złożony obecnie komputer nie posiada nic z akcesoriów, innymi słowy, kompa mam w pełni złożonego, a wszystkie kartony, dodatkowe kable w dramatycznych okolicznościach przepadły. Rozważam więc zakup zestawu CableMod dla mojego zasilacza (z kabelkami do CPU dluzszymi bo te co mam to napięte strasznie). Takich zestawów, do tego modelu nie widzę w polskich sklepach. Jest jakaś customowa opcja cablemodu gdzie mogę sobie wybrać ale by to było na polskiej stronce?

 

Ktokolwiek posiada ten CPU cooler domknięty panelem bocznym z mata wygłuszająca xd? Czy to marzenie ściętej głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczajam czy SILENT BASE 801 będzie:

1. Dostatecznie szeroka?

2. Mając wbudowane 3 wentylatory, posiadając 2 swoje, pozostanie mi montaż jednego tu "Osłona na zasilacz 1x 140/120", cokolwiek to znaczy.

3. Czy te wentylatory to nie lipton :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z chłopakami na forum zrobią Ci porządne kable na wymiar nie za miliony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką obudowę z matami wygłuszającymi polecacie, którą da się zamknąć w ogóle z tym coolerem??

?

Przecież Noctua nie jest taka wysoka. Sam mam NH-D15S. Większość tych solidnych bud ją pomieści.

Maty wygłuszające jakoś szałowo wiele nie dają.

 

Jeśli lubisz Ciszę to zerknij na BeQuiet

SilentBase 800 lub DarkBase 700 ew 900v2

 

A tak to większość solidnych zabudowanych obudów będzie Cicha - Fractal Define R6, NZXT H700i itp.

Z gorszych jakościowo ale tańszych np. Thermaltake Suppressor F51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczajam czy SILENT BASE 801 będzie:

1. Dostatecznie szeroka?

2. Mając wbudowane 3 wentylatory, posiadając 2 swoje, pozostanie mi montaż jednego tu "Osłona na zasilacz 1x 140/120", cokolwiek to znaczy.

3. Czy te wentylatory to nie lipton :D

 

Nie wiem czy nie lepiej zamiast 801 wziąć 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie planujesz jakiejś wielkiej VGA typu 1080Ti itd. to u Ciebie praktycznie każda buda będzie cicha - zasilacz masz bezgłośny, HDD nie masz, coolerek na proc również poniżej progu słyszalności... Jedynie właśnie obecna VGA - ale na nią najlepiej po prostu dać jakieś Accelero i śmigiełko @ 500 RPM, a i tak będzie super zimna - no o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, chociaż mam wrażenie, że ona nie jest problemem.

 

Wbrew pozorom zamknięte budy wcale nie pomagają w wyciszeniu, bo mają słabą wentylację, przez co wentylatorownia musi chodzić szybciej, no albo godzisz się z tym, że Ci się sprzęt gotuje. No ale to dotyczy silnego proca i silnej grafiki.

 

I nie ma co przesadzać z liczbą wentylatorów - jeden na tył, jeden na przód i heja. No i sterowanie najlepiej i tak przez płytę, a masz wypasionego Asusa z dużą liczbą gniazd i z rozbudowanym biosem. Kontroler zawsze OK, ale bios zrobi Ci to automatycznie i dokładnie jak chcesz.

 

Maty wyciszające u Ciebie nie mają sensu - co one Ci mają pomóc? A jak Ci głośno, to lepiej Noctuę skręć o 200 RPM i kosztem (niestety) temperatury będziesz miał trochę ciszej. Maty takiego efektu nie dadzą.

 

Kable do Seasoniców Prime widuję na Allegro i tu na giełdzie ktoś zestawy różne sprzedawał, już gotowe. Albo zawisztheblack Ci coś może ukręcić kastomowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kater - Wszystko racja, trochę nie wyraziłem powodu chęci zakupu obudowy, ale jest to kwestia estetyczna (zdjęcie niżej), kwestia napiętych kabli CPU oraz obecna buda wzmacnia dźwięki jakimś cudem a mam niestety Ryzenową przypadłość skaczących temperatur w idle. Do tego wrażliwe uszy i słysze te skoki nawet na najniższym wyjściowym fan curve (a podbijać w górę lecz na bardziej płasko nie chcę bo głośniej i cieplej).

(karta będzie zmieniona na jakąś średnią w nowym roku, na kompie będzie do głównego systemu na wirtualkach porobione sporo rzeczy, więc dojdą dyski pewno)

semi-IDLE(internet, muzyka, youtube, jakies 10 małych programów w tle):

 

4XRWGmo.png

 

Dziękuję za odpowiedzi, obecną obudowę posiadam bardzo długo i moje wątpliwości wynikają z tego, że nie wiem jak się ma podawany wymiar szerokości, do wysokości coolera który wchodzi. Skoro te nowoczesne budy maja miejsce na cable management i bajery to tak na logikę założyłem, że są "mniejsze w środku". No i moja pamięć okazała się wysoka stąd wentylator jest podniesiony z 2cm może nawet.

 

Odezwę się z tymi kablami jak radzicie tu na forum :).

 

 

Tu na foto widać, a raczej nie widać, że w tej obudowie prowadzac dziwna drogą kable do CPU, sa one mega napięte.

UKCBeZ2.jpg

 

Kable ida prawą stroną tylko, tyłem nic nie idzie (bo dziury są za małe by potem miało to wyjść górą).

 

Rozważam więc 801 lub 900 rev 2. Te opcjonalne wentylatory "dół", oznaczają wentylator który dmucha z lub do klatki na zasilacz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle po podłączeniu do płyty głównej przy ręcznym ustawieniu wentyli powinny mieć opcję opóźnień w sterowaniu. Czyli np po 10 sekundach od wzrostu temperatury wentyl ma przyspieszyć. Tak samo można ustawić po ilu sekundach ma zwolnić.

 

To znaczy nie jestem pewien czy masz te opcje na Asusie, ale sprawdzić warto i to sobie ustawić na wolniejszą reakcję.

 

Tutaj masz temat ciekawy może cię zainteresować: https://www.gamersnexus.net/guides/3391-airflow-vs-silent-cases-noise-normalized-thermals-silent-base-601

 

 

Wybierajć dzisiaj budę za rozsądną kasę, brałbym w H500M na Twoim miejscu: http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/mastercase-h500m/

 

Na swoim w H500P Mesh. Różnica jest taka, że ja jestem pewien, że brałbym front MESHowy :) Ty możesz sobie dzisiaj wziąć H500M z podwójnym frontem. Do 1050TI możesz użyć frontu szklanego, wyciszającego. Później jak kupisz mocniejsze GPU będziesz miał opcję wymiany na mesh. Bo H500M ma podwójny front do wyboru.

 

 

Jeśli jednak jesteś pewien, że chcesz całe życie dławić airflow, to bierz DB 900 v2 https://www.bequiet.com/en/case/1472

Z uwagi na gabaryt da możliwość wyciśnięcia lepszej wentylacji niż mniejsze wersje.

 

Oczywiście DB900 nie jest do końca beznadziejna, bo można ją lekko zmodować, wywalając dławiki przepływu zaraz za siatkami po bokach. Cudów z tego nie ma, ale buda dużo lepiej oddycha. Generalnie wraz z rozbudową komputera buda będzie lubiała mody :)

I strongly recommend to mod the case to improve airflow, because without the modifications airflow is bad, fans have to spin faster and the loop will get noisier. On the side of the front and the top are "sound breakers" and they should be removed. This is the biggest point to improve cooling performance of the loop in the DBP900

 

I decided to use my air cutter to cut the metal pieces for the side panel. Im trying out a new design technique for these pieces so it will be interesting to see how it turns out. The panels are made up of two solid back pieces and layered top pieces that have 1–4mm spaces between each piece. The varied 1–4mm gaps will look really neat once everything is painted and mounted. Here's the rough cut pieces before filing and sanding.

 

 

A tutaj DIY:

https://www.hw-journal.de/forum/lesertests/3801-leser-test-be-quiet-dark-base-pro-900-schwarz#11865

 

Przed:

foto31.10.16183728.jpg

 

Po:

foto31.10.16142411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :) dalej sie zastanawiam.

 

Dzis mialem mozliwosc przymiarki silent base 801 i zgadnijcie ile miejsca jest miedzy szyba, a wentylem coolera CPU... 4 mm ... :P

Wiem o kiepskim airflow w takich obudowach, ale na razie korzystam z dysow sieciowych i nie ma co grzac az tak w tej budzie.

Gdy bede przekladal, to bede sie wtedy martwil.

 

Po przetestowaniu tej opcji, aktualnie co najlepsze udało mi się osiągnąć (small FFT prime 30 minut, memory oc tylko):

8KfpXfS.png

Na foto zaznaczone N-octua B-eusless&laud xd

Na podłodze nadal mam dwie dodatkowe noctuy, z braku cieńszego śrubokręta, ten wynik jest przy tylnym wentylu be!quiet, zmiana powinna sporo pomóc z gromadzeniem ciepła w okolicach VRM.

 

wentyle be!quiet vs Noctua … Najman vs Pudzian to mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor sam budy nie zagrzeje. Ale jakbyś miał jeszcze tam 1080ti to zrozumiał ta o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...